Evden Ek İş Konut Kredisi Hesaplama Iyi mi Yapılır?

Konut Kredisi Hesaplama Iyi mi Yapılır?


Yeni bir evin hayalini kuruyor ve artık kendinize ilişik bir evde oturmak istiyorsanız bankaların sunmuş olduğu konut kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Herhangi bir bankaya konut kredisi için başvurduğunuzda ilk öğrenmek istediğiniz, aylık ödeyeceğiniz kredi taksit tutarıdır. Ev almak için kafi bir birikiminiz yoksa en ideal çözüm yolu olan konut kredilerinin bütçenize uygun olması elbet fazlaca önemlidir. Şundan dolayı eğer satın alacağınız evin tutarının büyük bir kısmını kredi olarak ödeyecekseniz fazlaca uzun soluklu bir borcun altına girmiş olacaksınız.

Bu yüzden konut kredisi hesaplama insanların ödeme güçlerini belirleme açısından şarttır. Hepimiz belirlenen bu şartlar dahilinde hangi bankayla çalışacağına, kaç ay vadede, ne kadar aylık ödemeyle kredi çekeceğine karar vermek ister. Ev almayı düşünenlere en azından hesap mevzusunda kolaylık sağlayacak bu yazıda konut kredisi iyi mi hesaplanır sorusuna cevap bulabileceksiniz.

Konut Kredisinin Hesaplanması

Konut kredisi çekmeden ilkin 10 yıla kadar varan sürelerde aylık gelirinizle ödeme yapmakta zorlanıp zorlanmayacağınızı kestirmeniz gerekir. Öteki taraftan aylık harcamalarınıza gore kredi taksitlerinize ayıracağınız meblağın nasıl biteceğini da iyi bilmek şarttır şu sebeple vadenin uzunluğunu belirleyecek olan esas unsur budur. Bunu belirlemek için birçok yöntem vardır. Sadece en malum kaide aylık gelirinizin yüzde 40’ından fazla kredi borçlanması yapmamaktır. Doğal olarak bu oranı daha da aşağılara çekecek çeşitli harcama kalemleri de olabilir. Bunun için aşağıda yer edinen 5 suali cevaplayarak güzel bir konut kredisi hesaplama tablosu oluşturabilirsiniz.

  1. Tertipli olarak aylık elime geçen para miktarı nedir?
  2. Tertipli harcamalarım ve ihtimaller içinde giderlerimle aylık elimden çıkan para miktarı nedir?
  3. Konut kredisi için aylık en fazla ne kadar ödeme yapabilirim?
  4. Borcumu ödeyemezsem, borca karşılık elimden çıkarabileceğim kaynaklar neler?
  5. Gelecekte yüksek oranda harcama yapma ihtimaliniz olan gider kalemleri var mıdır?

Tüm soruları cevapladığınız önünüzde pozitif yönde bir tablo görüyorsanız, konut kredisi hesabı ve başvuruları ile alakalı detaylar için okumaya devam edin.

Konut Kredisi Ödeme Planı Iyi mi Belirlenir?

Konut kredilerinin taksitleri faiz + anapara olarak belirlenir. Taksitler çoğu zaman eşit parçalar halinde belirlenir. Eğer çekeceğiniz kredi miktarını belirlediyseniz, kaç ayda ve ne kadar faizle ödeme yapacağınızı biliyorsanız konut kredisi hesaplama işlemine geçebilirsiniz.

Konut Kredisinin Hesaplanmasında Kullanılan Formül

Konut kredisi taksit miktarını bulmak için şu formül kullanılır:

Kredi Miktarı X (Faiz x (Faiz + 1) Taksit Sayısı) / ((Faiz + 1) Taksit Sayısı – 1) = Taksit Miktarı

Bu formülde, mesela %0,98 faiz oranıyla konut kredisi kullanacaksınız, “faiz” olarak geçen bölüme 0,0098  rakamını yazmalısınız. Bu hesaplama eşit balon ödeme yöntemi için değil eşit parçalı taksit sistemi için geçerlidir. Aylık gelirinizde yıl içinde artış ve azalmalar oluyorsa balon ödeme yöntemini kullanmanız daha yararlı olabilir. Bunun için uygun gördüğünüz bir bankaya gidip sizin için bir hesap tablosu oluşturmalarını talep edebilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar?


Evde Konut Kredisi ek işi nasıl yapılır ?

Evde Konut Kredisi Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Konut Kredisi ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Konut Kredisi ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Konut Kredisi ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Konut Kredisi ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Konut Kredisi ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir