KOSGEB’den Girişimcilere Yeni Kredi Desteği

[ad_1]

Son meydana getirilen açıklamalara gore KOBİ’lere meydana getirilen kredi destekleri kolaylaşıyor. Girişimcilere yeni kredi desteği verileceğini ve bu kredilere oldukça daha kolay ulaşılabileceğini belirtti. Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katılmış olduğu bir görüşmede mevzuya dair açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Varank, bu yeni kredi desteğinin senelik faiz ya da kâr oranı oranın da mühim bir bölümünü kosgeb tarafınca karşılanacağını duyurdu. Peki, KOSGEB’den girişimcilere yeni kerdi desteğine iyi mi müracaat yapılacak? Mevzuya ilişik tüm detaylar yazımızın devamında…

KOSGEB Yeni Kredi Desteği Nedir?

Bakan Mustafa Varank’ın kamuoyuna yapmış olduğu son açıklamalar nezdinde girişimciliği güçlendirmek adına çeşitli adımların atılmış olduğu ve bu yönde yeni proje oluşturulduğu duyuruldu. Girişimcilere erken dönemde vergisiz ya da kolay vergili dönem şeklinde mekanizmaların işletilmesiyle kredi kullanımın kolaylaşacağı uygulama girişimcilere büyük avantajlar sağlanacak. Bilhassa yurt dışından gelen yatırımcılara “sefalar getirdin” paketi ve girişimci vizesi şeklinde uygulamaların de devreye girecek.

İstihdamın artırılmasına yönelik her türlü adımı atacaklarını dile getirdi. Atılacak bu adımlar neticesinde ana para fonlarının hacmi ve kullanım alanları yaygınlaşacağı için girişimcilerin ekonomik anlamda rahat bir nefes almaları sağlanacak.

KOSGEB’in girişimcilere yeni kredi desteği programından yararlanan yada yararlanmayı düşünen girişimcilerin 50 bin liraya kadar bu krediden yararlanabilecek. Bu yıl ilk kez uygulamaya girecek olan bu sistem ile 50 bin liraya kadar alınan kredilerin 10 puanlık tutarı ise KOSGEB tarafınca karşılanacak. Bunun yanı sıra krediye başvuruda bulunan girişimcilerin, genç, hanım, engelli gazi yada şehit yakını olması durumundan 50 bin liralık kredi tutarı 70 bin liraya kadar çıkabilecek. Verilecek olan bu kredilerin teminatı ise KGF kısaca Kredi Güvence Fonu tarafınca karşılanacak. Bu program yardımıyla işletme sermayelerine ek katkı sağlanması hedefleniyor.

Bakan’ın Tekstil Mühendislerine Çağrısı

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek ve bu birlikteliği daha verimli bir hale getirmek istediklerini de belirtti. AR-GE ekosisteminin geliştirmek için 17 senedir mühim adımlar atıldığını sözlerine ekleyen Varank, bu ekosistemleri hem nicelik hem de kalite olarak daha üst basamaklara taşımak istediklerinin de altını çizdi.

Endüstri Doktora Programını başlattıklarını ve bu programın daha da genişleteceğini ifade eden Mustafa Varank, tekstil mühendislerine de bir çağrıda bulunarak hazırladıkları bu programa katılmalarını istediklerini belirtti.  Doktora öğrencilerine 4 bin 500 lira burs olanaklarının tanındığını söyleyen bakan, bu desteklerin devam edeceğine de işaret etti. Şimdiye kadar 200’ü aşkın üniversite, 84 teknoloji geliştirme bölgesi, bin 500’ün üstünde Ar-Ge merkezi ve 112 bin araştırmacının tespit edildi. Bu aktörlerin programın yapı taşı bulunduğunu belirten Varank, ekosistemin geliştirilesi için lüzumlu tüm adımların atılmaya devam edeceğini de altını çizdi.

Bakan’ın son olarak da doktora öğrencilerinin mezun olmaları durumunda istihdam olanaklarının da sağlanacağı ve asla ara vermeden katma kıymet üretmeye devam edeceklerini duyurdu. Parapik.com olarak mevzuya dair yetkilerin yapmış olduğu açıklamaları yakından takip ediyoruz. Girişimciler için sağlanan KOASGEB ve öteki kredi alternatiflerini neler olduğunuz sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: KOBİ Kredisi Nedir, Iyi mi Alınır?

[ad_2]

Evde KOSGEB’den Girişimcilere ek işi nasıl yapılır ?

Evde KOSGEB’den Girişimcilere Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? KOSGEB’den Girişimcilere ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına KOSGEB’den Girişimcilere ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili KOSGEB’den Girişimcilere ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. KOSGEB’den Girişimcilere ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için KOSGEB’den Girişimcilere ek işi için yorum yapmanız.

No comment