Evden Ek İş Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı Yapılıyor mu?

Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı Yapılıyor mu?


Globalleşen ve her geçen gün birbirine daha da bağımlı hale gelen ülkelerin sayısının artmasıyla beraber yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için de değişik imkanlar doğuyor. Yaşamının geri kalanını bambaşka bir ülkede geçirmek ve daha iyi ekonomik şartlarda çalışmak isteyen pek oldukca şahıs yurtdışı işçi ve eleman alımı yapılıyor mu? Sorusunun yanıtını araştırıyor. Derhal belirtelim ki birçok Türk şirketinin internasyonal mecrada yürüttükleri çeşitli projeler kapsamında istihdam edilmek suretiyle her yıl değişik kategori ve pozisyonlarda yurtdışı işçi ve eleman alımı yapılıyor. Peki, hangi ülkelere ve hangi sektörlere yurtdışı eleman alımı yapılıyor? Mevzuya dair bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hangi Ülkelere Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı Yapılıyor?

Son yıllarda internasyonal iş piyasaları oldukça genişlemiş ve hareketlenmiş durumda. Bu da yurtdışında çalışmak isteyen ve yurtdışı iş imkanlarından yararlanmak isteyen oldukca sayıda vatandaşımız için büyük bir avantaja dönüşüyor. Internasyonal dev şirketlerin yanı sıra oldukca sayıda Türk şirketinin de yurtdışı projeler üstlenmesi ve başta inşaat olmak suretiyle birçok sektörde başarıya ulaşmış işlere imza atmaları neticesinde Türk vatandaşlarının yurtdışında emek harcama şansları da artıyor.

Dünyadaki birçok ülkede emek harcama olanağını yakalamak isteyen kişilerin en oldukca merak ettikleri konulardan biri de yurtdışı eleman ve iş alımı için yabancı dil şartının olum olmadığıdır. Bu mühim bir husustur ve yabancı dil bilmeyen birçok şahıs için dezavantaj olarak değerlendirilebilir. Normal olarak yabancı dil bilmek bilhassa de İngilizce ya da arpça bilmek yurtdışı iş başvurularınıza öncelikli olarak değerlendirilmenizi elde edecektir. Sadece yurtdışında iş meydana getiren birçok Türk şirketi projelerinde görevlendirmek suretiyle yabancı dil şartı aramamaktadır. Bu yüzden bu firmaların iş ilanlarına müracaat yapabilirsiniz. Türk şirketlerinin ağırlıklı olarak faaliyetlerde bulunmuş olduğu ülkeler ise şunlardır:

  • Rusya
  • Katar
  • Türkmenistan
  • Azerbaycan
  • Kuveyt
  • Kazakistan
  • Irak, İran, Libya
  • ABD Birleşik Devletleri
  • Afrika ve Avrupa ülkeleridir.

Hangi Sektörlerde Yurtdışı Eleman Alımı Yapılıyor?

Türk şirketleri yurtiçinde olduğu şeklinde yurtdışında birçok proje yürütüyor. Ağırlıklı olarak Türk inşaat firmalarının internasyonal iş bağlantılarında bulunması ve inşaat sektöründeki başarıları sebebiyle en fazla yurtdışı eleman ve işçi alımı inşaat sektöründe gerçekleşiyor. Yurtdışında çalışmak suretiyle mühendisinden mimara, inşaat ustasından elektrik teknisyenine kadar oldukca sayıdaki meslek grubunda her yıl yurtdışı personel alımı yapılıyor.

Yurtdışı personel alımın yapıldığı öteki bir sektör ise besin sektörü. Bilhassa Türk nüfusunun ağırlıklı olarak yaşamış olduğu ülkelerde Türk geleneksel lezzetlerini internasyonal platformlara taşımayı başarmış otel ve restoranlar da Türk işçi alımına ağırlık veriyor. Bu iki sektör haricinde tekstil, bilişim, enerji ve hizmet sektöründe her yıl oldukca sayıda nitelikli ya da vasıfsız eleman alımı yapılıyor. Yurtdışı iş ilanları vesilesiyle sizler de istediğiniz ülkede mesleğinizi devam ettirebilirsiniz. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan piyasaya sürülen yurtdışı elaman ve işçi alımı ilanlarını izlemek.


Evde Yurtdışı İşçi ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yurtdışı İşçi Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yurtdışı İşçi ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yurtdışı İşçi ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yurtdışı İşçi ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yurtdışı İşçi ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yurtdışı İşçi ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir