Evden Ek İş Oto Yıkama Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Oto Yıkama Dükkanı Açarak Para Kazanmak


Hem keyifli hem de kazançlı bir iş arıyorsanız oto yıkama dükkanı açarak para kazanmak fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz. Doğru yer seçimi, iyi bir pazarlama stratejisi ve birinci derslik kaliteli hizmet anlayışı ile oldukca sayıda müşteriyi dükkanınıza çekebilirsiniz. Birde İlk olarak otomobilleri uygun fiyatlara yıkarsanız piyasada oldukca daha acele duyulur ve tercih edilme sebebi olmuş olursunuz. Son yıllarda popüler iş kollarından önde gelen oto yıkma dükkanı açmak, düşük ana para gerektirmesi ve senenin her günü yüksek iş potansiyelinin olması sebebiyle girişimcilerin dikkatini çekiyor. Otomobillerine düşkün olan kişilerin haftada minimum bir kez otomobillerini temizletmeleri, öteki otomobil sahiplerinin ise ayda bir kez oto yıkamacılara gitmesi bu sektördeki iş potansiyelinin artmasını sağlıyor.

Netice olarak her evde minimum bir tane otomobil olduğu düşünüldüğünde alan kişi portföyünün ne kadar geniş olduğu da ortaya çıkıyor. Bilhassa büyük şehirlerde ve Türkiye’nin birçok şehrinde insanların otomobillerinin kendi imkanlarıyla temizleyemedikleri de bir gerçek. Hem yorucu hem de lüzumlu temizlik malzemelerinin kullanımının zor olduğu cadde ve sokaklar otomobil sahiplerini organik olarak otomobil yıkama hizmeti veren servislere yönlendiriyor. Bilhassa kadın sürücüler için adeta bir kurtarıcı vazifesi gören oto yıkama servisleri, her geçen gün sundukları kaliteli hizmetleriyle müşterilerine en iyisini vermek için çaba ediyor. Peki, oto yıkama dükkanı açarak para kazanmak mümkün mü? Oto yıkama dükkanı iyi mi açılır? Oto dükkanı açmak için neler yapılmalı? Şeklinde soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Oto Yıkama Dükkanı Iyi mi Açılır?

Oto yıkama dükkanı açarak para kazanmak için ilk olarak büyük bir yatırım ve iyi bir planlama gerekir. Ana para bulmak, dükkanı inşa etmek, nitelikli personel alımı yapmak şeklinde çeşitli süreçleri tek tek gözden geçirmeli ve ondan sonra planlı bir halde harekete geçilmelidir. Bu faktörlere dikkat edilir ve zekice adımlar atılırsa oto yıkma işinden uzun solukta oldukca iyi bir gelir elde etmek mümkündür.

Oto yıkama dükkânı açmak için ii değişik yöntem uygulayabilirsiniz. Bunlardan birincisi Türkiye geneli isim yapmış ve marka kıymeti yüksek zincir markalardan birinin bayiliğini almaktır. Böylece fazladan reklam gelirine ihtiyacınız olmayacağınız şeklinde dükkanınızı açarken her mevzuda teknik destek almanız mümkün olur. Öteki yöntem ise, kendi belirlediğiniz bir isim altında kendi bağımsız markanızı oluşturmaktır. Bu şekilde açacağınız dükkanın sermayesini kendi bütçenize bakılırsa belirleyebileceğiniz şeklinde öteki tüm teknik detaylarla da sizin ilgilenmeniz gerekir. Bu aşamada vereceğiniz karar tamamen sizin hedefleriniz ve elinizdeki ana para birikimiyle alakalıdır. Öteki taraftan oto yıkama dükkanı açmak için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim hususlar şunlardır:

Ne olursa olsun okuyun: Çay ocağı açarak para kazanmak

Bu İşi Yapmak İstediğinizden Güvenilir Olun

Hangi iş kolu olursa olsun yeni bir iş oluşturmak ve onu yönetmek zor bir süreçtir. Sadece yüksek ana para gerektiren işlerde bu süreç birazcık daha zor olabilir. Bu yüzden hem maddi hem de içsel olarak bu işi kurmaya kendinizi hazır hissetmeniz son aşama önemlidir. Birçok insanla muhatap olmak ve öteki oto yıkamacılar la rekabete soyunmak şeklinde nedenler gözünüzü korkutuyorsa bu işe kalkışmamanızı öneriyoruz. Bu iş sevilerek yapıldığı takdirde sizi başarıya ulaştıracaktır.

Detaylı Bir İş Planı Hazırlayın

Yeni bir iş açarak kısa vadede iyi paralar kazanmak istiyorsanız oldukca iyi araştırılmış bir iş planı hazırlamalısınız. Böylece hem sıhhatli bir halde işletmenizin büyümesini sağlayabilir hem de daha acele yüksek gelirlere ulaşabilirsiniz. Bunun için de kuracağınız firmanın misyonu, pazarlama şekilleri, yönetim stratejisi, tedarik operasyonları, sermayesi ve hatta ihtimaller içinde aksilikler durumunda B ve C planlarınızın neler olacağını öncesinden belirlemelisiniz. Bu sayede karşınıza çıkan güçlüklerle kolay başa çıkabileceğiniz şeklinde hem de stres ve kafa karışıklığına düşmeden dükkanınızı açabilirsiniz.

Uzman Birinin Görüşlerinden İstifade Edin

Oto yıkama dükkânı açmaya karar verdiğinizde daha ilkin bu işi yapmış ya da sektör hakkında bilgilere haiz olan uzmanların görüşlerine başvurmalısınız. Böylece işletmenizin açılışında ve işletilmesinde daha azca sorunlarla karşı karşıya gelirsiniz. Mesela, oto yıkama sektöründe fiyat politikası nedir? Hangi marka ekipmanlar kullanılmalıdır? Yıkama işleminde kullanılacak su ve öteki kimyasal ürünler hangileridir? Vasıta başı yıkama maliyeti ve acil durumlarda alınabilecek önlemler nedir? şeklinde bir takım probleminin yanıtını öncesinden öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Oto Yıkama Ekipmanlarını Araştırarak Temin Edin

Oto yıkama dükkanı açarak para kazanmak için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki hususta ekipman seçimidir. Oto yıkama işinde size lüzumlu olan, deterjan, su, elektrik süpürgesi, hortum vb. ekipmanları temin ederken ucuza kaçarak kalitesiz ürünlerden tercih etmemelisiniz. Şu sebeple bu tür ürünler kısa vadede size çeşitli arızılar çıkarabileceği için yine yenilemeniz gerekecek ve fazladan para harcamanıza niçin olacaktır.

Mekan Seçimine Dikkat Edin

Bir oto yıkama dükkanının iş yapabilmesi için açıldığı mekanın önemi büyüktür. Oto yıkamacı açmak için en ideal lokasyonlar; trafiğin yoğun olduğu, giriş ve çıkış mevzusunda sorun yaşanmayan, yoldan geçerken vasıta sürücülerinin kolayca fark edebileceği yerlerdir. Bu yüzden açmayı düşündüğünüz bölgeyi iyice gezmeli ve hem insanların hem de sürücülerin kolaylıkla görebileceği mekanlardan birini tercih etmelisiniz.


Evde Oto Yıkama ek işi nasıl yapılır ?

Evde Oto Yıkama Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Oto Yıkama ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Oto Yıkama ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Oto Yıkama ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Oto Yıkama ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Oto Yıkama ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir