Evden Ek İş Seracılık Yaparak Para Kazanmak - Parapik

Seracılık Yaparak Para Kazanmak – Parapik


Para kazanmanın bin bir türlü hatta daha çok yöntemi var. Seracılık yaparak para kazanmak da iş de onlardan bir tanesi. Bu işten iyi mi para kazanılacağına geçmeden ilkin mevzu ile ilgili bilmeyenlere, merak edenlere aşağıda yer edinen detayları vermekte yarar var. Zira kavramları doğru bir halde oturtmak işin özünde son aşama olması ihtiyaç duyulan bir olgu. Seracılık her ne kadar devletimizde 80li yıllardan itibaren popüler hale gelmiş olsa bile Avrupa ölçeğinde bakıldığında zamanı fazlaca daha eskilere dayanıyor. Fakat son yıllarda devletimizde bilhassa Ege Bölgesinde giderek popüler hale gelen bir olgu ve giderek de İç Anadolu Bölgesi de olmak suretiyle giderek tüm ülkede yaygınlaşıyor.

Seracılık teriminin ne olduğuna da bakmak gerekir ise seracılık iklim açısından uygun olmayan bölgelerde hususi koşullar dahilinde sebze ve meyve şeklinde çeşitli türden bitkilerin hususi koşullar altında yetiştirilmesi ve bu işten para kazanılmasıdır. Yetiştirilen bitkilerin üstüne hususi olarak geçirilen örtüler ve malzemeler ile ortam koşullarından etkilenmeden sebzecilik, meyvecilik tüm mevsimlerde yapılabilir.

Seracılık Yapmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Seracılık yaparak para kazanmak diyince devletimizde üstte de ana hatları data verildiği suretiyle Ege Bölgesi öne çıkıyor. Ege Bölgesine gidenler bilhassa Aydın ve Denizli kentlerinde fazlaca fazla sera göreceklerdir. Fakat burada yer edinen seraların en mühim özelliği bölgenin yapısına da bağlı olarak jeotermal seracılığın yapılmasıdır. Doğrusu sıcak suyla seracılığın yapılmasıdır ve bu son aşama avantajlı olan bir uygulamadır. Seracılık için su da son aşama mühim olan bir faktördür. Son dönemlerde gene yapısal özelliklerinden dolayı Kayseri civarında da benzer uygulamalara geçilmiş durumdadır. İzlenebilecek yöntemlerden bir tanesi normal olarak jeotermal olarak yapılabilecek olan seracılıktır fakat her bölgede yapılabilecek bir seracılık da değildir

Bir öteki benzer yöntem ise dünyada fazlaca popüler olan topraksız tarımdır. Adından da anlaşılacağı ziraat yapılır fakat toprak kullanılmaz. Bunun yerine perlit, volkanik kaya taş yünü şeklinde malzemeler kullanılır. Bu yöntem maliyet açısından öteki yöntemlere gore daha maliyetli olsa da her ortamda yapılabilir. Evinizin bir odasına bu şekilde bir sistem kurarak böylesi bir işi fazlaca rahatça yapabilirsiniz. Fakat normal olarak teknikleri fazlaca iyi bilmeniz ve mevzuya hakim olmanız gerekir.

Klasik seracılık ise her insanın yapabileceği bir uygulamadır. Hangisi olursa olsun topraksız ziraat hariç mevcut seracılığın yapılacağı bölgede toprağın yapısını fazlaca iyi bilmek ve hangi tür bitkilerin, sebze ve meyvenin yetişeceğini bilmek gerekir. Aksi halde ütopik ve idealist olarak hareket etmenin kişilere çok da fazla bir faydası yoktur. Fizibilite emek harcamaları yapılarak böylesi bir işe girilmelidir. En karlı olan yatırım ise normal olarak gübre vb. şeyleri ile uğraşılmayacağı için topraksız tarımdır.

Ne olursa olsun okuyun: Hayvan Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Kimler Seracılık Yaparak Para Kazanabilir?

Seracılık yaparak para kazanmak kolay şeklinde görünse de en azından başlangıç aşamasında çok da fazla kolay olan bir iş değildir. Kişiler eğer böylesi bir işe girecek ve mevzu ile ilgili detayları, deneyimleri yok ise kesinlikle bu alanda çalışan ve/yada eğitim kalmış kişiler ile görüşmeli ve ondan sonrasında böylesi bir işe yatırım yapmalıdır.

Bunun yanında belli bir sermayesi olan ya da devletten bu alanda teşvik alabilen hepimiz hanım adam fark etmeksizin bu işi her yaşta yapabilir. Son yıllarda KÖYDES şeklinde projeler ile köye dönüşler teşvik edilmiş olduğu için eğer ilgili yaş skalasında olan bir şahıs iseniz o vakit cebinizden fazlaca azca bir para çıkarak böylesi bir işe girebilirsiniz.

Fakat bu iş tamamen sevmiş olarak yapılabilecek bir iş olduğundan kesinlikle doğaya, sebzeye meyveye ilgisi olan insanların yapması ihtiyaç duyulan bir iştir. Toprakla uğraşmak insana iyi gelir. Kişilerin üstünden gerginliğini atmasına yardım eder fakat asla toprağa dokunamayan insanların yapabileceği, ben yatırımı yaptım alırım bir ziraat mühendisi tüm işleri çözer türden bir iş olmadığından başından sonuna kadar işletmenin başlangıcında olmak gerektiği, üçüncü şahıslara bırakılmayacağı göz ardı edilmemelidir. Ek olarak yetiştirilecek olan sebze ve meyveleri de bilmek, iyi mi davranılması icap ettiğini öğrenmek ve ona uygun adımlar atmak gerekir.

Emeklilik döneminde tabiat ile olmak, büyük kentin stresinden uzak kalmak isteyenler için ise normal olarak biçilmiş kaftan bir iştir. Bu meslek için toprağa, sebzeye meyveye ilgi duyanlar için fazlaca hususi eğitimler gerektirmediğini de ifade etmek gerekir.

Ne olursa olsun okuyun: Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Seracılık Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işe girenler naturel olarak yaptıkları yatırım karşısında ne kadar kazanacaklarını da öğrenmek istiyorlar. Aslına bakarsak kişilerin ne kadar kazanacağı tamamen yaptıkları yatırım ile doğru orantılı fakat bu işten iyi bir kazanç elde edilmek isteniyorsa kesinlikle doğru bir alanda minimum 20 dönüm alanda doğru ürünler ile seracılık yapılması gerektiği göz ardı edilmemelidir. İyi bir halde yapıldığı vakit birkaç yıl içinde yatırılan para geri alınabilmekte ve kara geçilebilmektedir. Fakat ilk yıl birden bire devasa yükseklikte kazanç beklenmemesi gerekir.


Evde Seracılık Yaparak ek işi nasıl yapılır ?

Evde Seracılık Yaparak Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Seracılık Yaparak ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Seracılık Yaparak ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Seracılık Yaparak ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Seracılık Yaparak ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Seracılık Yaparak ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir