Evden Ek İş Kuru Temizleme Dükkanı Açmak - Parapik

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak – Parapik


Girişimci ruhunuzu kullanarak kendi işinizin patronu olmak ister misiniz? Son yılların en fazlaca kazandıran mesleklerinden önde gelen kuru temizleme dükkanı açmak ile iş başlayabilirsiniz. Geçmiş yıllarda lüks bir hizmet olan ve hepimiz tarafınca pek tercih edilmeyen kuru temizleme hizmeti günümüzde artan bir taleple karşı karşıyadır. Gerek uygun fiyat politikaları gerekse süratli hizmet benzer biçimde faktörler bilhassa yoğun iş temposunda çalışan kişileri bu hizmeti almaya sevk etmektedir.

Giderek artan bir satın alan potansiyeline haiz olan kuru temizleme dükkanlarının yıldızı gelecek yıllarda da parlayacağa benziyor. Peki kuru temizleme dükkanı açarak para kazanmak için neler yapılmalı, bu işin püf noktaları nedir, kuru temizleme dükkânı açarak kaç para kazanılır? Şeklinde soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

Kuru temizleme dükkanları yıllardı etkinlik gösteren bir iş kolu olsa da son 10 yılda fazlaca süratli bir gelişme ivmesi yakalayarak birçok kişinin bu sektöre yönelmesine sebep olmuştur. Arz-talep dengesinin artması sebebiyle artık bu alana milyon dolarlık yatırım meydana getiren dev şirketlerin varlığı da bir gerçek. Değişen teknolojinin ilerlemesi yardımıyla kuru temizleme dükkanlarının hizmet kalitesi artmış ve çağdaş cihazlarla daha ustalaşmış hizmetler verilmeye adım atmıştır. Dolayısıyla artık bir gereksinim haline gelen kuru temizleme hizmeti, sokak başlarında ki firmalardan tutun da dev marka zincirleri de oluşmuştur.

Bu alana duyulan gereksinim dahilinde hem orta gelirli vatandaşların bütçelerine hitap eden dükkanlar hem de yüksek gelir grubuna dahil olan kişilerin gereksinimlerine yanıt veren birçok kuru temizleme dükkanı faaliyetlerini sürdürüyor. Sürekliliği ve devamlılığı düşünüldüğünde her mevsim hizmet verebileceğiniz kuru temizleme dükkanı ile fazlaca iyi sayılabilecek gelirler elde edebilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmanın Püf Noktaları

• Kuru temizleme dükkanı açmaya karar verdiğinizde ilk olarak bir iş planı hazırlamalısınız.

• Bu planı hazırlarken de detaylı bir araştırma yapmalı açacağınız dükkanın lokasyonuna doğru karar vermelisiniz. Bu sebeple mekân seçimi kazancınızı direkt etkileyecek en mühim unsurların önderlik yapar.

• Bundan dolayı ilk olarak hangi gelir grubundaki müşterilere hizmet vermek istediğinize karar verin. Eğer yüksek gelirli satın alan portföyüne hitap edecekseniz, dükkanınızı büyük alışveriş merkezlerinin içine ya da yakınlarına açmalısınız.

• Bunun yanı sıra lüks konutların olduğu site caddelerine yada çoğu zaman zenginlerin ikamet etmiş olduğu semtlere dükkanınızı açabilirsiniz.

• Fakat orta gelirli satın alan grubuna hizmet sunmak istiyorsanız o süre da hem arabaların hem de yayaların kolaylıkla işleyeceği caddeleri tercih edebilirsiniz.

• Bunların haricinde açacağınız dükkânının civarlarında başka bir kuru temizleme dükkânı olup olmadığını da araştırmalısınız. Bilhassa köklü ve bilindik markaların olduğu dükkanların yanına açmaktan kaçınmalısınız.

• Tüm bunlara karar verdikten sonrasında, ruhsat, izin belgeleri ve sigorta benzer biçimde resmi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

• Hemen sonra kuru temizleme dükkanı açmak için lüzumlu olan ekipmanları temin ederek iş yerinizi açabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Muhtemelen daha ilkin aklınıza asla gelmeyen iş fikirleri

Kuru Temizleme Dükkanı Iyi mi Açılır?

Kuru temizleme dükkânı açmak için iki değişik yol seyredebilirsiniz. Bunlardan birincisi; bu alanda markalaşmış firmalarla irtibata geçerek onların yetkili bayisi olabilirsiniz. İkinci yöntem ise; tamamen bağımsız bir halde kendi markanızı oluşturmanız ve işe sıfırdan başlamanızdır. Kim bilir bir ihtimal ileride sizde kendi markanızın bayiliklerini vermeye başlayacaksınız. Bu yöntemlerden hangisini tercih ederseniz edin her iki yönteminde kendine bakılırsa avantajları ve dezavantajları vardır.

Mesela bayilik sistemiyle kuru temizleme işine başlamayı tercih edecekseniz, dükkanınızı açmak için bir takım prosedürler karşı karşıya kalacaksınız. Bu sebeple bayiliğini aldığınız şirket kendi marka kıymetini düşürmemek için en ince ayrıntısına kadar hazırlanmış bir açılış sıralaması verecek ve tüm bunlara harfiyen uymanız istenecektir. Sadece, bayiliğin bir artı yönü de dükkanınızı açacağınız lokasyonu belirlemenizde destek olacakları benzer biçimde bununla birlikte lüzumlu eğitimleri de kendileri vererek bu işte size oldukça destek olacaklardır.

Eğer kendi markanızı yaratarak kuru temizleme işine adım atacak olursanız bu tür avantajlarınızın olamayacağını da bilmelisiniz. Marka ismine karar vermek, personel eğitimleri, reklam stratejileri, lokayson belirleme benzer biçimde daha birçok mevzuda tek başına karar vermeniz ve tüm işlemlerle kendiniz ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Dolayısıyla verdiğimiz bu bilgiler ışığında kendi kararınız verip bu işe başlayabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Kaç Para Kazanılır?

Son yıllarda gözde para kazanma şekillerinden önde gelen kuru temizleme dükkânı açmak, %70’lere kadar çıkan kar marjları sebebiyle orta düzeydeki girişimciler tarafınca tercih ediliyor. Sistemli ve sabırlı bir emek harcama ile güler yüzlü hizmet anlayışını benimsediğinizde fazlaca kısa bir süre içinde satın alan sayınız artacak ve beklentilerinizin üstünde para kazanma şansına haiz olacaksınız.

Genç, yaşlı, hanım ve adam her insanın kısa bir eğitimle kolayca yapabileceği bu işin yüksek kar marjları düşünüldüğünde yüksek bir gelir elde etmeniz mümkün. Sadece aylık olarak ne kadar para kazanabileceğiniz mevzusuna net bir sayı vermek doğru olmaz. Kazanacağınız gelirin artması yada düşmesi hitap ettiğiniz satın alan kitlerine verdiğiniz hizmet kalitenize bakılırsa farklılık izah edebilir.


Evde Kuru Temizleme ek işi nasıl yapılır ?

Evde Kuru Temizleme Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Kuru Temizleme ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Kuru Temizleme ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Kuru Temizleme ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Kuru Temizleme ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Kuru Temizleme ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir