Evden Ek İş Gezi izni iyi mi alınır? - Parapik

Gezi izni iyi mi alınır? – Parapik


Gezi izni iyi mi alınır , Gezi izin belgesi iyi mi alınır?

Gezi izin belgesi alabilmek isteyenler incelemelerini hızlandırdılar. İçişleri Bakanlığı doğrulusunda piyasaya sürülen genelge ile hafta sonu sokağa çıkma yasağında gezi edecek hususi araçların ve 65 yaş üstü yurttaşların gezi izin belgesi almaları gerekiyor. İşte e-Devlet gezi izin belgesi alma ekranı

Gezi izin belgesi başvuruları e-Devlet üstünden, Alo 199 yazışma hattı ile alınabiliyor. e-Devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve gizyazı ile giriş yapılıyor. Vatandaşların sisteme giriş yapabilmek için şifrelerini almış olmaları gerekiyor.

SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Gezi İzin Belgesi başvuruları e-Devlet üstünden alınıyor. Bu belge Alo 199 yazışma hattı üstünden de talep edilebiliyor.

T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonrasında oluşturulan sistem üstünden yeni müracaat linkine tıklayınız. Sonrasında oluşturulan sekme üstünden müracaat türünü ve belge türünü seçmeniz gerekiyor

 

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildiriliyor.

Başvurusu onaylananlar, otogar yada havalimanlarında oluşturulan müracaat masalarından vatandaşlık numaraları ile doğrulama yapıldıktan sonrasında kabul ediliyor.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI VAR MI?

İçişleri Bakanlığı doğrulusunda piyasaya sürülen genelgede sokağa çıkma yasağıyla ilgili detaylara yer verildi. Genelgeye gore sokağa çıkma kısıtlaması getirilen zaman ve zamanlarda mecburi durumlarda gezi belgesi ile şehirler arası seyahatlere izin verilecek. Gezi izin belgesi e devlet üstünden T.C kimlik numarası verileri ile temin edilecek. Peki, şehirler arası gezi yasağı var mı? İşte, gezi izin belgesi alma ekranı ve mevzuyla ilgili detaylar.

Sokağa çıkma kısıtlamasındaki getirilen vakitlere uymak amacıyla kural dışı getirilenler dışındaki tüm iş yerlerinin hafta içi saat 20.00’de kapanacağı anlatılan genelgede, bunlar kaydedildi: “Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen zaman ve zamanlarda (hafta içi ve hafta sonucunda uygulanacak) alçakta emare edilen mecburi durumlarda şehirler arası seyahatlere izin verilecektir.

KİMLER MUAF OLACAK?

Tedavi bulunmuş olduğu hastaneden taburcu olup aslolan ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/ya da daha daha eskiden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan, kendisi ya da eşinin, vefat eden birinci aşama yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak amacıyla ya da cenaze nakil işlemine refakat edecek olan (en oldukca 4 şahıs), bulunmuş olduğu şehre son 5 gün içinde gelmiş olmakla beraber duracak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde yaklaştığını seyahat bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, informasyon ile ibraz edenler).

 

KİMLER MUAF OLMAYACAK

ÖSYM doğrulusunda duyuru edilen ve başka merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçileri, askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyen, hususi ya da kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olan, ceza infaz kurumlarından salıverilen yurttaşlarımız, emare edilen durumların zenginliği durumunda toplu ulaşım vasıtalarıyla ya da İçişleri Bakanlığına ilişkin e-Müracaat ve ALO 199 sistemleri üstünden ya da valilik/kaymakamlıklara direkt olarak müracaat yolu ile Gezi İzin Kurullarından izin alabilmek kaydıyla hususi vasıtalarıyla gezi edebileceklerdir.

Belirtilen mazeretleri taşımayan bireylerin şehirler arası seyahatleri ise fakat toplu ulaşım vasıtaları (tayyare, otobüs, tren, vapur) kullanılmak amacıyla ihtimaller içinde olacaktır. İşi ile ilgili unsurunu belgeleyen toplu ulaşım vasıtalarının görevlileri ile şehirler arası gezi edeceğini bilet, rezervasyon kodu ibraz eden şahıslar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.”


Evde Gezi izni ek işi nasıl yapılır ?

Evde Gezi izni Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Gezi izni ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Gezi izni ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Gezi izni ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Gezi izni ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Gezi izni ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir