Evden Ek İş Polonya’da Çalışmak, İşçi Maaşları ve Yaşam

Polonya’da Çalışmak, İşçi Maaşları ve Yaşam


Avrupa ülkelerinden kabul edilen Polonya, gelişmekte olan bir ülkedir. 2004 senesinde Avrupa Birliği’ne giren bu ülke hem turistlerin hem de yurt haricinde çalışmak isteyenlerin ortak noktasıdır. Ülkemiz ekonomisinin her geçen gün kötüleşmesi ve kazandığımız paraların yaşamımızı devam ettirmeye yetmemesi sebebiyle yurtdışında çalışmak hepimiz için mantıklı bir seçenek haline gelmiştir. Polonya, gelişmekte olan bir ülke olduğundan çalışana gerekseme duymaktadır. Polonya’da çalışmak bu yüzden hepimiz için bir fırsattır.

Polonya endüstri alanda gelişme göstermektedir. Yabancı ülkeler bu ülkeye yatırım yapma mevzusunda bir yarış içindedir. Bu yarış her geçen gün hızlanıyor ve ülkedeki çalışan insan ihtiyacı buna paralel olarak artış gösteriyor.

Polonya’da Çalışmak İsteyenlere İş İmkanı

Polonya kırk milyonluk bir nüfusa haizdir. Nüfusun çoğunluğunu Slav ırkı oluşturmaktadır. Ülkede oldukça fazla azınlık nüfus da bulunmaktadır ve azınlıkların çoğunluğunu Almanlar ve Ukraynalılar oluşturmaktadır. Ülkenin çoğunluğu Hristiyan olduğundan ülkede Müslümanlar azınlık konumundadır. Fakat ülkede yaşayan hepimiz Müslümanlara saygı duymaktadır ve Müslümanların yaşayış biçimlerine karşı hiçbir tepkileri yoktur. Bu yüzden Polonya’da çalışmak isteyen bir insansanız kendinizi fena hissedeceğiniz bir ortamda yaşamak zorunda kalmayacaksınız. Son dönemlerde ülkemizden oldukça fazla insan Polonya’ya göç etmeye adım atmıştır. Polonya’ya giden insanların bir çok üniversite mezunu olsa da nitelikli çalışanlar da Polonya’ya yerleşmeye adım atmıştır. Bu yüzden şimdilik Türkler azınlık konumunda olsalar da zaman içinde Polonya’ya yerleşen insan sayısı artacak ve Türkler bu ülkede daha da azca yabancılık çekecek.

Polonya’da çalışmak için birçok seçeneğe sahipsiniz. Bunlardan ilki madencilik sektöründe çalışmak. Polonya, Avrupa’nın en büyük kömür üreticisidir. Bu yüzden madencilik sektörü Polonya’da en süratli gelişen sektörlerden biridir. Hızla gelişen bu sektörde devamlı çalışana gerekseme duyulmaktadır. Madencilik sektörü haricinde enerji sektörü de Polonya’nın geçim kaynaklarından biridir. Sadece Polonya, elektrik enerjisini de kömür yardımıyla elde etmiş olduğu için bu iki bağlantılı sektör birbirleri vesilesiyle ayakta kalmaktadır. Bu yüzden bu alanlarda çalışan kişiler verdikleri emeğin karşılığını almaktadırlar. Sıkıntılı bir iş olan bu alanda emek vererek hak ettiğiniz maaşı alabilirsiniz. Türkiye ile kıyaslandığında bu alanda çalışanlar, vatanımızda aldıkları maaşın iki katını almaktadırlar.

Bir öteki taraftan gelişmekte olan öteki ülkelerin aksine Polonya tarıma oldukça ehemmiyet vermektedir. Arpa, şeker pancarı ve yulaf üretiminde öncü olan bu ülkede ziraat çalışanları da hak ettikleri tutarı alabiliyorlar. Verimli topraklara haiz olan Polonya, bu pozitif yanlarının bilincinde ve yurtdışına ürün ithal ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Polonya ticaretinin büyük bir kısmını Rusya ile gerçekleştiriyor.

Polonya’da çalışmak isteyen bir endüstri çalışanı iseniz bu ülkede kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Tekstil alanında ve otomotiv alanında yatırımlarına devam eden bu ülkede çalışanlar yüksek yaşam standartlarına haiz bir yaşam yaşayabiliyorlar. İşçi olarak Türkiye’de yaşamak oldukça zor olsa gerek. Polonya’da bu durumla karşı karşıya kalmazsınız. Verdiğiniz emeğin karşılığını kolaylıkla alabilirsiniz.

Polonya’da çalışmak için bazı kabiliyetlere haiz olmanız gerekir. Bu şartlardan en önemlisi Lehçe yada İngilizce bilmektir. Bu iki dilden herhangi birini biliyorsanız iş bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Kesinlikle okuyun: Almanya’da Çalışmak – Almanya’da İşçi Maaşları

Polonya’da Maaşlar

Polonya’da asgari ücret 995 Euro’dur. Sadece Polonya’da çalışan insanoğlu asgari ücretten fazlasını almaktadır. Bu ülkede şahıs başına düşen ulusal gelir 7.200 Euro’nun üstündedir. Gelişmişlik seviyesi yüksek olan bu ülke çalışanlar averaj olarak 2.000 Euro maaş almaktadır. Alınan bu para ile Polonya’da yaşamak oldukça kolaydır. Üniversite mezunu ve kendini geliştirmiş bir insan yapmış olduğu meslekte 7.000 Euro’ya yakın bir maaş almaktadır. Bu para ile kendi hayatlarını kolayca yaşayan insanoğlu eğer bigün ülkeye dönmek isterlerse ellerinde yüksek bir meblağ ile olacaktır. Bu para ile Türkiye’de kendi işlerini kurabilir yada uzunca bir süre emek harcamadan rahatça yaşayabilirler.

Polonya’da Yaşam Koşulları

Alacağınız maaş her ne olursa olsun, yerleşmeyi düşündüğünüz ülkedeki yaşam koşulları da sizler için oldukça önemlidir. Polonya’da bir kişinin averaj aylık harcaması 500 Euro’dur. Sadece bu sayı ülkenin başkentinde yaşarsanız geçerlidir. Varşova haricinde bir şehirde yaşamak isterseniz bu harcama 300 Euro’ya kadar gerileyecektir. Kent içi ulaşımın da son aşama ucuz olduğu bu ülkede yaşamak sizler için oldukça kolay olacaktır. Polonya’da yaşam koşulları sizler için Türkiye’dekinden daha kolay olacaktır.

Kesinlikle okuyun: Nitelikli-Vasıfsız Yurt Dışı Personel Alımı


Evde Polonya’da Çalışmak, ek işi nasıl yapılır ?

Evde Polonya’da Çalışmak, Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Polonya’da Çalışmak, ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Polonya’da Çalışmak, ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Polonya’da Çalışmak, ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Polonya’da Çalışmak, ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Polonya’da Çalışmak, ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir