Suudi Arabistan’a Çalışmaya Gitmek Maaşlar

[ad_1]

Son yıllarda yabancı iş gücü, Suudi ekonomisine büyük katkı sağlamış oldu. Suudi Arabistan’a Çalışmaya Gitmek Maaşlar konusunu hepimiz araştırmaktadır. İnşaattan eğitime, müteahhitlikten sıhhat ve teknolojiye kadar dışarıdan gelen yabancı işçiler varlık göstermiştir. 33,7 milyon nüfusu olan Suudi Arabistan’ın ortalama 10 milyonu doğrusu 3’te biri yabancı işçiler oluşturmaktadır.

 

Suudi Arabistan Emek verme Vizesi

Ilk olarak Suudi Arabistan’a emek verme vizesinde başvurabilmemiz için, Suudi Arabistan’a Çalışmaya Gitmek Maaşlar Suudi Arabistan’da faaliyette olan bir şirketten Bu amaçla çağrı mektubu almanız gereklidir. Suudi Arabistan emek verme vizesi için müracaat işlemlerinizi konsolosluk tarafınca Bu amaçla yetki verilmekte birlikte Vize Merkezi vasıtasıyla yapılabilmektedir. Vize Merkezi sizin adınıza Suudi Arabistan vize başvurunuzu sorunsuz ilerlemesinde elde eden bir hizmettir. Suudi Arabistan emek verme vizesinin 50 yaş ve üstündeki kişileri verilmezken emek verme izni almak isteyenleri için de bir şirketten mektup doğrusu kefalet alınması icap ettiğini söylemiştik. Kefalet sistemine gore ülkeye giriş – çıkış, ev kiralama, hastanede tedavi görme, telefon ve banka hesabı açtırma benzer biçimde birçok alanda kefil olan kişinin beyanıyla yapılabilmektedir.

 

Kefillik için şirket yada şahıs, Suudi Arabistan emek verme ofisine başvurur, emek verme ofisinin uygun bulması durumunda Suudi Arabistan Büyükelçiliği yada Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na bildireceği yönerge ile işlemleri ile alakalı sonucu bildirilir. Emek verme vizesi için gelen kişiler 90 gün içinde oturum izni almaları gerekir. Arabistan’da emek verme süresi 1 senedir, eğer bu süreyi uzatılmak istenirse işçi – işveren içinde antak kalma yaparak 1 yada 2 yıl kadar uzatma şansları vardır. Suudi Arabistan’da işçinin emek verme izni bittiyse acilen yenilenmeli, yenilenmeme durumunda İş Yasasına gore cezai işlemler uygulanmaktadır.

Suudi Arabistan Emek verme Vizesi için Lüzumlu Evraklar

l Kabul mektubu yada davetiye! Bu belge kaşeli ve imzalı bir halde olmalıdır.

l Çağrı eden kurumun Şahadetnamesi. 

l Geçici iş akdi/ sözleşmesi. Gideceğiniz işyeri ile Türkiye’de var ise çalıştığınız işyeri arasındaki sözleşmedir. Bu amaçla Eğer yoksa işçiyle Suudi Arabistan’daki işveren şirketinin arasındaki sözleşmedir. 

l Vize takip dilekçesi. Suudi Arabistan’daki firmanın antetli kağıdına yazması ve konsolosluğa hitaben olması zorunludur. Ayrıyeten bu dilekçe Türkiye Cumhuriyet’inde bulunan tecim odasında onaylı olmak zorundadır.

l Suudi Arabistan’a gideceğiniz şirket belgelerin güncel olması gerekir. Bunlar; vergi levhaları, sicil gazetesi fotokopisi, imza sürküsü, şirket faaliyetlerini gösteren belge.

Usta gerektiren bir meslek için, işçinin ustalık belgesi yada mezuniyet belgesinin sunulması gerekir.

A4 formatında

Geçişlik. Minimum 1 yıl geçerliliği olma zorunluluğu vardır.

l Biyometrik fotoğraf.

l Barkod

 

Şimdi yurt dışı iş ilanları ve arabistan’a gitmek ile ilgili makalemizi kesinlikle okuyun

[ad_2]

Evde Suudi Arabistan’a ek işi nasıl yapılır ?

Evde Suudi Arabistan’a Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Suudi Arabistan’a ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Suudi Arabistan’a ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Suudi Arabistan’a ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Suudi Arabistan’a ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Suudi Arabistan’a ek işi için yorum yapmanız.

No comment