Evden Ek İş Pandemi Parasız İzin Parası Iyi mi Alınır?

Pandemi Parasız İzin Parası Iyi mi Alınır?


Pandemi sebebiyle işten çıkarmak yasaklandı. Bunun sonucunda ise işverenlerin çekilme haricinde çalışan çıkarması mümkün olmuyor. Fakat burada bazı uygulamalar ile işverene çeşitli kolaylıklar sağlanıyor. İşten tam anlamıyla çıkarmasa da bir süre çalışanı parasız izine ayırmak için müsaade ediliyor. Bu süre tamamıyla işverenin belirlediği bir süredir. Bu süre süresince devlet maaşın belli oranında yardımı parasız izne ayrılan çalışana ödüyor. Bu sayede firmanın maaş yükü bir miktar hafifletilmiş oluyor ve işten çıkarılma tamamıyla kaldırılarak yalnız işler düzelene kadar bir süreliğine çalışanı parasız izne ayırmak mümkün kılınıyor. Bu yolla hem işveren hem de işçi mağdur olmuyor. Eğer siz de bu şekilde bir durum yaşadıysanız ve parasız izne çıkarıldıysanız devletin yapacağı ödemeden faydalanabilir, pandemi parasız izin parasını PTT aracılığı ile alabilirsiniz.

Parasız İzin Parası Müracaat Iyi mi Yapılır?

Müracaat yapmak için ilk olarak bazı adımları kovuşturmak gerekiyor. Başvuruyu meydana getirecek tarafın ise işveren olması gerekmektedir. Sırasıyla şu adımlar izlenerek parasız izin parası için müracaat yapılabilir:

  • İlk olarak iş verene ilişkin muhasebe departmanı tarafınca sigortalı işçinin parasız izne ayrılmasına dair belge hazırlanmalıdır. Bu belge mali müşavire gönderilmelidir.
  • Firmanın mali müşaviri SGK’ya başvuruda bulunmalıdır. Firmadaki sigortalı çalışan kişinin parasız izne ayrıldığını bildiren yazıyı SGK’ya ulaştırması gerekir.
  • Bu aşamadan sonrasında tüm iş SGK aracılığı ile tamamlanacaktır. SGK bu süreçte ödemeleri gerçekleştirecek ve planlamayı yürütecek kurumdur.
  • Başvuruların yapılacağı adrese ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Müracaat yapıldıktan sonrasında ödemeler her ayın 8’inde gerçekleşiyor.
  • Eğer işsizlik maaşından yararlanmak mümkün değilse bu durumda günlük 39 TL 24 kuruş olmak suretiyle maaş desteği sağlanıyor. Belirtilen ücretleri PTT aracılığı ile almak mümkün.

Hepimiz Parasız İzin Parası Alabilir Mi?

Eğer parasız izne ayrıldıysanız bu durumda para almanız için herhangi bir koşul mevcut değildir. İşsizlik maaşı şartını sağlamadığınız taktirde nakit desteği sağlanmaktadır. Bu destek miktarı ise ayda 1170 TL civarındadır. İşsizlik maaşına ilişkin şartları sağlamadığınız taktirde işsizlik maaşından yararlanamazsanız. Bu durumda herhangi bir koşul içermeyen parasız izin ödeneği alarak siz de ihtiyacınız olan şeylerin bir kısmını karşılayabilirsiniz.


Evde Pandemi Parasız ek işi nasıl yapılır ?

Evde Pandemi Parasız Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Pandemi Parasız ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Pandemi Parasız ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Pandemi Parasız ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Pandemi Parasız ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Pandemi Parasız ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir