Evden Ek İş Yaşam Koçluğu Yardımıyla Para Kazanmak

Yaşam Koçluğu Yardımıyla Para Kazanmak


Son yıllarda oldukca sık karşılaştığımız kavramlarından biri de yaşam koçluğu, değişen yaşam tarzlarının bir tezahürü olarak ortaya çıkmıştır. Daha oldukca meşhur ve popüler kişilerin yanlarında gördüğümüz yaşam koçları, insan ilişkileri güçlü, pozitif bir yaklaşıma haiz ve karşısındaki kişinin motivasyonunun yükselmesine destek olan kişilerdir. Peki, yaşam koçluğu nedir, yaşam koçluğu yapmak için neler gereklidir ve yaşam koçu olarak kaç para kazanılır? benzer biçimde soruların yanıtını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Yaşam koçluğu; kişilere, işlerinde, toplumsal ve kişisel hayatlarında, ilişkilerinde başarı göstermiş olmalarını sağlamak amacıyla yol gösterici olmak ve kişilerin gerçek potansiyellerinin farkına varmalarına destek olmak, kısacası her alanda farkındalığı çoğaltmak için çeşitli emek harcamalar yürüten kişilere denilmektedir. Yaşam koçunu bir basketbol takımının koçu benzer biçimde düşünebilirsiniz. Ekip koçları belli bir strateji geliştirerek o ekip oyuncularını motive eder ve maçları kazanmalarını sağlar. Böylece oyuncuların kuvvetli ve kuvvetsiz yanlarını onlara gösterir ve bu mevzuda yapabileceklerini, karşılarına çıkan zorlukları aşmalarını ve kendi kabiliyetlerini geliştirerek daha da başarı göstermiş olmalarını destek sunar. İşte yaşam koçları da çalışmış oldukları kişilere, destek almak istedikleri alanla ilgili her türlü desteği vererek ve bunu bir program dahilinde gerçekleştirirler.

Yaşam koçları yaşamın bir alanında seçtikleri uzmanlıkları ile kişilere yarımcı olmaya çalışır. Mesela bazı koçlar, kişilerin dış görünümü, beslenme düzenleri ve organizasyon kabiliyetlerini geliştirmelerine destek olurken bazıları ise, detaylara odaklanmayı ve hayallerini gerçekleştirmek içim insanlara destek olurlar.

Kesinlikle okuyun: Sıhhatli Yaşam Tarzınıza Uygun İş Fikirleri

Yaşam Koçluğu Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Ülkemizdeki üniversitelerde yaşam koçluğu adı altında eğitim veren bir bölüm şu an için bulunmamaktadır. Sadece bu mesleği yapabilmeniz için belirli eğitimleri almanız gerekir. İstediğiniz bir alanda alacağınız yaşam koçu sertifikası ile bu sektöre adım atabilir, tertipli bir gelire haiz olabilirsiniz. Öte taraftan alacağınız bu sertifikalar için sizden üniversite mezuniyet belgesi istenmese de çalışacağınız kişilere itimat vermeniz açısından lisans kısmı mezun olmanız size birçok avantaj kazandırır. Şu sebeple bu hizmeti talep eden kişilerin birçoğu lisans ve yüksek lisans mezunu olan kişilerdir. Yoksa işçi maaşıyla geçinip düşük bir eğitim seviyesine haiz olan kişilerin yaşam koçluğu desteği alacağını düşünmek yersiz olur.

Şimdi gelelim yaşam koçluğu yapabilmeniz için lüzumlu tüm şartları taşıyıp taşımadığınıza ve hangi nitelikler haiz olmanız gerektiğine…

Yaşam koçluğu yapacağınız alanı belirlemekle işe başlayabilirsiniz. Bazı kişiler birkaç alanda uzman oldukları için bir ya da iki benzer kategoride de yaşam koçluğu yapabilmektedir. Bundan dolayı, nefes koçluğu mu, kariyer koçluğu mu, ilişki koçluğu mu yoksa kurumsal koçluk mu yapacağınıza karar vermeniz ve bu alanlarda lüzumlu sertifikaları almaya çaba etmelisiniz.

Kendinizi Devamlı Geliştirmeye Çalışın

Bu sektörde kalıcı olmak ve daha çok kişiye hitap etmek istiyorsanız kendinizi geliştirebileceğiniz her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışmalısınız. Şu sebeple insanlara yardım etmek öyleki kolay bir şey değildir ve birçok mevzuda informasyon sahibi olmanızı gerektirir. Çalışacağınız alanla ilgili sertifikalarını alsanız dahi uzmanlığınızı çoğaltmak için devamlı bir eğitimin içinde olmanız bu meslekteki başarınızı artıracaktır. Bunun için çeşitli seminerlere katılabilir, ilgi alanınıza giren mevzularla ilgili kitap ve makaleler okuyabilirsiniz. Alanınızda ne kadar oldukca bilgiye sahipseniz müşterilerinize de o aranda destek olabilir ve satın alan memnuniyeti kazanmış olmuş olursunuz. Ihmal etmeyin her mutlu satın alan size referans olacak ve kısa bir süre içinde çalıştığınız kişilerin sayısı da artacaktır. Böylece beklentilerinizi de aşan bir kazanç sağlama imkanını yakalayabilirsiniz.

Seçtiğiniz Alan ile İlgili İncelemelerde Bulunun

Alanınızı seçtiniz ve lüzumlu sertifikaları aldınız diyelim. Şimdi yapmanız ihtiyaç duyulan şey ise, vatanımızda başarı göstermiş olmuş yaşam koçlarının bloglarını ve toplumsal medya hesaplarını inceleyerek kendinize bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Ek olarak ilgili mevzularda düzenlenen seminer ve söyleşilere katılarak da iyi mi hizmet vereceğiniz hakkında da informasyon sahibi olabilirsiniz. Tüm bu yeterlilikleri kazandıktan sonrasında çalışmaya başlayabilir ve sevdiğiniz bir işi yaparak aylık tertipli bir gelire haiz olabilirsiniz.

Tecrübe Kazanın

Yaşam koçluğu yaparak para kazanmak için ilk olarak tecrübe kazanmanız gerekir. Bundan dolayı çevrenizdeki kişilerden yardım alabilir, yaşam koçluğu yapabileceğinize kişilere parasız bu hizmeti sunabilirsiniz. Böylece emek verme stilinizin iyi mi olması gerektiği mevzusunda bir düşünce sahibi olmanız kolaylaşacaktır. Şu sebeple değişik kişiler tanımak ve değişik sorunlarla uğraşmak bilgilerinizi pekiştirecek ve bu meslekte daha da başarı göstermiş olmanızı elde edecektir.

Bu şekilde tecrübe kazandıktan sonrasında sektördeki yaşam koçlarından daha düşük ücretlerle çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu yöntem sizin satın alan portföyünüzü oluşturmanızı kolaylaştırdığı benzer biçimde uygun fiyata verdiğiniz hizmetleriniz kısa süre de kulaktan kulağa yayılarak kısa bir süre içinde size olan talepler artacaktır. Ek olarak web ortamında doğru bir stratejiyle oluşturacağınız reklamlarda piyasada ki bilinirliğinize katkı elde edecektir.

Yaşam Koçluğu Yaparak Kaç Para Kazanılır?

İşin en can alıcı noktası olan bu işten ne kadar kazanacağınız mevzusuna gelecek olursak, şunları söyleyebiliriz. Yaşam koçluğunda da öteki işlerde olduğu benzer biçimde elde edeceğiniz kazanç kişiden kişiye değişmiş olur. Mesela, bazı yaşam koçları saatlik ücretlerle çalışırken bazıları haftalık ya da aylık ücret talebinde bulunur. Saat ücretleri ise bölgeden bölgeye ve vereceğiniz alana nazaran değişmekle birlikte 150-200 lira benzer biçimde bir rakamdan söz edilebilir. Eğer hizmet verdiğiniz alanda aranan biriyseniz ve kaliteli bir satın alan portföyüne sahipseniz saatlik ücretiniz de bunlara bağlı olarak artacaktır.


Evde Yaşam Koçluğu ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yaşam Koçluğu Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yaşam Koçluğu ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yaşam Koçluğu ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yaşam Koçluğu ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yaşam Koçluğu ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yaşam Koçluğu ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir