Evden Ek İş KOSGEB Kredisi Nedir, Iyi mi Alınır?

KOSGEB Kredisi Nedir, Iyi mi Alınır?


Kendi işinin patronu olmak isteyen birçok girişimci finansal destek alabileceği kurum ve kuruluşları merak ediyor. Birçok banka çeşitli başlıklarda kredi verse de uygun ödeme koşullarının sağlanmaması sebebiyle bu tür banka kredileri girişimlerin ikinci tercihleri içinde yer ediniyor. Son yıllarda düşük faiz oranlı ve bağışlama kredi olanağı sunan KOSGEB, yeni bir işletme açacak olan kişiler için büyük bir avantaj oluyor. Bugünkü yazımızda KOSGEB kredisi nedir ve iyi mi alınır benzer biçimde dört gözle beklenen tüm soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte KOSGEB müracaat şartları ve öteki bilgileri….

KOSGEB Kredisi Nedir?

Açılımı Ufak ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi olan KOSGEB, 1990 senesinde hizmet vermeye başlamış olan bir devlet kurumudur. Bilhassa son dönemlerde genç girişimcilerin müracaat yapığı KOSGEB kredi destekleri 100 bin liraya kadar verdiği faizsiz kredi destekleri ile büyük ilgi görüyor. Günümüzde Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı’nın bünyesinde faaliyetlerini yürüten KOSGEB, kendine başvuran girişimcilere belli şartlar dahilinde bu finansman desteği sağlıyor.

Ufak ve orta ölçekli işletmelerin kendi sektörlerinde söz sahibi olabilmelerinin yolunu açan KOSGEB, girişimcilere ekonomik anlamda destek olmakla birlikte bununla beraber işletmecilere eğitim desteği de vermek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bugüne dek fazlaca sayıda şahıs KOSGEB kredisi ile kendi işinin patronu olarak istihdamdaki yerlerini korumaya devam ediyor. Peki, KOSGEB kredisi iyi mi alınır ve müracaat şartları nedir? Eğer siz de yeni bir iş yeri açmak istiyorsanız aşağıdaki şartları yerine getirdiğinizde KOSGEB bağışlama desteklerinden faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Kredisi Iyi mi Alınır Şartları Nedir?

KOSGEB’den kredi alabilmeniz için ilk olarak kurumun verdiği onaylı KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almanız gerekiyor. Türkiye’nin tüm illerinde bulunan KOSGEB Merkezlerinden alabileceğiniz bu sertifika ile ondan sonra ilgili kuruma bağışlama desteği başvurusu yapabilirsiniz. Girişimcilik Sertifikanızı aldığında kurum sizi ilgili eğitim merkeze yönlendiriyor ve bu eğitimlerde açmak istediğiniz iş yerinize ilişkin iş planı hazırlama sürecini öğreniyoruz. Bu eğitimlere katılma zorunluluğu olmakla birlikte, hazırladığınız iş planını prosedürlere uygun şekilde hazırlamanız gerekiyor.

KOSGEB’den bağışlama desteği alabilmeniz için öteki bir koşul ise eğitimler sonucu hazırladığınız iş planının onaylanması gelmektedir. KOSGEB yetkilileri iş planınızı incelenip onay verdiğinde iş yerinizi açmak suretiyle KOSGEB veri tabanına kaydınız gerçekleştirilmiş olur. Yukarıda saydığımız bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirdikten sonrasında KOSGEB kredisi veren bankalar vasıtasıyla onaylanan kredinizi almaya hak kazanırsınız. Başvurunuzu yaşadığınız bölgedeki İŞKUR ya da KOSGEB Müdürlüklerine yapabileceğiniz benzer biçimde e-devlet üstünden de müracaat yapabilirsiniz.

Görüldüğü suretiyle devlet desteğiyle hizmet veren KOSGEB girişimcilere hem ekonomik destek sağlıyor hem de işletmenin başarıya ulaşmış bir halde çalıştırılabilmesi için eğitim olanakları sunuyor. Üstelik verilen bu eğitimler uzmanlar tarafınca ve ücretsiz bir şekilde 32 saat olarak veriliyor. Girişimcilik Sertifikası ile KOSGEB’e başvurduğunuzda 50 bin lira bağışlama desteği, 100 bin lira da faizsiz geri ödemeli kredi desteği alarak kendi işinizi açma şansına haiz olabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: KOSGEB Bağışlama Kredi Şartları Nedir.


Evde KOSGEB Kredisi ek işi nasıl yapılır ?

Evde KOSGEB Kredisi Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? KOSGEB Kredisi ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına KOSGEB Kredisi ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili KOSGEB Kredisi ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. KOSGEB Kredisi ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için KOSGEB Kredisi ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir