Kamu Bankaları Yeni Temel İhtiyaç Kredisi Paketlerini Deklare etti!

[ad_1]

Dinlence imgesel kuranlar, ev sahibi olmak isteyenler ve otomobil almak isteyenler için büyük bir fırsat olarak vasıflandırılan 4 yeni temel gerekseme kredisi paketi açıklandı. 3 kamu bankası tarafınca uygun ödeme koşulu ve düşük faiz oranlarıyla verilmeye başlanan kredilerin detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Toplumsal yaşamı destek kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi son dönemlerde çok çok fazla araştırılıyor. Zira Covid-19 dünyada tüm piyasaları etkilerken hükümetler ekonomiyi canlandırmak için yeni destek paketleri açıklıyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen tüketiciler de yaz aylarının gelmesiyle bilhassa dinlence destek kredisi ve öteki krediler hakkında data almayı amaçlıyor. Ikimiz de bu yazımızda kamu bankalarının sunmuş olduğu destek kredileri ile alakalı detayları sizler için derledik.

Hangi Bankalar Temel İhtiyaç Kredi Desteği Sağlıyor?

Devlet banları olan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ortak bir açıklamayla normalleşme sürecinde toplumsal yaşamı canlandırmak adına uygun faizli ve geri ödemeli 4 yeni kredi paketi hayata geçirdiklerini bildirdi. Kamu banları bilhassa konutlarda ilk 12 ay ödemesiz ve 15 yıl vade şeklinde sunmuş olduğu imkânlarla, ev almayı planlayanlara destek olmayı hedefliyor. Söz mevzusu kredilerin uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ise vatandaşlar tarafınca memnuniyetle karşılandı.

Sadece bu fırsattan büyük bir kesimin yararlanmasını sağlamak adına çeşitli sınırlandırmalar da getirilmiştir.  Buna bakılırsa Ankara, İstanbul ve İzmir benzer biçimde büyük illerden ev alacaklara en fazla 750 bin lira, öteki illerden konut alacaklara ise en oldukca 500 bin lira kredi desteği verilebilecektir. Öz kaynak peşinat oranı ise minimum %10’dan başlamış olacak şekilde uygulamaya sokulacak.

Yeni Eve 0.64, Eski Eve Yüzde 0,74 Faiz Oranı Uygulanacak

Konut kredisi desteği kapsamında sıfır konutlar için gene 12 ay sonrasında ödemeye başlanarak 15 senelik vadeyle %0,64 faiz oranı uygulanacak.  Öteki taraftan ikinci el durumundaki daireler için ise aynı ödeme koşulları geçerli olmak suretiyle %0,74 oranında faiz alınacak. Bankaların sunmuş olduğu bu avantajlı konut kredisinden yararlanmak için ilgili bankaya şahsen müracaat ederek kredinin öteki detaylarını öğrenebilirsiniz.

Kamu Banklarından Taşıt Kredisi Destek Paketi

Kamu bankalarının verdiği taşıt kredi desteğinin faiz oranları, yerli üretim binek ve sıfır araçlar için şirketlerle meydana getirilen anlaşmalara bakılırsa değişmektedir. Buna bakılırsa aylık faiz oranları yüzde 0,49 ile 0,69 içinde taşıt kredisi desteğinin sağlanması amaçlanıyor. Bu krediden ek olarak motosiklet almak isteyenlerde yararlanabilecek. Taşıt kredi desteğinin İkinci el araçlar için faiz oranı ise %0,82 olarak belirlenmiştir.

En fazla 6 ay ilk taksit ertelenebilen ikinci el vasıta kredisinde 60 ay vadeye kadar ve en fazla 150 bin liralık kredi alınabilecek. Sadece dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta ise 7 yıldan daha eski araçların bu kapsamda olmayacağıdır.

Kamudan Toplumsal Yaşamı Destek Paketi

Salgın sürecinin ekonomideki etkilerini canlandırmak adına toplumsal yaşamı destekleyen bir tüketici kredisi de kamu bankaları imkanlarıyla halka sunuluyor.  Bilhassa yerli firmalar tarafınca üretilmekte olan elektronik, boya, seramik, kapı, mobilya, beyaz eşya, pencere sistemleri, çeyiz, ev tekstil ürünleri ve bisiklet benzer biçimde gereksinimler için firmalarla antak kalma yapılmak kaydıyla kredi imkanı veriliyor. Buna bakılırsa minimum 3.000 TL, en fazla 30.000 TL olmak suretiyle ilk 6 ay ödeme yapmadan en fazla 60 ay vade olacak şekilde %0,55 faizle kredi kullanılabilecek.

Dinlence Destek Kredi Paketleri

Yaşanmış olan küresel salgından oldukca ziyan olan sektörlerin başlangıcında gezim sektörü geliyor. Hem vatandaşların dinlence ve seyahatlerini rahatça gerçekleştirmeleri hem de ekonomik olarak zor duruma düşen gezim sektörünü canlandırmak amacıyla tüketicilere dinlence destek kredisi sunuluyor.  Söz mevzusu kredi, 10 bin liraya kadar ilk 6 ay ödeme yapmaksızın en fazla 36 ay vade olacak şekilde düzenleniyor. Bu kapsamda gezi acenteleri de unutulmadı. Dinlence için yapılacak gezi harcamaları için acentelerle yapılacak anlaşmayla peşin fiyatına ilk üç ay ödeme yapılmadan 15 aylık kredi kullanılabilecek. Detaylar acente ve bankaların web sayfalarında açıklanacak.

Ek olarak söz mevzusu kredi paketlerine başvurular web üstünden kabul edilmiyor. Bundan dolayı ilgili bankaların kredi servislerine şahsen müracaat yaparak temel gerekseme kredisi desteklerinden yararlanabilirsiniz.

[ad_2]

Evde Kamu Bankaları ek işi nasıl yapılır ?

Evde Kamu Bankaları Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Kamu Bankaları ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Kamu Bankaları ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Kamu Bankaları ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Kamu Bankaları ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Kamu Bankaları ek işi için yorum yapmanız.

No comment