Evden Ek İş İnstagram'dan Satış Yaparak Para Kazanmak

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanmak


İnternetin hayatımızı oldukça kolaylaştırdığı şu günlerde gerek ek iş olarak gerekse durağan(durgun) bir gelir elde etmek için İnstagram’dan satış yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı da artıyor. En yaygın kullanılan toplumsal medya platformlarından kabul edilen İnstagram’ın kullanıcı sayısının her geçen gün artış göstermesi ise bu alana yönelmek isteyenleri daha da heveslendiriyor. Hızla gelişen teknolojinin gelişimiyle beraber günden güne popülerliğini artıran İnstagram uygulaması pek fazlaca şahıs için iyi bir kazanç kapısı olarak öne çıkarken en büyük e-ticaret siteleri de bu gelişmelere kayıtsız kalmayarak girişimlerde bulunuyor. Her yaştan kullanıcıya haiz olan bu platform yardımıyla hedef kitlenin doğru seçilmesi ve iyi bir reklam harcamasıyla tahmin edilemeyecek derecede paralar kazanma mümkün hale geliyor. Peki, instagram’dan satış iyi mi yapılır? Ikimiz de bugünkü yazımızda bu mevzuya değinmek istedik. İnstagram’dan satış yaparak para kazanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İnstagram’dan Iyi mi Para Kazanılır?

Her insanın yaşamını sürdürebilmesi için paraya ihtiyacı var. Bu yüzden birçok şahıs daha fazlaca para kazanmak için çeşitli şekilleri tecrübe etmek istiyor. Son yıllarda en popüler para kazanma yolları içinde gösterilen instagram ise kullanıcılarını bu alanda da memnun ediyor. Meydana getirilen araştırmalar her gün milyonlarca kişinin instagram uygulamasını kullandığı ve en fazlaca zaman geçirdikleri toplumsal medya platformu bulunduğunu gösteriyor. Mesela, vatanımızda 10 milyondan fazla instagram kullanıcısının olduğu biliniyor. Bu şekilde büyük bir kullanıcı kitlesine haiz olan instagram uygulaması da büyük firmalardan minik butiklere kadar pek fazlaca markanın ürünlerini sergilemek için kullandıkları en etkili reklam mecralarından biri olarak kabul ediliyor. Gene meydana getirilen bir Pazar araştırmasında yeni piyasa çıkan ürünlerin %60’ından fazlasının instagram üstünden keşfedildiği ve izlendiği de bir gerçek. Durum bu şekilde olunca instagram uygulamasını büyük bir çarşı ve azar yeri olarak düşünmek mümkün.

Şimdi gelelim en canlı alıcı probleminin cevabına. İnstragram üstünden iyi mi para kazanılır? Ilk olarak bu uygulama üstünden para kazanmak istiyorsanız ilk olarak bir instagram hesabı açmanız gerekiyor. Hemen sonra instagramda ürün satarak para kazanmak mı yoksa yalnız reklam yaparak mı para kazanmak istediğinize karar vermek. Bundan dolayı bu platform üstünden ürün satışı yaparak para kazanabileceğiniz şeklinde geniş kitlelere hitap eden bir sayfanız var ise ve takipçi sayınızı fazlaca yüksekse çeşitli markaların reklamını yaparak da para kazanabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse ya ticarete atılacaksınız ya da kendi hususi paylaşımlarınızla takipçi kasarak reklam sayfası olacaksınız. Sadece instagram’dan satış yaparak para kazanmak daima en garantili yöntemlerden biri bulunduğunu da belirtmek isteriz. Şimdi gelin instagramda ürün satışı yaparak iyi mi para kazanabileceğiniz hakkında ki detayları inceleyim.

İnstagram’da Satış Yapmak için Bilinmesi Gerekenler

  • Açtığınız instagram hesabınızdan ürün satışı yaparak para kazanmak istiyorsanız hesabınızı kurumsal kimliğe haiz olması gerekiyor. Sadece günümüzde pek fazlaca işletmenin ne yazık ki kurumsal bir hesabı yok. Satın alan kitlenize daha iyi bir hizmet sunmak ve güvenilir olduğunuz kanıtlamak için kendi bireysel hesabınız haricinde yalnız ürün satışı yapacağınız bir sayfa oluşturmanız öneriyoruz. Hemen sonra uygulamanın size önerilmiş olduğu işletme hesabına geçiş yapabilirsiniz.
  • Bu hesabınızın profil bilgilerini doldururken eğer var ise e-ticaret sitenizin ya da web sitenizin linkini paylaşabilir ve müşterilerinizin bu platformlar üstünden de alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer web steniz yoksa uygulamanın ileti bölümünü kullanarak da satış yapmanı mümkün. Sadece açtığınız işlet hesabınızda tapacağınız paylaşımları kurumsal bir dil fakat samimi bir halde yapmış olursanız fazlaca kısa bir süre içinde kullananların dikkatini çekebilirsiniz.
  • İnstagram uygulaması bir fotoğraf paylaşım platformu olarak ortaya çıktığını birçoğu şahıs biliyor. Bu yüzden ürünlerinizi sunarken etkisinde bırakan fotoğraflar çekerek paylaşmanız daha çok kişinin dikkatini çekecektir. Ihmal etmeyin ki müşteriler alacağı ürünün fotoğrafından fazlaca etkilenir ve kendilerine hitap eden bir ürün resmi gördüğünde ona kesinlikle haiz olmak ister. Bu yüzden paylaşım yapacağınız resimleri ustalaşmış bir halde ve yüksek çözünürlükte çekip sayfanıza yüklemelisiniz. Aksi halde sattığınız ürün ne kadar kaliteli olursa olsun görseli fena olduğundan alan kişi yitirilmesine niçin olabilirsiniz.
  • Paylaştığınız görsel haricinde sunduğunuz ürünlerin videolarını çekerek de müşterilerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz. Böylece ürünün tüm detaylarını takipçilerinize göstermiş olmuş olursunuz. Böylece alacağı ürünün tüm detaylarını inceleyen müşteriler aradıkları ürünün sizin sayfanızda olduğuna ikna olurlar.
  • Fotoğrfa ve resimleri belirttiğimiz şekilde çektiniz ve şimdi sıra paylaşamaya geldi. Paylaşım yaparken ürün ile alakalı detaylara kesinlikle yer vermelisiniz. Mesela, ürünün boyu, mevcut olan renk çeşitleri, üretildiği araç-gereç şeklinde. Hemen sonra instagram uygulamasında meydana getirilen aramalarda çıkabilmeniz için #hashtag’lerinizi doğru belirlemeniz gerekiyor. Daha fazlaca kullanıcıları sizin sayfanıza yönlendirecek ve sattığınız ürünlerle ilgili hashtaglari kullanmaya itina göstermelisiniz. Hashtaglari belirlerken rakip büyük sayfalardan da yardım alabilirsiniz. Böylece hem takipçi sayınızı arttırabilir hem de satış cironuzu yükseltebilirsiniz.

İnstagram’da Satışları Çoğaltmak için Neler Yapılmalı?

Yukarıda verdiğimiz bilgiler haricinde eğer instagram’dan satış yapamaya yeni başlayacaklasınız minik bir reklam bütçesi ayırmanız gerekiyor. Vereceğiniz düşük bütçeli reklamlar yardımıyla yalnız hedeflediğiniz kesime sayfanızın tanıtımı yapabilir ve daha çok kullanıcının hesabınızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu tarz şeyleri yaptınız ve takipçi sayınızı artırmayı başardınız. Fakat sayfanızı daha da büyütmek için çeşitli armağan çekilişleri yapabilirsiniz. Çekiliş şartları içinde en yaygın kullanılan yöntem ise paylaştığınız gönderinin beğenilmesi, minimum bir arkadaşını etekletmesi şeklinde şartlar içeriyor. Bu yöntem ile takipçilerinizin dostlarını da yetişme şansını yakalayarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Görüldüğü suretiyle İnstagram’da satış yaparak para kazanmak büyük bir özveri ve emek gerektiriyor. Para kazanmanız etkileyen en mühim etkenlerin başlangıcında ise takipçi sayınızı artırmanız koşul. Sadece takipçi sayınızı organik olarak artırmaya çalışmalısınız. Bazı yasadışı uygulamalar kullanılarak takipçi sayısı artırma şekillerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu şekilde bir durumda hesabınızın kapatılma riski ile karşı karşıya kalabilir ve verdiğiniz onca emeğin boşa gitmesine niçin olmalısınız. Siz doğru şekilde paylaşımlarınızı halletmeye devam edin ve birazcık sabırla takipçileriniz çoğalmasını bekleyin. Geresi aslına bakarsan nasip kısmet işi.

Kesinlikle okuyun: İnternetten Para Kazanma Yolları


Evde İnstagram’dan Satış ek işi nasıl yapılır ?

Evde İnstagram’dan Satış Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? İnstagram’dan Satış ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına İnstagram’dan Satış ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili İnstagram’dan Satış ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. İnstagram’dan Satış ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için İnstagram’dan Satış ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir