Evden Ek İş Yurtdışında Banka Hesabı Açmak - Parapik

Yurtdışında Banka Hesabı Açmak – Parapik


Türkiye’den yurtdışına eğitim amacıyla ya da değişik bir amaç için giden kişilerin banka hesaplarının olması onlara büyük kolaylık sağlıyor. Yurtdışında banka hesabı açmak hakkında detaylı detayları paylaştığımız yazımızı incelediğimizde bu ihtiyacınız olan şeyi kolayca giderebilirsiniz. Üstelik banka şubesine gitmenize gerek kalmadan yurtdışında online banka hesabı açmanızın yollarını sizlere adım adım anlatacağız. Peki, yurtdışında iyi mi banka hesabı açılır, hangi kurumlara müracaat yapılması güvenlidir? İşte detaylar…

Yurtdışında Online Banka Hesabı Iyi mi Açılır?

İster talebe olun ister gezgin ya da çalışmak için gidin ilk halletmeniz ihtiyaç duyulan konuların başlangıcında banka hesabı açmanız gelir. Devletimizde alıştığınız o klasik prosedürleri içeren hesap açma detaylarını bir kenara bırakın. Bu sebeple 2020 yılı içinde akılı telefonların “application” ve öteki uygulamaların iyice gelişmesiyle beraber artık banka hesaplarının açılması online hale geldi. Online hizmet veren bu bankların birçoğu yenilikçi yapılarıyla kendilerine özgü birçok avantaj sağlıyor. Böylece klasik banka işlemlerinden ve öteki bankacılık işlemlerinden ayrılıyor.

Önceki yıllarda Paypal devletimizde geçerliydi sadece 2019 yılından itibaren Türkiye’den satın alan kabul etmiyor. Bu yüzden öteki alternatif şekilleri denemenizi öneriyoruz. Bu sebeple birçok yabancı banka Türk vatandaşlarına bu imkânı tanımakta. Şimdi gelin yurtdışında banka hesabı açmak için tercih edebileceğiniz finans kurumlarını inceleyelim.

Revolut Banka Hesabı Açmak

Bilhassa Avustralya ve Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının kolayca hesap açabilecekleri Revolut’un şu ana kadar 5 milyondan fazla müşterisi bulunuyor. Herhangi bir banka şubesine haiz olmayan ve yalnız mobil bankacılık üstünden işlem icra eden Revolut, oldukça süratli bir halde hesap açabilmenizi sağlıyor. Ek olarak birçok geleneksel bankacılık uygulamalarına gore çeşitli avantajlar sağlıyor.

Revolut hesabı açtığınızda size verilen kart için aylık ya da senelik herhangi bir hesap işletim tutarı de ödemezsiniz. Para gönderme işlemlerinde oldukça düşük komisyon ücretleri talep eden Revolut yardımıyla yaptığınız harcamaları mobil cihazınızdan takip edebilir, bununla beraber birikim yapmak için çeşitli seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Mobil bankacılık anlamında Türkiye2deki birçok bankanın dijital bankacılığını geride bırakan Revolit’in ara yüzünün kullanımı da oldukça rahat. Böylece para gönderme verdiğiniz talimatları kolayca takip edebilirsiniz.

Eğer Avrupa ülkelerinin birinde ya da Avuatrulya’da yaşıyorsanız Revolut hesabı açmak ideal bir tercih olabilir. Bilhassa kripto coin satan kişiler için Revolut Premium seçeneği de bulunuyor. Böylece kripto hesabınızı mevcut hesabınıza da bağlayabilirsiniz. Sık gezi edenler ve kartının güvenliğine ehemmiyet veren kişiler için de en doğru seçimlerden biri asla şüphesiz Revolut hesabı açmak olacaktır.

Tranferwise Borderless Banka Hesabı Açmak

Tranferwise hesabı daha fazlaca yurtdışından para göndermek için tercih edilse de bununla beraber bir “debit kart” ve banka hesabı da bulunuyor. Borderless olarak malum bu kart yardımıyla değişik kurlarda işlem icra eden birçok ATM’den parasız para çekebiliyorsunuz. Bu yüzden Tranferwise Borderless banka hesabının öteki bankalara gore daha avantajlı yönlerinin olduğu söylenebilir. Böylece değişik ülkelerden para alıp gönderme işlemlerini güvenle yapabilirsiniz. Mobil uygulamasının da rahat ve anlaşılır bir ara yüzünün olması işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz sağlar. Üstelik size verilen kart içinde aylık ya da senelik herhangi bir hesap işletim tutarı ödemezsiniz. Doğrusu özetlemek gerekirse şunu diyebiliriz; yurtdışında yaşayanlar için bu kart oldukça yararlı ve yaşadığınız ülke haricinde birçok ülkeye kolayca para gönderimi yapabileceğiniz bir kart özelliği taşıyor.

Tranferwise hesabı da sık gezi eden kişiler ve Avrupa’da asla beklemeden bir IBAN numarasına sap olmak isteyen kişiler için avantajlı online bankacılık kartıdır diyebiliriz. Bilhassa Türkiye’ye sık sık gidip geliyorsanız bu kart yardımıyla değişik ülkelerde bulunan ATM’llerden kolayca para çekebilirsiniz. Üstelik 200 Euro’ya kadar da parasız işlem yapma hakkınız bulunuyor. Bilhassa para transferlerinde uygulanan yüksek komisyonlardan usanmış olanlar için fazlaca ideal bir kart.

Monese Hesabı Açmak

İngiltere menşeli bir şirket olan Monese, yenilikçi ve ustalaşmış uygulamasıyla dikkat çekiyor. Avrupa Birliği ülkelerinin tümüne açık olan Monese, bilhassa gezi etmeyi sevenler tarafınca tercih ediliyor. Kullanım kolaylığı ve birçok pozitif yanları bulunan Monese, para gönderim işlemlerinde gizli saklı bir komisyon kesmiyor ve en güncel kurlar üstünden ödeme sağlıyor. Bu yönüyle birçok geleneksel bankalara gore avantaj sunan Monese’yi tamamen mobil uygulama üstünden kolayca açabilirsiniz. Başarıya ulaşmış bir halde hesabınızı oluşturduğunuzda Mastercard depit kartınız en kısa süre içinde adresinize gönderilecektir.

Monese’yi bilhassa İngiltere’de yaşamını sürdüren Türk vatandaşlarına önerebiliriz. Kolay kullanılabilir mobil uygulamasıyla ister para transferi yapabilir, isterseniz de maaşınızı bu hesabınızdan çekebilirsiniz.

N26 Hesabı Açmak

Tüm Avrupa devletlerinde kullanabileceğiniz online temelli bankacılık sistemi olan N26 ile bulunduğunuz ülkelerdeki tüm ATM’lerden kolayca para çekebilirsiniz. Ek olarak N26 ile yaşadığınız ülkede yapacağınız tüm para transferlerinden de ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Öteki ülkelere yapacağınız para transferleri için ise oldukça makul bir komisyon ödersiniz. Türkler için N26’yı avantajlı kılan bir öteki özelliği ise uygulamanın içinde yer edinen “Transferwise” sistemidir. Bu da Türkiye’ye para göndermek için tercih edebileceğiniz en ideal yöntemin N26 bulunduğunu gösteriyor.

ABD’da Banka Hesabı Açmak

Yurtdışında banka hesabı açmak için yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında size en uygun banka hesabını tercih edebilirsiniz. Bunlarında haricinde değişik online banka hesapları olsa da Türk vatandaşları için en ideal yöntemlerin bunlar bulunduğunu söyleyebiliriz. Eğer ABD’da online banka hesabı açmak istiyorsanız yazımızın başlangıcında belirttiğimiz “Transferwise Borderless” kart ABD’da hizmet vermektedir. Bu yüzden ABD’da yaşayan Türkler için bu kartın tercih edilmesi ideal bir seçenek olabilir. Asya ve Afrika ülkeleri için yaptığımız araştırmalarda ne yazık ki Türklere uygun bir banka hesabı bilgilerine ulaşamadık. İleriki günlerde bu kıtalarda işlem yapabileceğiniz online bankacılık hizmetleri hakkında detaylara ulaştığımızda sizlere paylaşıyor olacağız.

Ne olursa olsun okuyun: Yurtdışından Ne Kadar Para Getirebilirim?


Evde Yurtdışında Banka ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yurtdışında Banka Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yurtdışında Banka ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yurtdışında Banka ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yurtdışında Banka ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yurtdışında Banka ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yurtdışında Banka ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir