Evden Ek İş Yurtdışında İş Bulma Şekilleri - Parapik: Paradan Haber Var

Yurtdışında İş Bulma Şekilleri – Parapik: Paradan Haber Var


Türkiye’de iyi bir üniversiteden mezun oldunuz ve aldığınız eğitime uygun kariyer hedefleri hayata geçirmeye başladınız. Yurtiçinde birçok firmayla yaptığınız iş görüşmeleri beklediğiniz şeklinde gitmedi. Peki, şimdi ne yapacaksınız? Hayal ettiğiniz işi bulma mevzusunda yavaş yavaş ümidi kesmeye başladıysanız, çareyi yurtdışı iş fırsatlarında arayabilirsiniz.” Yurtdışında iş var mı ki “demeyin. Bundan dolayı birçok internasyonal dev şirket yazılımdan pazarlamaya, finans ve bankacılıktan mühendisliğe, pazarlamadan perakende sektörüne kadar fazlaca çeşitli alanlarda genç kabiliyetleri arıyor.  Eğer siz de dünya devi şirketlerin birinde kariyerinize devam etmeyi düşünüyorsanız aşağıda verdiğimiz yurtdışında iş bulma şekilleri hakkında detayları inceleyerek ilk adımı atabilirsiniz.

Yurtdışında Çalışmak Niçin Mühim?

ABD’da meydana getirilen son araştırmalara gore internasyonal tecrübeye haiz olan yeni mezun çalışanların aylık averaj gelirlerinin 7 bin dolardan fazla olduğu belirlenmiştir. Ek olarak meydana getirilen toplumsal bilim çalışmalarında da edinilen internasyonal deneyimler yaratıcılığı zenginleştirdiği şeklinde değişik gruplar arasındaki ön yargıları da azalttığı yönündedir. Yabancı şirketlerde çalışıp tecrübe kazanan kişilerin öz benliklerinin geliştiği ve kariyer basamaklarındaki başarılarını da artırdığı gene meydana getirilen araştırmalar neticesinde ortaya konulmuştur.

Bu yüzden yurtdışında çalışmak bir tek yüksek ücretler almak değil hem de ileri emek verme hayatınızdaki başarıyı etkileyen en mühim etkenlerden biri olarak ortaya çıkıyor. Bu şekilde büyük kazanımların olduğu bir ortamda kim çalışmak istemez ki? Yeter ki imkân verilsin. Birçok Türk gencinin internasyonal mecralarda kendilerini ispatlayarak iyi bölgelere gelebileceği yönünde ise asla kimsenin şüphesi yok. Peki, bu olanakları kazanmak için yurtdışında iş bulma şekilleri nedir? Şimdi gelin bu probleminin cevabına bir bakalım.

Yurtdışında Iyi mi İş Bulunur?

Yurtdışında çalışmak için karışılacağınız ilk sorunlardan biri vize almaktır. Sadece iş başvurunuzu yaptığınız şirket kurumsal yapıda ise esasen vize, konaklama ve ulaşım şeklinde sorunlarınızı sizi yerinize çözüme ulaştıracaktır. Bu yüzden ilk önceliğiniz yurtdışında çalışabileceğiniz güvenilir bir şirket bulmak olmalıdır. Yurtdışında iş bulmak için doğru stratejileri uyguladığınızda bunu başarmanız mümkün. Hatta kendi iş yerinizi açmak için bile çeşitli girişimlerde bulunabilirsiniz. İşte size yurtdışında iş bulmak için uygulamanız ihtiyaç duyulan yöntemlerden bazıları…

Internasyonal Kariyer Sitelerine Özgeçmişinizi Bırakın

Dünya devi olarak malum; Dünya Bankası, Dell, Eriscon, Media Markt, Kelly Services, The Coca Company ve Micheal Page şeklinde şirketlerinde aralarında bulunmuş olduğu birçok internasyonal şirket çeşitli kariyer sitelerine iş ilanları vermektedir. Türkiye’de faaliyetlerde bulunan monster.com.tr şeklinde siteleri inceleyerek size uygun iş ilanlarına müracaat yapabilirsiniz. Böylece ABD ya da öteki Avrupa devletlerinde emek verme olanağı yakalayabilir, kariyerinize internasyonal firmalarda devam edebilirsiniz. Sadece bu şeklinde sitelerde piyasaya sürülen iş ilanlarına müracaat yapacaksanız özgeçmişinizin ustalaşmış olarak hazırlanması son aşama önemlidir.

Yurtdışı Bağlantılarınızı Kullanın

Değişik ülkelerde yaşayan eş-dost ve tanıdıklarınız var ise o kişilerle bağlantı kurarak mesleğinize uygun iş olanaklarını öğrenebilirsiniz. Eğer yurtdışında çalışan bir yakınınız yoksa yurtdışı kaynaklı forum sitelerine üye olarak o ülkedeki emek verme şartlarını ve iş imkanlarını öğrenmeye çalışın. Forum üyeleriyle samimi sohbetler geliştirirseniz onlardan iş tavsiyeleri dahi alabilirsiniz.

Dil Okullarına Kayıt Yaptırın

Yurtdışında başarıyı yakalamak istiyorsanız gideceğiniz ülkenin dilini ya da evrensel bir dil olarak kabul edilen İngilizceyi fazlaca iyi derecede konuşabilmeniz gerekmektedir. Eğer yabancı dilinize pek güvenmiyorsanız iş başvurusu yapmadan ilkin yabancı dilinizi geliştirmek için dil okullarından birine kayıt olabilirsiniz. Bu şekilde yurtdışına gitmeye karar verdiğinizde vize problemi ile karşılaşmazsınız. Bir taraftan yabancı dilinizi geliştirirken öteki taraftan part-time işlerde çalışabilirsiniz. Emek harcamayı düşünmüyorsanız o süre da mesleğinize uygun kurslara katılabilirsiniz. Böylece hem o ülkenin yaşam şartlarını iyice öğrenmiş olmuş olursunuz hem de iş imkanları açısından daha detaylı bilgilere haiz olabilirsiniz.

Kendi İşinizin Patronu Olun

Yurtdışında iş bulma şekilleri içinde fazlaca fazla şahıs tarafınca tercih edilmese de siz gözünüzü karartıp bu fikri uygulayabilirsiniz. Türkiye’de özgür iş olarak yaptığınız mesleğinizi yürütmek için değişik bir ülkede yaşamayı tercih edebilirsiniz. Doğal olarak bu yöntemi uygulayabilmek için birikmiş bir sermayenizin olması gerekiyor. Sadece hepimizin malumu ki başta Avrupa ülkeleri olmak suretiyle pek fazlaca ülkede Türk girişimcilerin başarı göstermiş oldukları biliniyor.

Gelecek planlarınız içinde yurtdışında yaşamak şeklinde bir düşünceniz var ise hepimiz tarafınca pek bilinmeyen sadece giderek gelişen niş mesleklerin birinde uzmanlaşarak nokta atışı yapabilirsiniz. Mesela, 3D ses sistemleri üstüne emekler yürütenlerin sayısı oldukça azdır. Buna benzer niş sektörlerde uzmanlığınızı kanıtlarsanız sizin iş aramanıza gerek kalmaz. Bundan dolayı birçok internasyonal şirket size sponsor olmak için teklif yollayacaktır. Klasik sektörlerde çalışanların sayısı fazlaca fazla olduğundan firmalar bu kişilere sponsor olmaz. Dolayısıyla siz hem yurtiçinde hem de yurtdışında bir adım daha önde olmuş olursunuz.

Yurtdışı Bağlantılı Yerli Firmalarla Çalışın

Uzun vadeli bir hedef şeklinde görünse de yurtdışı bağlantılı olan Türk firmalarının birçoğu bünyelerindeki personellerini yurtdışı ofislerinde istihdam etmektedir. Bu yöntemin her ne kadar garantisi yoksa da başarı basamaklarını güvenli adımlarla çıkmaya başladığınızda ve çalışmalarınızı yöneticilerinize kanıtladığınızda karşınıza yurtdışı emek verme fırsatı çıkabilir.

Bir Çılgınlık Yapın ve Bir tek Gidin

Yurtdışında çalışmak için riskli yöntemlerden biri de “ya gitsin” felsefesini benimseyerek bir tek gitmektir. Bu yöntemi sadece gözü kararmış olan ve cesaretini toplayan kişiler gerçekleştirebilir. Sadece yurtdışında emek vermeyi kafanıza koyduysanız ve sizi birkaç ay yurtdışında yaşayabilecek kadar birikiminiz var ise şansınızı deneyebilirsiniz. Bu yolu tatbik eden kişiler ciddi bir planlama yaparlar ve gittikleri ülkedeki iş piyasasını detaylıca araştırırlar. Bu araştırmaları yaparken bağlantılar kurarak kendilerine uygun iş olanaklarını incelerleler. Eğer şansları yaver giderse ellerindeki para bitmeden iyi bir iş bulabilirler. Aksi olursa da değişik bir tecrübe ve serüven yaşamış olarak Türkiye’ye dönerler.

Ne olursa olsun okuyun: Yurtdışında Emek harcama İmkanı


Evde Yurtdışında İş ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yurtdışında İş Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yurtdışında İş ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yurtdışında İş ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yurtdışında İş ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yurtdışında İş ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yurtdışında İş ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir