Evden Ek İş Mobilya Atölyesi Açmak İçin Lüzumlu Belgeler

Mobilya Atölyesi Açmak İçin Lüzumlu Belgeler


İş yaşamı sonsuz bir umman benzer biçimde. Fazlaca değişik seçenekler var. Mobilya atölyesi açmak da bunlardan bir tanesi ve ikimiz de bu yazıda bu mevzuya genel hatları ile bakmaya çalışacağız. İnsanların gündelik yaşamında mobilya en temel gereksinimlerden bir tanesi ve oldukça değişik ürünler bulunuyor. Masa, iskemle, oturma grubu, yatak, dolap benzer biçimde oldukça değişik ürünler var. Bunun yanında oldukça değişik türden malzemelerden üretilen bu mobilyalar da son yıllarda ahşap, masif benzer biçimde malzemeler de moda haline geldiği için son yıllarda oldukça popüler bir hale geldiler. Tüm bunlara ilaveten küresel ısınmanın da getirmiş olduğu tesir ile insanoğlu artık plastik olan ürünler yerine bu biçim ürünleri tercih ediyor.

Bu da bununla beraber bir arz talep meselesine bağlı olarak bu biçim firmaların giderek artmasına olanak veriyor. Ülkemizin her yerinde irili ufaklı mobilya atölyeleri açılıyor. Üstelik bu işin son yıllarda böylesine popüler olduğundan talepte artmış durumda. O yüzden oldukça ciddi kazançlar elde edilebiliyor. Burada şu noktayı da belirtmek gerekir ki minik adımlar ile ilerlemek ve işleri büyüttükçe yeni ekipmanlar alımına gitmek gerekiyor.  Şahıs bu alanda bir eğitim almış ise son aşama şanslıdır fakat eğer değilse bile bu alanda mobilya ustası alarak böylesi bir iş yapabilir.

Mobilya Atölyesi Iyi mi Açılır?

Üstte meydana getirilen bu girişten sonrasında mobilya atölyesi açmak için atılacak olan adımlar da şu şekilde sıralanabilir:

  1. Ilk olarak bu işi yapmak için doğru bir yer belirlenir. Mobilya endüstri sitelerinde küçük çaplı bir yer başlangıçta sizin için kafi olacaktır.
  2. Akabinde mobilya atölyesinin açılması için lüzumlu olan ekipmanların alınması gelir.
  3. Bu ekipmanların gelip kurulması esnasında işyeri açmak için belediye, itfaiye benzer biçimde kurumlara müracaat yapılır. SGK kurumuna lüzumlu bildirim yapılır
  4. Reklam ve tanıtım emek harcamaları da bu süreçte atılması ihtiyaç duyulan adımlar arasındadır.

Başlangıç Sermayesi Ne Kadardır?

Mobilya atölyesi açmak noktasında işin kim bilir en başta söylenmesi ihtiyaç duyulan maliyet kısmından da anlatmak gerekir ise şunlar ifade edilebilir: Burada verilen rakamlar son aşama minik bir imalathane açılması için lüzumlu olan ekipmanlara dair olan makinelerdir.

  • Öncelikli olarak ne olursa olsun mobilya imalatı yapabilmek majör makinelerin alınması gerekir. Vatanımızda Gaziantep kentinde bu alanda hizmet veren firmalardan mobilya atölyesi açabilmek için alınacak olan makinelerin toplam maliyeti günümüz koşulları itibarıyla 40.000 Türk Lirası civarındadır ve bu dört makinenin fiyatıdır. Yabancı makineler ya da değişik kentlerden bu makineler alındığında rakamlar bunun üstüne çıkabilir. Mobilya atölyesi açmak için bu dört makine ne olursa olsun alınmalıdır.
  • Lakin iş bu dört makineyi almak ile bitmez. Bunun yanında ek olarak kurum aşamasında bu işyerini açabilmeniz ve makineleri kullanabilmeniz için 15 bin Türk Lirası araç-gereç almanız gerekir
  • Ek olarak dükkan kirası, müracaat için meydana getirilen harcamalar göz önüne alındığında toplamda bu şekilde bir iş yeri açmanın maliyeti ortalama 80 bin Türk Lirasını bulur.

Bu sayı size yüksek geliyor ise KOSGEB girişimcilik programları ile 5.000 Türk Lirası destek alarak maliyetlerinize bir nebze de olsa katkı koyabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Halı Yıkama Atölyesi Açarak Para Kazanmak


Evde Mobilya Atölyesi ek işi nasıl yapılır ?

Evde Mobilya Atölyesi Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Mobilya Atölyesi ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Mobilya Atölyesi ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Mobilya Atölyesi ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Mobilya Atölyesi ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Mobilya Atölyesi ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir