Evden Ek İş Yurt Dışı İnşaat Usta ve Kalfa Maaşları Ne Kadar?

Yurt Dışı İnşaat Usta ve Kalfa Maaşları Ne Kadar?


Yurtdışı iş ilanları yayımlayan sitelerde yer edinen haberlere bakılırsa, Uzun senelerdir değişik birçok Türk şirketi yurtdışında inşaat işleri yaparak aldıkları proje sayısını artırıp marka isimlerini çok büyük bölgelere taşıdılar. Günümüzde birçok türk inşaat şirketi Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri, Kuveyt, Katar, Arnavutluk, Özbekistan, Romanya, Sudan, Kazakistan, Tunus, Suudi Arabistan, Fas, Moldova, Irak, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan ve Libya şeklinde birçok ülkede inşaat projeleri yapıyorlar.

Bu ülkelerde projeleri olan inşaat firmaları yurt haricinde aldıkları işi zamanında teslim etmek için uğraşırken bir taraftan da Türkiye’den yurtdışına çalışmak için gitmek isteyenlere iş imkanı vererek istihdama katkıda bulunuyor. Yurtdışında çalışmak isteyen Türk vatandaşları için inşaat alanında yurtdışı iş imkanları ve sunuyorlar.

Yurt Dışı İnşaat Usta ve Kalfa Maaşları Ne Kadar?

Detaylara geçmeden ilkin belirtmek gerekiyor ki yurt dışı inşaat usta ve kalfa maaşları çalışılan firmanın bulunmuş olduğu ülkeye bakılırsa değişiyor. Öteki taraftan hangi meslek dalı ile gittiğiniz ve hangi işten görevli olacağınızda işçi maaşları ve ücretleri mevzusunda mühim noktalardandır. Yurtdışında çalışmak için gitmek isteyen adaylar bilirler günümüzde yurt dışı inşaat usta ve kalfa maaşları 2.700 dolar ile 3.600 dolar içinde değişmektedir. Örnek verecek olursak bu gün Libya yada Irak’ta bir inşaat işçisi 3.600 maaş alırken Tunus yada Fas’ta inşaat işçisi maaşları 2700 dolar civarındadır. Rusya şeklinde ülkelerde ise yurtdışı işçi maaşları 2300 dolar civarında bulunuyor.

Yurtdışında projeleri olan ve bu projeler için işçi alımı icra eden Türk firmaları yurtdışı işçi alımı için seçme ve değerlendirme yaparken bir maliyet hesaplaması yapıyorlar. Özetle işçinin maaşı haricinde işçinin çalışacağı ülkeye getirilmesi, vize işlemlerinin yapılması, işçilerin konaklama ihtiyacının karşılanması şeklinde bir oldukca harcama şirketlere büyük bir maliyet de getiriyor.

Yurtdışı Averaj İşçi Maaşları

Özetlemek gerekirse mevzuyu birazcık daha açmak gerekirse yurtdışında mavi yaka doğrusu işçi ve kalfa eleman maaşları averaj olarak 2.000 dolardan başlayıp 4.000 dolara kadar çıkıyor. Hangi türk inşaat firmasında çalıştığınız, hangi ülkede olduğunuz ve ne iş yaptığınız yurt dışı inşaat usta ve kalfa maaş skalasında farklılığın ana unsurları olarak ön plana çıkar. Yurtdışında çalışmaya nitelikli yada vasıfsız olarak gitmenizde maaşınızı etkileyecek unsular içinde içeriyor.

Kesinlikle okuyun: Yurtdışında Çalışacak İnşaat Ustası Arayan Türk Firmaları


Evde Yurt Dışı ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yurt Dışı Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yurt Dışı ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yurt Dışı ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yurt Dışı ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yurt Dışı ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yurt Dışı ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir