Evden Ek İş Okul Kantini Açmak - Kantini İşletmeciliği Yapmak

Okul Kantini Açmak – Kantini İşletmeciliği Yapmak


Para kazanmanın türlü türlü şekilleri var. Okul kantini açmak da onlardan bir tanesi ve son yıllarda en oldukça popüler hale gelen iş kolları içinde geliyor. Devamlı sirkülasyon olarak yiyeceklerin, içeceklerin ders aralarında geldiği fakat azca, fakat oldukça sizden bir şeyler almış olduğu bölgeler ki okullar esasen öğrencilerin teneffüslerde okul dışına çıkmasına izin vermediği için ne olursa olsun kazanç elde edilmiş devamlı olarak hareketliliğin yaşandığı ve daha da önemlisi sıcak paranın olduğu bölgeler.

Okul Kantini Açarak Para Kazanmak

Okul kantini açmak için ihalelerde istenen belli başlı bazı temel evraklar vardır. Öncelikli olarak şu belgelerden bir tanesine haiz olunması gerekir. Kantin işletmeciliği ustalık belgesi, kantin iş yeri açma belgesi, kalfalık belgesi ve iş yeri açma belgesi geçerli olan belgelerdir.

Fakat normal olarak bu belgelerden bir tanesine haiz olmak tek başına kafi değildir. Bunun yanında ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması. Başka bir yerde başka bir kantini işletiyor olmamanız gerekir. Ek olarak şirket, dernek ya da vakıflar bu ihalelere girebilir. Bunun haricinde böylesi bir işin yapılabilmesi ve ihaleye girebilme şansı yoktur.

İhaleye girildiği vakit temel yeterliliği taşıyan ilgili kurumların ne olursa olsun belgelerine bakılır ve daima için en üst düzeyden belgeye haiz olan şirket avantajlı olan firmadır. Şu demek oluyor ki ustalık belgesi olan bir şirket, kalfalık belgesi olan firmaya gore daima için oldukça daha avantajlıdır. Kalfalık belgesi olanlar bir biçimi ile ustalık belgesine haiz olmak için lüzumlu adımları atmalıdır. Bunun yanı sıra ihalede verilen rakamlar piyasa koşullarına ve gerçek gerçekliğe uygun olan, ne oldukça düşük ne de oldukça yüksek olmayan rakamlar olmalıdır. Zira oldukça düşük fiyatlar ile ihaleyi kazansanız bile kar elde etme şansınız düşer. Devasa yükseklikte rakamlarda ise kazanma şansınızı riske atabilirsiniz. O yüzden optimal kar payınızı koyarak ihaleye katılmanız daima için faydalıdır. Tüm bu püf noktalara uyarak ihaleye katılabilir ve bu adımlardan sonrasında ihaleyi kazanırsanız böylesi bir işi rahatça yapabilirsiniz.

Bu işin tek dezavantajı okulların belli dönemlerde kapalı olması ve ihaleler yolu ile bu işi yapmanız gerekliliğidir. O yüzden ilk kez aldığınız bir okul kantininde üstün kalitede hizmet vermenizde daima için yarar vardır.

Ne olursa olsun okuyun: Parfüm Standı Açarak Para Kazanmak

Kimler Okul Kantini Açarak Para Kazanabilir?

Ben bu işi yapabilir miyim diye düşünüyor iseniz ilk bilmenizde fayda olan husus bu iş için oldukça fazla bir para koymanıza gerek kalmamıştır. Bu yüzden azca bir parası olanların rahatça yapabileceği bir iştir. Kantin işletmeyi sevenler, üstte ilgili belgelere haiz olanlar, bu işten kazanç elde etmek isteyenler, artık kendi adına çalışmak isteyenler, emekliler, bayanlar özetlemek gerekirse derhal her kesimden insan böylesi bir işi yapabilir. Gençlerin içinde ve hareket halinde olmak isteyenler için de oldukça keyifle yapılabilecek işler arasındadır.

Bu iş tek başına yapılabilecek bir iş olmadığından ister İŞKUR aracılığı ile ister kendi yakınlarınızdan birisini çalıştırmanız ve minimum 2 şahıs olmanız gerekir. Bu işi yaparken güler yüzlü, hoşgörülü olmanız icap ettiğini de unutmamalısınız. Kaliteden taviz vermemeniz icap ettiğini de hiçbir şekilde unutmamanız gerekir.Fedakâr çalışmak, temizlikten taviz vermemek bu işin majör olguları arasındadır.

Okul Kantini Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Okul kantini açmak mevzusunda üstte yer edinen bu detayları verdikten sonrasında gelelim birazcık da ne kadar para kazanacağınız sorusunun yanıtını vermeye. Aslen benzer birçok işte olduğu benzer biçimde bu işte de net bir sayı vermek baştan söz mevzusu değildir.Fakat bu aşamada en temel husus tahmin etmenin oldukça zor olamayacağı benzer biçimde bu işin azca ya da oldukça ana para ile yapılabilecek bir iş olduğudur. Konulacak olan ana para oldukça değişik parametrelere gore değişkenlik gösterir. Hususi okullarda rakamlar devlet okul kantinlerinde birazcık daha yüksektir. Fakat elde edilecek kazanç da o denli yüksek olacaktır.

Kimi vakit hususi okullar oldukça hususi kriterler isteyebilmekte bu da ilk maliyetleri yükseltebilmektedir.Averaj olarak başlangıçta koyacağınız sayı 10 bin Türk Lirası ile 35 bin Türk Lirası içinde değişecektir. Görüldüğü ve üstte de ifade edilmiş olduğu benzer biçimde düşük ana para ile yapılabilecek işlerin başlangıcında olan bir iştir. Bundan sonrasında ise bu işten elde edilecek olan kazanç kantinin bulunmuş olduğu okulun yeri, okulda olan talebe sayısı, okulun bulunmuş olduğu şehir, ne tür bir okul olduğu ve talebe portföyüne gore değişimler gösterir.

Okul kantininde tost,yayık naturel ayran, ev yapımı kekler benzer biçimde hususi ( eğer izin verilmiş ise) gıdalar ile oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunu yapmasanız ile hijyen sanitasyon kurallarına uygun olarak bir işyeri açarsanız, kaliteli ve malum markaların ürünleri düşük kar marjı ile sıhhatli olarak pazarlayabilirsiniz kısa sürede yatırdığınız parayı oldukça rahatça geri kazanmanız ve kara geçmeniz mümkündür.


Evde Okul Kantini ek işi nasıl yapılır ?

Evde Okul Kantini Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Okul Kantini ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Okul Kantini ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Okul Kantini ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Okul Kantini ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Okul Kantini ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir