Evden Ek İş Yardım Parasından Yeşil Kartlılar Yararlanabilir mi?

Yardım Parasından Yeşil Kartlılar Yararlanabilir mi?


Devlet tarafınca birçok değişik yardım parası dağıtılmaktadır. Tüm bunlardan size en uygunu hangisi ise ona başvurarak yararlanabilirsiniz. Burada uygun olup olmadığını öğrenmek adına şartları inceleyebilirsiniz. Yardım parası şartlarına gore kazanç miktarlarını hesaplayabilirsiniz. Eğer yeşil kartlı bir hastanız var ise ya da siz yeşil kartlı iseniz bu durumda değişik yardım kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Birçok değişik alanda yardım deposu yeşil kartlılar için sunulmuştur. Siz de bunlara başvurarak yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Yeşil Kartlılara Verilen Yardım 

Aşıdan giyime kadar değişik birçok alanda yeşil kartlılara hususi yardım mevcuttur. Bu yardımlar ve hangi durumlarda kullanılacakları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kömür Yardımı: Toplamda verilen kömür miktarı 30 torbadır. Kilo olarak 750 kilo’a karşılık eden bu yardımı almak için vakıflara başvurulması gerekiyor.
  • Aşı Parası: Eğer yeni dünyaya gelmiş bir evladınız var ise bunun için aşı parası yardımlarından yararlanabilirsiniz.
  • Doğum ve Süt Parası: Doğum icra eden anneler için bir kereye mahsus olmak suretiyle doğum parası verilmektedir. İlk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400 üçüncü çocuk ve sonrası içinse bu meblağ 600 TL’dir. Ek olarak 180 TL süt parası da ödenmektedir. Bu da 1 kereye mahsustur.
  • Çocuk Parası: Adam ve kız için sırasıyla 45, 50 TL olan bu yardım yalnız ilköğretime devam edenler için geçerli olan tutardır. Ortaöğretime devam eden çocuklar içinse 55 ve 75 TL’dir.
  • Gebelik Yardımı: Bu yardım tutarı ise aylık 45 TL’dir.
  • Yaşlılık Maaşı: 65 yaş maaşı olarak da anılan bu maaş güncel olarak 763 TL 67 kuruş olmuştur.
  • Dulluk Maaşı: 2 ayda bir ödenen bu maaş 650 TL’dir.

Bunlara ek olarak elektrik yardımı, asker ailesine yardım benzer biçimde değişik birçok yardım kalemi de mevcuttur. Kronik hastalar için hususi yardımlar, toplumsal ekonomik yardımlar ve yeşil kartlılara hususi direkt nakit yardımları bulunmaktadır. Siz de yeşil kart sahibi iseniz bu yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Yardım Parası Şartları

Yardım paralarının belirli şartları vardır. Şartları sağladıktan sonrasında parayı almak mümkündür. Ödemeler PTT hesaplarına yapılmaktadır. Kimin adına yatması gerekiyorsa direkt olarak o kişinin adına PTT’den isim soy isim söylenerek ödemeler alınabilir.

Buna benzer öteki mevzular hakkında detaylı bilgilere ulaşmak adına buraya tıklayabilir ve yazılara göz atabilirsiniz.


Evde Yardım Parasından ek işi nasıl yapılır ?

Evde Yardım Parasından Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Yardım Parasından ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Yardım Parasından ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Yardım Parasından ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Yardım Parasından ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Yardım Parasından ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir