Evden Ek İş Yurt Dışı Emek verme, Yurt Haricinde Iyi mi Çalışılır? -

Yurt Dışı Emek verme, Yurt Haricinde Iyi mi Çalışılır? –


Yurt Haricinde Iyi mi Çalışılır? Yurt Haricinde Emek verme İzni Iyi mi Alınır? Gönüllülük Projeleriyle Başlayın
Gönüllülük Projeleri Kendi tecrübelerimden de hareketle size yurt dışı emek harcama konusnda vereceğim ilk tavsiye, üniversite senelerinde ya da yeni mezunken gönüllü faaliyetlere katılmanız.Yurt Haricinde Iyi mi Çalışılır sorusuna gelecek olursak

Avrupa’da bir çok genç liseden mezun olduktan sonrasında canhıraş bir halde yurt haricinde emek harcama izni iyi mi alınır üniversiteye gitmeye değil, bir yıl hem de iki yıl kendilerine zaman tanıyıp gönüllü aktiviteler ile dünyayı görmeye evvelcelik veriyor.

Benim de size tavsiyem bir ihtimal liseden sonrasında olmasa da üniversite esnasında yazları gönüllü çalışmanız. Bu sayede bir ihtimal 3 ay bir ihtimal 1 yıl vatan dışı tecrübei edinerek, vatan haricinde Yurt Haricinde Iyi mi Çalışılır sorusunun cevabı ise  ve hayatanın sizin amacıyla iyi mi bir deneyim olacağını tecrübe etme fırsatınız bulunuyor.

Çoğu zaman 28 yaşını doldurmamış gençler amacıyla gezgin ülkelerde bir çok gönüllü emek harcama uygulaması var. Bu işlerde üç-dört ay gönüllü çalışmanız karşılığında konaklama ve yeme içme harcamalarınız karşılanıyor.

Gönüllü çalışmanız size parasal olarak dönüş sağlamasa da hem hayatayı ve emek harcamayı istediğiniz ülkeyi tanım etmeniz amacıyla önemli bir fırsat. sizde yurt dışı emek harcama konusunu merak ediyor musunuz ?

Hem de, bu çalışmalarda internasyonal şirketlerin ilgisini çekebilir ve orada geçirdiğiniz vakitde kendinize iş bulabilirsiniz.

Yaşınız 28’in üstünde ise de üzülmeyin. Yaş sınırı olmaksızın yurt haricinde emek harcama izni iyi mi alınır bir çok gönüllü emek harcama uygulaması da mevcut.

Gönüllülük Projeleri

Eğer öğretmenlik, gıda sektörü (aşçılık, garsonluk vb.), ziraat işçiliği benzer biçimde alanlarda çalışıyorsanız direkt olarak kendi mesleğinizle ilgili gönüllü emek harcama projesi de bulabilirsiniz. Bu, gelecekte başvuracağınız işlerde işverenlerin de ilgisini çekecektir.

Gönüllülük faaliyetleri amacıyla yapmanız ihtiyaç duyulan Avrupa Komisyonu ve Eğitim Bakanlığı ortaklaşa projelerine haiz yurt dışı emek harcama için European Solidarity Corps’a ya da bir oran ödeme karşılığında size proje gerçekleştiren AIESEC benzer biçimde organizasyonlara bir göz atmak.

2) Dilinizi Geliştirin
Yabancı Dil Öğrenimi

Yurt haricinde çalışmak söz hususu olunca yapmanız gerekenlerin başlangıcında kuşkusuz İngilizce öğrenmek geliyor. Dünyayı birbirine bağlayan bir dil İngilizce. Ve gerçekte öğrenimi en kolay olan. Şu sebeple ona her an her yerde maruz kalıyoruz.

İngilizce sizi derhal derhal her yerde kurtarsa ve iyi derecede bilmek yurt dışı emek harcama da icra etmenizi sağlasa da ikinci bir gezgin dil bilmek bundan sonrasında bugünümüzde nerdeyse şart durumuna gelmiş durumda.

Hes Kodun Hazırsa Derhal Bilet Sorgula
Gideceğiniz ülkenin dilini, en azından kendinizi ifade edebilecek ve mesleğinizi icra edebilecek yörede öğrenmeniz son aşama önemli.

Ustalaşmış yönden bakarsak kimi ülkede yalnızca İngilizce bilmek orada çalışabilmeniz amacıyla kafi olsa da Almanya, İtalya, İspanya, Fransa benzer biçimde ülkelerde yurt dışı emek harcama  istiyorsanız o ülkelerin dilini belirli yörede konuşabiliyor olmanız gerekiyor. Bunun amacıyla A2, B1 seviyelerinde bir data şart.

Yabancı Dil Öğrenimi

Yurt haricinde emek harcama planlarınızı yapar iken bu yüzden dil sertifikalarınız da hazır olsun. Aldığınız dil sertifikaları, iş müracaatı yapar iken de emek harcama izni amacıyla müracaatrken de işinize yarayacak.

Bir ihtimal sokak müzisyenliği yapıyorsanız asla dil bilmeden de işinizi görürsünüz fakat bir restoranda ya da iyi bir şirkette çalışacaksanız, ne iş meydana getirecek olursanız olun, yurt dışı emek harcama sizden müşteriler ve iş dostlarınızla etkileşim kuracak kadar gezgin dil bilmeniz beklenecek.

3) Bolca Bolca Sertifika Alın
CPA Finans Sertifikası

Her meslek amacıyla olmasa da bir çok meslek grubunda, vatan haricinde çalışmak söz hususu olduğunda, mesleki sertifikalar oldukca işinize yarayabilir.

Örneğin finans pazarında çalışan biriyseniz, CFP, CPA benzer biçimde finans ve muhasebeyle ilgili iki sertifika derhal her gezgin ülkede basitçe iş bulmanızı sağlayabilir. Gene ileri derecede Excel data kapasitesi en mühimsi.

SQL

Bunun yanı sıra SQL, Python benzer biçimde program programlarını bilmek bundan sonrasında bir çok meslek branşında bir gereklilik.

Bu yüzden, vatan haricinde iş bulmak istiyorsanız mesleğinizle ilgili ihtimaller içinde olduğunca oldukca vatan dışı geçerliliği olan sertifika edinin.

Ihmal etmeyin, sizin benzer biçimde bir çok kişi vatan haricinde çalışmak istiyor ve haiz olduğunuz sertifika ve lisanslar yüz binlerce kişi arasından sıyrılmanızı sağlayabilir.

Dil sertifikaları ise şunlar içinde eğer olmazsa olmazlardandır. Yurt haricinde çalışmak isteyen birinin İngilizce dil sertifikasının yanı sıra bilmiş olduğu başka dillere dair meşru geçerliliği olan sertifikalara haiz olması oldukca mühimdir.

4) Iyi mi Emek verme İzni ve Vizesi Alabileceğinizi Öğrenin
Emek verme İzni ve Vizesi

Türkiye’den gezgin bir ülkeye Gezgin vizesiyle gidip çalışmak kuşkusuz meşru değil. Bu yüzden, vatan haricinde çalışmak amacıyla kesinlikle emek harcama izni almanız lüzumlu.

Bazı firmalar, vergi ödememek amacıyla emek harcama izninizi kendileri çıkarmayacaklar ve sizi vize ajanslarına yönlendirecektir. Bazıları ise Gezgin vizesiyle çalışabileceğiniz söyleyecektir. Fakat yakalanıp sınır dışı edilmek istemiyorsanız ya da yakalanmasanız bile gideceğiniz gezgin ülkedeki işçi haklarından faydalanabilmek istiyorsanız emek harcama izninizi ve vizenizi en doğru şekilde almanızı tavsiye ederiz.

Emek verme izni alabilmek oldukca zor olabilir diye de korkmayın. Evet, Türkiye’den her ülke amacıyla emek harcama izni ve vizesi alabilmek oldukca kolay olmayabilir fakat prosedürleri doğru izler, güven edilir bir işverenle anlaşırsanız proses basitçe çözülecektir.

Emek verme İzni ve Vizesi

Bu aşamada anlaşmak istediğiniz işverenle daha evvelce çalışmış şahıslarla etkileşim kurup data almanızı tavsiye ederiz. Şu sebeple emek harcama izninizi alabilmek hususu ile ilgili işverenin evrakları tamamlayamaması ya da hatalı evraklar göndermesi, vakitci sizin amacıyla oldukca zorlaştırabilir.

Emek verme izni bireysel olarak müracaatlabilen bir şey değil. Bunun amacıyla evvelce bir işe kabul edilmeli, sonrasında şirketinizin size tanıttığı resmi belgelerle emare edilen devlet dairelerine müracaat yapmalısınız. Şirketinizin sizin amacıyla ayarladığı ‘göçe destek ajanslar’ da bu hususta son aşama vakitgelen seçenekler.

Emek verme vizesinin çıkma vakitı ülkeden ülkeye değişiklık gösteriyor. Eğer mavi kart sahibi mesleklere mensupsanız bu zaman iyice kısalabilir.

Emek verme izniniz ulaştıktan sonra ülkenin konsolosluğuna müracaat ederek 1 yıl vakitli Ulusal Vize almanız gerekiyor çoğunlukla. Sonrasında o ülkeye vardığınız zaman ise Oturma İzni müracaatlarınıza başlıyorsunuz.

5) Değişik Kültürlere Açık Olun
Dünya Bayrakları

Yurt haricinde çalışmak ve vatan haricinde yaşam sürdürmek benzer biçimde bir amacınız var ise değişik kültürlerdeki insanları, yiyecekleri, müzikleri, özetle yaşamı tanım etmeniz oldukca önemli. Bu yüzden gezgin bir ülkeye esaslı yerleşmeden evvelce ihtimaller içinde olduğunda değişik ülke görün.

Değişik Kültürler

Size en ideal kültürleri teşhis edin. Çalışmak amacıyla gittiğiniz bir ülkede uzun zaman kalacaksınız ve oranın yaşantısına, yapısına uyum sağlamanız başarıya ulaşmış olmanız amacıyla oldukca önemli.

Değişik Kültürler

Eğer çalışmak amacıyla gittiğiniz ülkede esaslı hayatayı, vatandaşlık almayı da düşünüyorsanız ilaveten o ülkenin kültürünü ve tarihini öğrenmeniz gerek. Bu yüzden vatan haricinde çalışmak amacıyla geçireceğiniz o uzun vakitı de yalnızca çalışmakla harcamamanızı tavsiye ederiz.

Kesinlikle yaşadığınız ülkenin kültürünü, tarihini, dilini öğrenin. Böylece gelecekte vatandaşlık alma şansınız olabilir.

6) Mesleğiniz İçin En Doğru Adresi Belirleyin
Internasyonal Firmalar

Amacınız Türkiye’deki mesleğinizi vatan haricinde sürdürmekse, sizin amacıyla en doğru ülkeyi belirleyip ona gore iş müracaatlarında bulunun.

Eğer Türkiye’deki iş yerinizin vatan haricinde şubeleri var ise, o şubelere atanmak isteyebilirsiniz. Yoksa, mesleğiniz amacıyla en ideal ülkeyi bulmanız gerek.

Her ülkenin gereksinimi birbirinden değişikdır. Kendi ülkesinde mühendis olan biri vatan haricinde da mühendislik gerçekleştirmek istiyorsa, çalmış olduğu alanda mühendis arayışında olan ülkeleri teşhis etmesi gerekir. Bu yüzden eğer amacınız yalnızca vatan haricinde yaşam sürdürmek değil, kendi mesleğinizi icra ederek yaşam sürdürmeksa gerçekleştireceğiniz ön araştırma işinizi basitlaştıracaktır.

Örneğin, Türkiye’de gıda pazarında çalışıyorsanız Almanya ya da Orta Doğu ülkeleri sizin amacıyla en doğru adres olacaktır. Şu sebeple buralarda bir çok Türk restoranı olduğu benzer biçimde, Orta Doğu ülkelerinin mutfakları da Türk mutfağına oldukca uzak değil.

Iyi mi yurt haricinde çalışırım?

Eğer inşaat pazarında çalışıyorsanız da Türki cumhuriyetler sizin amacıyla en doğru adres olacaktır. Türkiye’deki bir çok şirket Türki cumhuriyetlerde inşaatlar yapıyor ve buralarda Türkiye’den işçi ve teknikerler vazife alıyor.

Eğer niyetiniz ne olursa olsun vatan haricinde yaşam sürdürmek ve vatan haricinde çalışmak ise, o zaman işiniz birazcık daha kolay. Yaşamak istediğiniz ülkedeki iş olanaklarını incelemenız kafi. Bazı işler lisans ya da ustalaşma isteyebilir. Örneğin Norveç’te balıkçı olarak çalışmak ihtimaller içinde fakat balıkçılık mesleğinde deneyiminiz yoksa bu alanda iş bulamazsınız.

Fakat garsonluk, işçilik, baristalık, sekreterlik benzer biçimde alanlarda iş bulmanız derhal her ülkede ihtimaller içinde. Çoğu zaman Avustralya ve Kanada, göçmen işçilere yönelik uyguladığı programlarla bu yönden en cazip ülkeler içinde.

7) Doğru İlişki Ağını Kurun
Internasyonal Ofis Ortamı

Dünyada kendi üklesinde büyüyüp vatan haricinde açılmış bir çok şirket var. Türkiye’den vatan dışına gitmiş bir çok girişimci de restoranlar, kafeler açtı; fabrikalar kurdu.

Internasyonal Firmalar

Yurt haricinde, çalışmak, bu şirketlerde iş bularak da ihtimaller içinde. Fakat bunun amacıyla Linkedin, Feysbuk benzer biçimde platformlar üstünden gezgin ülkelerde iş kurmuş insanlarla etkileşime geçip kendinize doğru bir temas ağı kurmanız lüzumlu. Bu yüzden toplumsal medyanın imkanlarını ihtimaller içinde olduğunca oldukca kullanmanızı tavsiye ederiz.

Öteki bir taraftan Avrupa’daki internasyonal şirketlerde referans sistemi son aşama vakitgelen. Firmalar kendi çalışanlarının gönülden önerilmiş olduğu adları işe almayı oldukca daha oldukca tercih ediyor. Bu amaçla vatan haricinde çalışan arkadaşlarınız var ise onlardan tavsiyeler alabilir, size referans olmalarını isteyebilirsiniz.

8) Hazırlığınızı Erkenden Yapın
Ev Kiralama

Yurt haricinde yaşam sürdürmek ve çalışmak üzerine taşınıyorsanız hazırlığınızı aylar evvelcesinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Yaşayacağınız evi erkenden tutun, yoksa bir taraftan işe gidip gelir iken her gününüzü ev bakmakla geçirebilirsiniz. Hem de, ev bulana dek konaklama amacıyla otellere ciddi meblağlar ödemeniz gerekebilir. Gideceğiniz ülkede daha daha eskiden hayatadıysanız ve o ülkeyi oldukca iyi tanımıyorsanız, ev arar iken emlakçılara danışmak işinizi basitlaştırabilir. Hem de toplumsal medyadaki göçmen gruplarını takip ederseniz kendinize ev dostu bulmanız da ihtimaller içinde.

 


Evde Yurt Dışı ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yurt Dışı Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yurt Dışı ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yurt Dışı ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yurt Dışı ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yurt Dışı ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yurt Dışı ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir