Evden Ek İş Öğrenciler için Ek İş Ve Para Kazanma Yolları

Öğrenciler için Ek İş Ve Para Kazanma Yolları


Talebe olmak son aşama zor zanaat ve böylesi bir durumda da direkt olarak öğrenciler için ek iş mevzusu gündeme gelen mevzular içinde geliyor. Zira kimi vakit ailelerin maddi gücü yetmediği için kimi vakit öğrencilerin okurken de para kazanma istemlerine bağlı olarak ya da tüm bunların ötesinde öğrenciler boş zamanlarını değerlendirmek için ek iş yapmak istiyorlar.

Dünyanın birçok yerinde olduğu benzer biçimde devletimizde de öğrencilerin kendi yetkinliklerine uygun olarak yapabilecekleri işler var. Bunun yanında bilhassa teknoloji ile arası iyi olanların asla yerlerinden kalkmadan tamamen cep telefonu, bilgisayar, tablet benzer biçimde elektronik cihazları kullanarak yapabilecekleri işler var. Ikimiz de bu yazıda bu mevzuya ana hatları ile bakarak teknoloji kullanarak para kazanmak isteyen kız ve adam öğrencilere yapabilecekleri ek işler mevzusunda data vermeye çalışacağız. Doğrusu bizim yazımız bilhassa teknoloji seven ve bu alanda birazcık bilgisi olanlara hitap ediyor. Hadi isterseniz derhal başlamış olalım.

Fotoğraflarınızı Satmak!

Şimdi ilk olarak öğrenciler için ek iş noktasında önereceğimiz iş yazının ana başlığından da anlaşılacağı suretiyle fotoğraflarını satmak. Bu işi yapabilmek için ilk olarak olarak yüksek çözünürlüğünde olan olan bir cihazınızın olması gerekir. Günümüzde artık bir tek dijital ya da analog fotoğraf makineleri ile oldukca iyi fotoğraf makineleri ile kaliteli fotoğraflar çekilmektedir. Altın oran, netlik, ışık ve  görüntü kaosundan uzak oldukca değişik türden fotoğraflar çekerek bunların satışını yapabilirsiniz.

Bunun yanında daha ergonomik bir yöntem olarak şipşak fotoğrafçılık yapmanız da mümkün. Mesela anında fotoğrafı basıp veren Polarioid makineler ya da çektikten sonrasında yanınızda bulunduracağınız fotoğraf basan cihazlar ile böylesi bir işten anında iyi kazançlar elde ederek cep harçlığınızı kalabilirsiniz. Eğer daha çok data ve kabiliyetiniz var ise bireysel ya da karma sergilere de katılarak kazanç elde etmeniz mümkün. Tek kriter doğru fotoğraf çekmeyi bilmek.

Kesinlikle okuyun: Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Youtube Kanalı Açmak!

Gelelim son yılların en gözde kavramlarından bir tanesi olan ve tamamen cep telefonu ya da tablet üstünden yada bilgisayar üstünden yapabileceğiniz bir işe. Youtube kanalı açarak para kazanma işin. Tüm boş zamanlarınızda böylesi bir işi yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan ilkin ilk olarak bir Youtube kanalı açmak ki günümüzde bunu bilmeyen yok benzer biçimde. Kanalınızı açarak ilk adımı direkt atmış oluyorsunuz. İkinci aşamada ise artık kanalınıza videolar yüklemeniz ve yayınlar yapmanız geliyor. Burada yeni nesil trendleri takip ederek, beklentileri oldukca iyi çözümleme ederek, örneksiz, daha ilkin benzeri görülmemiş emekler yapabilirsiniz. Kendi talebe günlüğünüzü yayınlayabilirsiniz, hususi ilgi çekici konuklarınızı ağırlayabilirsiniz, belli başlı alanlarda ergonomik bilgiler verebilirsiniz. Böylesi bir işten para kazanabilmeniz için ne olursa olsun belli bir tıklanma oranına ulaşmanız gerekmektedir. Aksi halde kanal açmanın oldukca bir faydası olmayacaktır. Kanalı açtıktan sonrasında tüm toplumsal medya ortamlarından kanal açtığınızı duyurmanız gerekir.

İnternetten Satış Yapmak!

Üçüncü olarak öğrencilerde yapılabilecek ek işler noktasında internetten satış yapmak mevzusu var ki bu da bilhassa ekonomi, işletme, pazarlama alanında okuyan öğrenciler için adeta yetişim yapma benzer biçimde bir seçenek. Burada kendi hiçbir ürününüz olmasa bile kolaylıkla sanal alemde satış yapabilirsiniz. Kimi online satış yapılması olanaklı olan firmalar ile iletişime geçip onların ürününü kendi sayfanız üstünden satarak ya da bir öteki ifade ediş biçimi ile aracılık yaparak komisyonunuzu alıp 0 maliyetle, çok da fazla vakit harcamadan iyi kazançlar elde etmeniz mümkün. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan şey kendinizi tanıtmak ve doğru hedef gruplara ulaşmak.

Twitch Kullanmak

Bilmeyenler için oldukca yabancı bir kavram benzer biçimde görünse de aslına bakarsak ortalama 10 senedir dünyanın değişik yerlerinde kullanılan bir toplumsal medya platformu. Siz de twitch kullanarak oldukca iyi paralar elde edebilirsiniz. Burada öncelikli olarak twitch platformuna tamamen ücretsiz bir şekilde üye olmanız gerekir. Akabinde para kazanmak için gösterim yapabilir ve/yada twitch platformunda işbirliğine giderek kazançlar elde etmeniz mümkün. Burada gösterim yaptığınız vakit bağışlar alabilirsiniz. Yayınızı izleyenler beğendikleri vakit size bağış yapabilir. İşbirliği ya da öteki bir ifade ile ortaklıktan para kazanmak için ise minimum 5000 abonesi olması gerekmektedir.

Sesli Kitaplar Yaratmak

Öğrenciler için ek iş mevzusunda bu yazıda size önereceğimiz son olarak iş sesli kitaplar işi. Vatanımızda de dünyanın herhangi bir yerinde de görme engelliler bulunuyor. Bu insanoğlu için sesli kitaplar okuyarak ya da kendi sesli kitaplarınızı yaratarak para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işin bir toplumsal mesuliyet işi benzer biçimde bir iş bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Doğrusu sizleri içsel yönden de doyurabilecek olan işler arasındadır. Yarattığınız ve/yada okuduğunuz bu kitapları kendi yakın çevreniz üstünden satabileceğiniz benzer biçimde, bu alanda çalışan yayınevleri ve ilgili kurumlar ile iletişime geçerek de böylesi bir işi yapabilirsiniz.

Üstte belirtilen bu işlerin bir yada birkaçını yaparak kendinizi zorlamadan, boş vakitlerinizi kazanca dönüştürmenin yanında edinim kazanmanın yollarını da öğrenmiş olacaksınız. İşin bu yönünü de unutmamak gerekir.


Evde Öğrenciler için ek işi nasıl yapılır ?

Evde Öğrenciler için Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Öğrenciler için ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Öğrenciler için ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Öğrenciler için ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Öğrenciler için ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Öğrenciler için ek işi için yorum yapmanız.

] }

One thought on “Öğrenciler için Ek İş Ve Para Kazanma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir