Evden Ek İş Yurtdışında Emek verme İmkanı - Parapik: Paradan Haber Var

Yurtdışında Emek verme İmkanı – Parapik: Paradan Haber Var


Ülkemizdeki ekonomik durum ve yaşam şatları insanları yurtdışında emek harcama imkanı veren firmaların ilanlarına itiyor. Sigortalı bir çalışan, geçen yıl almış olduğu maaşın aynısını eğer bu yıl de alıyorsa, elindeki maaş geçen seneye nazaran yüzde kırk kıymet yitirdi anlama gelir. Bu kıymet kaybı dolayısıyla kendi gereksinimlerine yetişemediği benzer biçimde bir aile sahibiyse evlatlarının da yaşam standartları düştü. Bu maddi etmenlerin haricinde eğitim şartlarının her geçen gün daha fena bir hal alması ve içinde bulunulan huzursuz ortam da insanları yurtdışında yaşamaya itiyor. Aniden yurtdışına gitme sonucu alan bir insanoğlunun karşısına oldukça çok seçenek çıkıyor.

Avrupa ve ABD’ya yerleşip iş bulmak haricinde insanların önüne birçok fırsat çıkıyor. Bu fırsatlardan biri doğu devletlerinde yada Türki Cumhuriyetlerde çalışmak. Yaşam şartları açısından fazlaca fazla farklılığı bulunmasa da, yurtdışında alınan maaş her şartta Türkiye’dekinden daha çok oluyor. Maaş etmeni de yurtdışına gitmek için kafi oluyor. Sadece yurtdışında çalışmak için bazı özelliklere haiz olmanız gerekir ve karşılaşacağınız şartları bilmeniz gerekir. Bu yazımızda yurtdışında emek harcama imkanı hakkında öğrenmeniz ihtiyaç duyulan her şeyi öğrenebileceksiniz.

Yurtdışında Emek verme Şartları Nedir? 

Avrupa devletlerinde emek harcama şartları ülkemiz şartlarına nazaran daha kolaydır. Avrupa devletlerinde emek harcama saatleri Türkiye’dekine kıyasen daha azdır. Yurtdışında emek harcama imkanı na haiz olan insanoğlu toplumsal hayatlarına ve ailelerine daha çok vakit ayırabilirler. İşler daha tertipli ilerlediği için kolay kolay kimse mesaiye kalmaz. Çalışanlara verilen primler daha yüksektir. Bu yüzden yurtdışında çalışanlar Türkiye’de kazandıklarının fazlaca daha fazlasını daha azca yorularak yurtdışında alabilirler.

Türki Cumhuriyetlerde ve Doğu devletlerinde çalışanlar daha çok maaş alabilirler. Sadece bu ülkelerde çalışanların bir çok yaşam koşullarından şikayetçiler. Bu şikayetleri ne kadar büyükse, aldıkları maaş da o aşama yüksek oluyor. Bu ülkelerde çalışanlar, çalışmış oldukları ülkenin iş ortamından değil toplumsal hayatından rahatsızlar. Azca gelişmiş ülkelerde çalışanlar, hiçbir toplumsal hayatları olmadan yaşadıkları ülkeden kaçmak için fırsat arıyorlar.

Yurtdışında çalışmak için ülke seçerken alacağınız maaş haricinde, o ülkedeki mesai saatlerinin kapsamını da öğrenmeniz gereklidir. Yurtdışına çalışmak için çıkmadan ilkin, çalışmak için gittiğiniz ülkeye giderek oradaki toplumsal yaşamı gözlemlemeniz şarttır.

Ne olursa olsun okuyun: Yurtdışı İşçi Alımı Meydana getiren Firmalar

Hangi Özelliklere Haiz Olmanız Gerekir?

  • İş hayatında tecrübeli olmanız önemlidir. Yurtdışında çalışmak için başvurduğunuz meslek hangi meslek ise o dalda bir iş tecrübesine haiz olmanız lazım.
  • Temiz bir sicilinizin olmalı, yurtdışına çıkarken aranan en büyük koşul olan temiz bir sicildir. Sizi işe olan alacak patron da temiz bir siciliniz olmasına dikkat edecektir.
  • Çalışacağınız ülke vize talep ediyorsa bir an ilkin vize işlemlerine başlamalısınız.
  • Yapacağınız işte kendinizi kanıtlamış olmanız lüzumlu, öteki iş başvuruları arasından kolayca sıyrılmanızı sağlayacak bir cv sizin oldukça yararlı olacaktır.
  • Gittiğiniz ülkenin dilini biliyor olmalısınız. Eğer o dile hakim değilseniz işe alınma ihtimaliniz ortadan kalkar. O dili bilmiyorsanız, İngilizceyi anadiliniz kadar iyi bilmeniz yararlı olacaktır.
  • Gideceğiniz ülkede çalışmak istediğiniz iş yerinden emek harcama izni olmanız gereklidir. Eğer bu izni almazsanız, gittiğiniz ülkede kaçak konumuna düşersiniz.
  • Gidilen ülkenin yaşam şartlarını bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. Gittiğiniz ülkedeki toplumsal yaşamı, insanların kültürünü ve yiyecek kültürünü bilirseniz hayatınız son aşama kolay olacaktır.

Yurtdışında Iyi mi İş Bulunur?

Yurtdışında iş bulmanız için ilk yolunuz İşkur’a başvurmaktır. İşkur yurtiçinde vatandaşlarına iş imkanı sağlamış olduğu benzer biçimde yurtdışında çalışmak isteyenlere de iş imkanı sağlamaktadır. İşkur, yurtdışına giden vatandaşların iş süreci takibini de sağlayarak insanların yaşamını kolaylaştırmaktadır.

Yurtdışında çalışan bir akrabanız yada bir tanıdığınız var ise onun yardımıyla kolayca iş bulabilirsiniz. Bir referansa haiz olarak yurtdışına çıkarsanız, gider gitmez iş bulur ve hiçbir sorun yaşamazsınız. Yurtdışında çalışmak istediğiniz firmalara direkt kendiniz başvurabilirsiniz. O iş yerinde niçin çalışmak istediğinizi özetleyen bir mektupla beraber cv’nizi şirketlere yollarsanız kolayca iş bulabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Yurtdışı İş İmkanları İle İş Bulma Garantili Yöntemler


Evde Yurtdışında Emek ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yurtdışında Emek Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yurtdışında Emek ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yurtdışında Emek ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yurtdışında Emek ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yurtdışında Emek ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yurtdışında Emek ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir