Evden Ek İş Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Kira ödemekten sıkılıp kendi evine haiz olmak isteyenler ya da birikmiş parasını konuta yatırım yaparak değerlendirmek isteyenler için bilgilendirici bir yazı hazırladık. Ev sahibi olmak her insanın hakkı ve birçok kişinin en büyük imgesel. Peki, bu isteği ve imgesel gerçeğe dönüştürebilmek için neler yapılmalı? İşte, konut kredisi hakkında bilinmesi gerekenler

Konut Kredisi Başvurusu Yapmadan Ilkin

Birçok şahıs kira ödemek yerine kredi taksiti ödeyerek ev sahibi olabiliyor. Siz de iktisat uzmanlarının bu yönde verdikleri tavsiyeleri kesinlikle duymuşsunuzdur. Kulağa oldukca mantıklı bir düşünce benzer biçimde geliyor. Sadece konut kredisine müracaat yapabilmemiz için satın almak istediğiniz evin değerinin bir miktarını peşinat olarak vereceğinizi ihmal etmeyin. Ek olarak ev almak yalnız parayla ilgili bir mevzu değildir. Oturacağınız evin lokasyonu, ulaşım olanakları, kat mülkiyetinin olup olmaması, tasarımı ve eğer inşaat halindeyse ne vakit teslim edileceği benzer biçimde birçok mühim kriteri de araştırmalısınız. Tüm bu araştırmaları ailenizle beraber yaptıktan sonrasında en doğru evi satın alabilirsiniz.

Konut Kredisi için Peşinat Ne Kadar?

Kendinize ve ailenize uygun bir ev buldunuz ve bankanızın gönderilmiş olduğu eksper raporunda alacağınıza evin krediye uygun olduğu belirlendi. Peki şimdi süreç iyi mi işleyecek? Derhal belirtelim ki konut kredisi alabilmeniz için eksper raporu kafi değil. Bundan dolayı bankanız evin satış bedelinin bir kısmını peşinat olarak ödemenizi isteyecektir. Bu peşinat bankaların belirlediği oranlarda olmakla beraber, günümüzde %10 ya da %25 olarak belirlenmiş. Diyelim ki, 200 bin liralık bir ev satın almak istiyorsunuz. Bu durumda bankanız %20 peşinat belirledi ve %80’ine kredi çıkartacak. Satın almak istediğiniz ev için minimum 40 bin lira peşinat yatırmanız gerekiyor. Bu yüzden lüzumlu birikiminizin olup olmadığını ve kredi taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğiniz mevzusunda iyice düşündükten sonrasında karar verin.

Konut Kredisi Almak için Öteki Şartlar

Satın almak istediğiniz evin durumu bankanız tarafınca krediye uygun bulunmuş oldu ve peşinat için kafi birikiminiz var. Sadece konut kredisi başvurunuz için bir kriterde kredi notunuzun yüksek olması. Bankalar konut kredilerinde evi güvence olarak kabul eder ve kredi taksitleri ödenmediğinde eve el koyarlar. Buna karşın gene de kredi notunuza bakarak karar verirler ve kredi notunuz düşükse kredi onayı ne yazık ki vermezler.

Konut kredileri hakkında bilinmesi gerekenler içinde, başvurunuzun onaylanabilmesi için; satın alacağınız evin kat mülkiyetinin ve kat irtifakı raporunun da olması gerekiyor. Bu rapor ve tapu haricinde aylık gelirinizi gösteren maaş bordronuz, ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanız benzer biçimde belgeleri de ilgili bankaya ibraz etmeniz gerekiyor.

Konut Kredisi Vade Seçenekleri Neler?

Konut kredilerinde vade seçenekleri, öteki kredilere gore daha uzun vadelerde belirlenmiştir. Çoğu zaman 120 ay (10 yıl) olarak tercih edilen konut kredisi vadeleri, bankanızın uygun görmesi halinde 15 yıl, 20 yıl hatta 30 yıla kadar çıkabilmektedir. Sadece birçok banka konut kredisi vade oranlarını çoğu zaman 10 yıl ile sınırı olan tutmaktadır.


Evde Konut Kredisi ek işi nasıl yapılır ?

Evde Konut Kredisi Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Konut Kredisi ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Konut Kredisi ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Konut Kredisi ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Konut Kredisi ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Konut Kredisi ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir