Evden Ek İş Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak


Para kazanmak için yapılabilecek olan işlerden bir tanesi de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği işinden para kazanmaktır. Üstelik son yıllarda TKDK, IPARD şeklinde devlet bağışlama teşvikleri ile böylesi işlerden para kazanmak oldukça daha kolay ve oldukça daha harcama yaparak böylesi bir işi oluşturmak mümkün. Ülkemizin coğrafi açıdan koşullarının uygun olduğu değişik bölgelerde bu biçim işlerin yapılabileceği göz önüne alınır ise her insanın her yaşta yapabileceği bir iş. Tabiat ile iç içe olmayı sevenlerin, hayvanlar ile uğraşmak isteyenlerin yapabileceği, minik adımlar atıp adım adım ilerleyebileceği iş türleri içinde geliyor. Üstelik alanında doğru bir baytar bulunmuş olduğu süre siz böylesi bir işten asla anlamasanız bile rahatça yapabilir.

Dahası gene devlet teşvikleri aracılığı ile 18 yaş ile 41 yaş arasına verilen Genç Ziraatçi destek programları aracılığı ile eğer belli bir köye göç eder ve sonrasında bunu belgeleyip ilgili formları hazırlayıp 30 bin Türk Lirası tutarında bir teşvik alabilirsiniz. Bunu da unutmamak gerekir. Böylece bu işte maliyetleri en aza indirgeyerek kendi işinizin, çiftliğinizin sahibi olarak hem naturel yönden beslenip sıhhatli bir yaşam sürebilir, hem de büyük kentin stresinden uzak yaşarsınız. Tüm bu tarz şeyleri da göz ardı etmemek gerekiyor. Şunu da unutmamak gerekir ki kurum aşamasında maliyetleri ne kadar aza indirseniz kazancınız o denli yüksek olacaktır.

Şimdi yine bu mevzuya dönecek olursak aşağıda bu alanda size detaylı olarak bilgiler verilmiş durumda. Ihmal etmeyin bu işin yaş ve cinsiyet sınırı yok.

Hayvancılık Yaparak Para Kazanmak

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında emek vererek para kazanmak istiyor iseniz o süre eğer daha öncesinde de benzer deneyimleriniz yok ise o süre kesinlikle bu mevzuyu oldukça iyi araştırıp ondan sonrasında nihai karar vermeniz gerekir. Devlet teşviki alınsın ya da alınmasın kesinlikle ciddi bir yatırım söz mevzusudur ve bunun için öncelikli olarak hangi bölgede bu işi yapacağınıza karar vermeniz. Ülkemiz küçükbaş hayvancılığı noktasında tam bir aden olmasına karşın kaliteli bir küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yapılabilmesi için kesinlikle toprağının ve tabiat koşullarının iyi olduğu bir arazide bu işin yapılması gerekmektedir. Bulunduğunuz alan ne kadar verimli topraklara haiz ise ona uygun oldukça daha kaliteli hayvan yetiştiriciliği yapabileceğinizi unutmamalısınız.

Dahası bu işi yapmak için illa kendinize ilişkin bir arazinizin olması gerekmez. Kiralayarak da bu işi yapabilirsiniz. Tüm bunlardan sonrasında ne tür bir hayvan yetiştiriciliği yapmanıza karar vermeniz gerekir. Bu alanda koyun yetiştiriciliği yaparak da para kazanabilirsiniz. Keçi yetiştiriciliği yapara da para kazanabilirsiniz ya da bir öteki alternatif yöntem olarak kürk hayvanı yetiştirerek de para kazanabilirsiniz. İlk iki başlığa detaylı olarak yer vereceğiz fakat kürk hayvanı yetiştiriciliği mevzusundan da özetlemek gerekirse anlatmak gerekir ise ülkemizin derhal her bölgesinde yetiştirilebilen şinşilla besleyerek oldukça rahat oldukça yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün. Bu aşamada şu bilgiyi vermekte de yarar var. Eğer siz küçükbaş hayvan yetiştiriciliği işine girecekseniz seçtiğiniz küçükbaş hayvanların sizin bu işi yapacağınız alanda yetiştirilebiliyor olması gerekir. Bu husus da bilinmesi ihtiyaç duyulan bir mevzu.

Şimdi isterseniz bu mevzuya birazcık daha detaylı olarak iki ana başlık için bakalım.

Kesinlikle okuyun: Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanmak

Koyun Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

İşte vatanımızda en çoğunlukla küçükbaş hayvan yetiştiriciliği denilince akla ilk gelen alan koyun yetiştiriciliği gelmektedir. Üstelik diğerlerine gore oldukça daha kolay olan bir küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin türüdür. Bu aşamada bilinmesi ihtiyaç duyulan en temel husus ise koyun mevzusunda oldukça fazla seçenek olduğudur. Bölgelere gore değişik türden koyun türleri vardır. Burada koyun seçimi yapabilmek tam bir uzmanlık gerektirebilir ki bunun için bu alanda hizmet veren şahıs ve/yada kurumlardan destek alabilirsiniz.

Burada gene koyunların kiminin sütünden, kiminin etinden daha çok verim elde edildiğidir. Size küçükbaş hayvancılık da ağırlıklı olarak süt işine mi gireceksiniz, yoksa kasaplara şarküteri şeklinde bölgelere et mi vereceksiniz ona karar vermeniz gerekir. Eğer bölgenizde Sütaş şeklinde firmalar var ise sütünden yararlanacağınız koyun türlerini seçmenizde yarar vardır. Fakat Adana, Antep şeklinde etin ağırlıklı olarak tüketildiği yerlerde etinden yararlanabileceğiniz koyunları seçmenizde yarar olacaktır. Burada işin bir öteki püf noktası ise koyunu nereden alacağınız. İlla kendi bölgenizden almanız koşul değil fakat güvenilir bir adresten almanız gerektiği kati.

Kesinlikle okuyun: Yumurta Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Keçi Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Keçi yetiştiriciliğinden para kazanmak da son aşama ideal. Üstelik son yıllarda keçi sütü oldukça favori. O yüzden siz de eğer bölgesel şartlarınız uygun ise oldukça rahatça bu işe girebilirsiniz. Ankara bilinmiş olduğu suretiyle keçisi ile meşhur. Fakat keçinin sütünün de etinin de iyi olabilmesi için bölgesinde kekik şeklinde bitkilerin yetiştiği ortamlar oldukça mühim. Ankara keçisine tiftik keçisi deniliyor ve tiftik kısmında da yararlanabiliyor. Fakat eğer bu bölgede değilseniz ülkemizin her yerinde yetiştirilebilir kıl keçisi ya da kara keçisinin yetiştiriciliği de yapabilirsiniz.


Evde Küçükbaş Hayvan ek işi nasıl yapılır ?

Evde Küçükbaş Hayvan Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Küçükbaş Hayvan ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Küçükbaş Hayvan ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Küçükbaş Hayvan ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Küçükbaş Hayvan ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Küçükbaş Hayvan ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir