Evden Ek İş İngiltere'de Yaşamak Yaşam Ekşi - Parapik

İngiltere’de Yaşamak Yaşam Ekşi – Parapik


Bugün sizlere İngiltere’de hayata devam etmenin avantajlarından ve dez avantajlarından bahsedeceğim. İngiltere’nin genel olarak toplumsal yapısından makalemize başlamış olalım. Eğer İngiltere’de Yaşamak Yaşam Ekşi yerleşmek istiyorsanız, keşke benimde daha öncesinden bilseydim söylediğim bazı şeyleri paylaşmak isterim.

Türkiye’den buraya doğrusu İngiltere’ye gelmek istiyorsanız, sizlere referans olsun diye aydınlatıcı bilgiler vermek isterim. İngiltere’nin en güzel avantajlarından birisi de ekonominin iyi olması . Türkiye‘den gelenler bunun kıymetini iyi anlamış olur. 

Türkiye’de ürün tutarları bildiğimiz şeklinde zam üstüne zam olup, fiyatlarda dalgalanma oluyor sadece İngiltere’de bir ürün fiyatı minimum 5 yıl süresince değişmiyor. İngiltere’de bu şekilde olduğundan yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bunun rahatlığı oldukça güzeldir. Maaşınızla alacağınız ürünler yada giderlerinizi hesap yapabiliyorsunuz.

Londra’da emlak tutarları inanılmaz derecede pahalı abd den sonrasında; emlak piyasasında 2 nci sırada kiralama ve ev fiyatlarında İngiltere’de hakkaten oldukça zor.  

İngiltere’de Yaşam Ekşi

İngiltere’de Yaşamak Yaşam Ekşi mevzusunda ev kiraları pahalıdır.Ev kiraları ve vergi; mevzusunda kiracılar bu vergiyi ödüyor; aşağı yukarı 50 100 paunt arasındadır. Biliyorsunuz ki 1 İngiliz poundu 10 tl yada 1 İngiliz sterlini kaç lira eder sorusunu soruyorsanız , 1 İngiliz sterlin 10 tl dir. 

İngiltere’de insanların ev kiralamadan oda kiralayarak kalmalarına kesinlikle şaşırmayın burada oldukça düzgüsel bir durum bu. 40 yaşlarında insanoğlu bile hala odalar da kalabiliyorlar burada. 

Burada ev kiralamak isterseniz bir emlakçı’ya gitmeniz durumunda sizden kesinlikli 1 senelik maaş dökümü istenir, iş anlaşmanız istenir ve incelenir ondan sonrasında size ev; kiralayıp kiralamayacaklarına karar verirler. Sadece yeni ingiltere ye yeni gelmiş iseniz; banka hesabınızda yoktur, hakkaten ; ingiltere de banka hesabı açmak cidden zor olsa gerek.  Banka hesabınız yoksa kefil bulmanız gerekir, burada ;bu şekilde bir tanıdık yoksa 6 aylık kira ve 2 aylık depozitoyu doğrusu 8 aylık kirayı peşin; vermenizi isteyecektir, bunu yapamazsanız; kesinlikle size kimse ev kiralamaz.

İngiltere’de Asgari Ücret Ne Kadardır?

İngilterinin en güzel yönü toplumu daha özgür yaşar, bu şekilde yaşamlarını sürdürmesi ve davranması iyidir, burada oldukça fazla bireyselcilik ve kişinin görüşleri hakları; önemlidir. Türkiye’de cemiyet hakları; olarak işlesede burada tamamen; bireyselcilik vardır.

İngiltere’de Toplumsal Yardımlar Nedir?

En güzel yanlarından biri de toplumsal; yardımları, doğal olarak ki İngiltere’de bu hakları toplumsal yardımları alabilmek için oturum izni ve yurttaş olmak  zorundasınız,

İngiltere’de Okul Yaşamı İngiltere’de Tahsil Görmek?

Buradaki üniversitelerin tamamı paralı maalesef ilköğretim lise derecesinde parasız, vatandaşı olanlarına bazı burs durumları haricinde burada okumak cidden bayağı bir masraflıdır. Tek fena dezavantajı budur. İngiltere ara sıra avantaj şeklinde görünen bir özelliği var ki aşırı derecede kuralcı olmasıdır. 

Maalesef burada her şeye uyuluyor tüm kurallara uyuyor. Doğal ki uymayanlar da var doğal ki çürük elmalar da oluyor, her yerde olduğu şeklinde. Sadece genel olarak baktığımızda bir İngilize baktığımızda bilhassa ve kurallarıyla bakmış olduğunuzda oldukça kuralı olan bir ülke burası.

İngiltere ve Sıhhat Hizmetleri

İngiltere’de tahsil paralı sadece sıhhat hizmetleri tamamen parasız bir sistemi var. Türkiye’deki Sıhhat Ocağı sisteminde bölgeler var burada, oralara gidiyorsunuz. Doğal ki de oldukça fazla büyük tetkikler yapılmıyor. Hastane değil oraları bildiğiniz sıhhat ocağında gidiyorsunuz. oraya evinin gene kontratını veriyorsunuz burada kaldığınızı söylüyorsunuz, bu mahalleye bu bölgeye ilişik olduğunuzu söylüyorsunuz.

Kilonuzu boyunuzu ölçüyorlar gene bir idrar testi yapıyorlar ve ne alıyorlar sizi kayıtları altına alıyorlar. Siz bir şey olduğunda bir yeriniz ağrıdığında oraya gidiyorsunuz buluşma alıyorsunuz maalesef randevuları inanılmaz geç veriyorlar.

Bilhassa oldukça oldukça acil bir durum değilse rahat şeyler için gidiyorsanız sadece gene de gitmeniz gerekiyor. Sonuçta sağlığınız bu rahat gördüğünüz bir şey sonrasında büyüyebilir diye gidiyorsunuz. Örnek olarak size bir ay sonraya bile buluşma verebiliyorlar. Maalesef oldukça acil şeyse hastanelerin kapısını çalıyorsunuz, acile gidiyorsunuz derhal siz orada yatırıyorlar sadece rahat şeyler için gittiğinizde Türkiye’de bir sıhhat ocağında sözgelişi o hafta içinde bir buluşma bulursunuz ya da o güne hasta ertesi günü bulursunuz sadece burada bir ay sonraya veriyorlar.

Birazcık yavaş işliyor İngiltere’de çalışıyor musunuz çalışmıyor musunuz sigortanız yatıyor mu?  bu biçim şeyler hiçbirine bakmıyorlar. Aslına bakarsak gidiyorsunuz orada kaydınızı oluyorsunuz. Kartınız oluyor burada kalmanızı elde eden bir kart o ülkeden girip çıkarken o kartı gösteriyorsunuz geçişlik göstermek yerine buranın kimlik kartı şeklinde düşünebilirsiniz.

ABD’da kartlar şeklinde düşünebilirsinizÇ Green Card şeklinde onu gösteriyorsunuz oraya kaydınızı alıyor. Bu oldukça güzel bir şey. ABD’dan farkı da bu ABD’da bir şey oldu atıyorum, ambulans çağırdınız minimum bir tek ambulans çağırdığınız için bile bin doları gözünüzden çıkartmanız gerekiyor.

Türkiye şeklinde her şey parasız fakat birazcık yavaş Türkiye’ye gore sadece parasız. Burada burada Örnek olarak bir yerde bir iş yerinde çalışıyorsunuz. Türkiye’den değişik olarak gene ABD’dan değişik olarak bildiğiniz suretiyle hiçbir şekilde senelik izin yok.

İngiltere’de Meslekler ve Denklik Almak, Tabip, Öğretmen olmak Mezuniyet belgesi Geçerliliği

Türkiye’den geleceksiniz sözgelişi ; diyorsunuz ki ben Türkiye’de doktorum, Türkiye’de avukatım ve İngiltere’ye gelmek isterim. Bu şekilde vizeler buldum ve İngiltere’de  çalışmak isterim diyorsunuz maalesef burada çalışamıyorsunuz. Şundan dolayı Türkiye Avrupa Birliğine dahil bir ülke olarak görünmediği için İngiltere’de sizin Türkiye’de yüksek mertebe bir iş yapsanız da statüsü oldukça güzel olan bir iş yada diplomanız olsa bile İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa her şey olabilir,  hangi üniversitede ne olursa olsun maalesef sizin birçok dalda diplomanız burada geçmiyor.

Örnek İstanbul Üniversitesi Baytar Fakültesi mezuniyet belgesi maalesef burada geçmiyor denklik almamız gerekiyor. Denklik almak ile ilgili oldukça fazla prosedürler var aslına bakarsan. Türkiye’de Doktorsanız diplomanız burada geçmeyecektir Avukatlar aynı şekilde, bu biçim meslekler ne kadar yüksek statüsü olsa da maalesef burada kendi diplomaları ile bu işleri yapamıyorlar. Türkiye’nin eğitiminin fena olduğu anlamına mı geliyor asla değil eğitimimiz bence oldukça oldukça iyidir sadece tamamen siyasal ve politik anlaşmalardan dolayı oluyor.

Türkiye’de bir Avrupa Birliği ülkesi olsaydı diplomamız burada oldukça rahat bir halde geçerdi burada Polonyalılar çalışabiliyor, Türkler Maalesef bu şekilde çalışamıyor sadece it güvenlik ve bilgisayar yazılım ve mühendisleri  işlerinde çalışanların diplomaları burada geçiyor.İngiltere’de oldukça fakat oldukça değişik bulduğumuz bir vaka vardı oda referans her şey söz her şey demek Hakikaten bu inanılmaz değişik bir şey inanılmaz Hem gururlandırıcı bir şey 

Bu konumuzu Kesinlikle Okuyun..

İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar? Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır?

 

 

 


Evde İngiltere’de Yaşamak ek işi nasıl yapılır ?

Evde İngiltere’de Yaşamak Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? İngiltere’de Yaşamak ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına İngiltere’de Yaşamak ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili İngiltere’de Yaşamak ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. İngiltere’de Yaşamak ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için İngiltere’de Yaşamak ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir