Evden Ek İş Kırgızistan’da Çalışmak, Kırgızistan’da İşçi Maaşları

Kırgızistan’da Çalışmak, Kırgızistan’da İşçi Maaşları


Yurtdışında çalışmaktan ve iş kurmaktan korkanlar azca maaşlarla kendi devletlerinde yaşamaya devam ederler. Bu durumda da azca kazançlarla zor bir yaşam sürdürürler. Hayatlarına bu şekilde devam etmek istemeyen Türkler ise çok çok fazla seçeneğe sahiptirler. Türk kökenli vatandaşların yoğunluklu olarak yaşamış olduğu ülkelerde biz için hayatımızı devam ettirmek oldukça kolaydır. Hayatımızı bu kadar kolay devam ettirebildiğimiz ülkelerden birisi de Kırgızistan’dır.

Kırgızistan, Asya’da bulunan hem Türk hem de Müslüman bir ülkedir. Bu iki özelliği de ülkemizle aynı olduğundan Kırgızistan’a giden yurttaşlarımız yabancılık hissine kolay kolay kapılmazlar. Yaşamın da son aşama ucuz olduğu bu ülkede yaşamak son aşama kolaydır. Kırgızistan’da çalışmak Türkiye vatandaşları için kaçırılmaması ihtiyaç duyulan bir fırsattır.

Kırgızistan’da Hangi Meslekler İş Bulur?

Kırgızistan’da çalışmak isteyen kişilerin karşısına birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden sizler için en mühim olanları bu yazımızda inceleyeceğiz. Kırgızistan’da emek vermeyi yeğleyen insanların ilk seçeneği işçi olarak çalışmaktır. Kırgızistan son zamanlar Avrupa’dan oldukça fazla yatırım çekmektedir.  Bu yatırımların bir çok inşaat sektöründen olduğundan, Kırgızistan’da inşaat sektöründe çalışacak insanlara oldukça fazla gereksinim duyulmaktadır. İnşaat sektörü haricinde yeraltı kaynakları açısından varlıklı olan bu ülkede çalışacak insanoğlu da yüksek maaşlar kazanabilirler.  İnşaat ve madencilik alanlarında emek verme şartlarının Türkiye’dekinden daha zor olmadığını da belirtmek durumundayız. Sadece, bu sektörlerde kazanacağınız ücret tahmin edilen kadar yüksek olmayacaktır.

Kırgızistan’da inşaat ve madencilik sektöründe çalışanlar aylık 200 yada 300 dolar içinde değişen bir ücret almaktadırlar. Gösterilen emek karşısında alınan bu ücretin azca bulunduğunun ikimiz de farkındayız. Bu tutarı Kırgızistan şartlarında değerlendirmeniz gerekir. Kırgızistan’da bu ücret ev kirasını ve aylık harcamaları karşılamaya yetecektir. Fakat, para biriktirme ihtimaliniz bu meslek dallarında ortadan kalkmaktadır. Kırgızistan’da yaşam ucuz olsa da gösterdiğiniz emeğin karşılığında alacağınız bu ücret iyi bir yaşam sürdürme şansına olanak vermemektedir. İşçi sınıfı çalışanı olarak Kırgızistan’da çalışmak yerine küçük bir birikimle işyeri açmanız sizler için daha karlı olacaktır.

Kesinlikle okuyun: Yurt Haricinde Yüksek Maaş Alabileceğiniz Meslekler

Kırgızistan’da Çalışmak

Kırgızistan’da iş oluşturmak Türkiye’dekine kıyasla daha kolaydır. Rus yönetimi altında uzunca bir süre yaşamış olan bu halk, kendi değerlerini kaybetmemek için oldukça çaba sarf etmiştir. Bu değerler içinde damak zevki de olmuştur. Damak zevki hala bizimkine yakın olan bu millet et yiyeceklerini oldukça sevmektedir. Eğer lokanta işletmeciliği deneyiminiz var ise yada bu alanda bir girişimci olarak iş oluşturmak istiyorsanız Kırgızistan sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Biz şeklinde damak zevkine oldukça düşkün olan bu halk leziz et yiyeceklerini lokantalarda tüketmeyi tercih ediyorlar. Bu yüzden, yiyecek zevkleri için hali hazırda para harcamaya hazır bu insanların lüks yiyecek zevklerini, kendiniz için bir kazanç kapısına çevirebilirsiniz.

Bir öteki taraftan Kırgızistan’da ziraat ve hayvancılık da oldukça kıymetli bir alandır. Tarımla uğraşarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ülkemizdeki durumun aksine Kırgızistan’da ziraat ve hayvancılık alanında çalışmak hem daha azca yorucu hem de daha çok karlıdır. Bu yüzden, sakin bir yaşam isteğiniz var ise ve ziraat ve hayvancılık sektöründe etkinlik göstererek hayatınızı kazanmak istiyorsanız Kırgızistan’a yerleşmek sizler için daha mantıklı olacaktır.

Kırgızistan’da İşçi Maaşları

İş oluşturmak, işçi olarak çalışmak ve tarımla yada hayvancılıkla uğraşmak şimdiye kadar saydığımız seçeneklerdi. Sadece şimdi söyleyeceğimiz seçenek sizler için daha karlı olan seçenektir. Bu mesleği Kırgızistan’da icra ederek yüksek yaşam standartlarına haiz bir yaşam sürebilir ve çok çok fazla para biriktirebilirsiniz. Bu meslek, mühendislik ve mimarlıktır. Kırgızistan’da ilk kez işe başlamış olacak olan yeni bir mezun ayda 1000 yada 1500 dolar ücretle işe başlamaktadır.

Mimarlık ve mühendislik alanında deneyim sahibi olan bir fert ise aylık olarak 4000 ya da 5000 dolar kazanabilmektedir. Kendi para birimi dolar karşısında oldukça düşük kalmış olduğu için Kırgızistan’da kazandığınız para ile lüks bir yaşam sürebilir ve para biriktirebilirsiniz. Üst düzey bir yönetici olan mimar yada mühendis ise aylık olarak 10.000 yada 15.000 dolar maaş alabilmektedir. Bu maaşlar mimar yada mühendislerin Türkiye’de kazandıkları paranın 3 katına denk gelmektedir. Bir öteki taraftan oldukça daha ucuz olan bu ülkede yaşamak, Kırgızistan’da çalışanlara yaşam standartları yüksek bir yaşam garantisi verecektir.

Kesinlikle okuyun: Yurt Dışı İnşaat İşçisi Maaşları Ne Kadar?


Evde Kırgızistan’da Çalışmak, ek işi nasıl yapılır ?

Evde Kırgızistan’da Çalışmak, Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Kırgızistan’da Çalışmak, ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Kırgızistan’da Çalışmak, ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Kırgızistan’da Çalışmak, ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Kırgızistan’da Çalışmak, ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Kırgızistan’da Çalışmak, ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir