Evden Ek İş İngiltere'de İş İmkanları, İngiltere'de Iyi mi İş Bulunur?

İngiltere’de İş İmkanları, İngiltere’de Iyi mi İş Bulunur?


Yurtdışında çalışmak isteyenler için İngiltere’de iş imkanları bulunmaktadır. ABD Birleşik Devletleri’nden sonrasında dünyanın en fazla göçmen nüfusuna haiz İngiltere, gerek eğitim amacıyla gerekse ekonomik anlamda daha iyi bir gelire haiz olmak için en fazla tercih edilen ülkelerden biridir. Bilhassa Londra’da yaşamayı yeğleyen yabancıların sayısı nerdeyse İngiliz vatandaşlarının sayısı kadardır diyebiliriz. Türkiye’den de her yıl oldukca sayıda vatandaşımız ingiltere’de çalışmak için başvurmakta ve kariyer hedeflerini İngiltere’de gerçekleştirmek istemektedir.

Sadece ingiltere’de çalışmak ya da eğitim için giden kişiler, ülkedeki yaşam pahalılığından oldukça şikâyet etmekte ve bilhassa öğrenciler kısmi zamanlı işlerde emek harcayarak günlük harçlıklarını çıkarmaya iş koşturmacasındadır. Peki, İngiltere’de iş imkanları ve İngiltere’de maaşlar ne kadardır?  İşte sizler için araştırdığımız tüm detaylar…

İngiltere’de İş İmkanları

Ekonomik anlamda birçok Avrupa ülkesinden ileride olan İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler için 2 değişik iş imkânı mevcuttur. Bunlar;

1-Eğitimli Kişiler: Eğer herhangi bir uzmanlık alanında kafi bir eğitim seviyesine sahipseniz İngiltere’nin -kurumsal firmalarında tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz.  Bunun için ise, üniversite mezunu, yabancı dil bilen, mühendis, tabip, mimar, avukat, bilgisayar mühendisi, hemşire, yazılımcı, elektronik mühendisi ya da telekomünikasyon uzmanı benzer biçimde mesleklerden birinden eğitim almanız yada bu alanlarda tecrübeye haiz olmanız gerekir.

Bu alanlarda çalışan uzmanlar, hem kurumsal firmalarda kolayca iş bulabilmekte hem de deneyim şartına bakılırsa aylık oldukça yüksek bir gelir elde edebilmektedir. Bu işleri icra eden kişilerin aylık maaşları 1500-2000 pounda ile adım atar ve 5-10 yıl deneyim edinildiğinde aylık olarak 4-5 bin pound civarında bir kazanç elde edilir.

2-Vasıfsız Kişiler: Öteki iş türü ise, ülkeye eğitim amacıyla giden ve herhangi bir uzmanlık alanı olmayan vasıfsız sayılan kişilerin çalışabileceği yarı zamanlı işlerdir. Eğer eğitiminiz kafi değilse ve deneyiminiz yoksa İngiltere’de vasıfsız işçi statüsünden kabul edilirsiniz ve part-time işlerde çalışabilirsiniz. Bu işleri çoğu zaman İngiltere’de eğitim almak için giden üniversite öğrencileri tercih etmektedir.

Mesela, restoranlarda mutfak elemanı, garson, temizlikçi, otellerde resepsiyon görevlisi, bakım-onarım işleri, avmlerinde ya da mağazalarda tezgahtar, güvenlik görevlisi ya da satış danışmanı benzer biçimde yarı zamanlı işlerde çalışabilmektedir. Bu tür işlerde çalışanlar çoğu zaman asgari ücret üstünden bir gelir elde edebilirler. Ülkede belirlenen asgari ücret ise saatlik olarak hesaplanır ve bir ayda kaç saat çalıştıysanız çalışılan saatlik asgari ücret belirlenerek ödeme yapılır.

İngiltere’de Asgari Ücret Ne Kadar?

İngiltere’de çalışmak için giden öteki ülke vatandaşları İngiliz vatandaşları ile aynı özlük haklara haizdir. Doğrusu ülkede belirlenen asgari ücret yerli yada yabancı fark etmez herekse aynı şekilde ödenir. İngiltere’de asgari ücret miktarı azca öncede belirttiğimiz benzer biçimde saatlik olarak hesaplanır. Şu an için saatlik asgari ücret tutarı 7,5 pound civarındadır.

Bir kişinin haftada 40 saat çalmış olduğu düşünülürse aylık averaj 1.200 pound civarında bir geliri olur. Bu gelirden 70-80 pound sigorta ve emeklilik kesintisi yapıldığında ise aylık kazanç 1.100 pounda civarında olur. Senelik net kazancı 11 bin 500 pounda kadar olan kısmı vergiden muaftır ve bu meblağ aşılmış olduğu takdirde tüm kazançtan gelir vergisi kesilir.

Ne olursa olsun okuyun: İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar? Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır?

İngiltere’de Ne Kadar Maaşla Geçinilir?

Öteki Avrupa ülkelerine bakılırsa İngiltere’de idame oldukça zor olsa gerek. Bilhassa ev kiralarının pahalı olması ve ulaşım giderlerinin tahmin edildiğinden oldukca daha yüksek olması ülkede yaşamı zorlaştırsa da giyim ve besin benzer biçimde temel ihtiyaçlarının karşılanması kısmen daha kolay diyebiliriz.  Sadece eğer asgari ücretle çalışan biriyseniz bütçenize uygun tek odalı apartları tercih edebilirsiniz. Yada indirim marketlerinde öteki ihtiyaçlarınız karşılayarak İngiltere’de yaşayabilirsiniz.

Burada mühim olan iyi mi bir yaşam sürmek istediğinizi ve ne kadar para harcayacağınızın planını yapmak ve gelirinize bakılırsa ihtiyacınız olan şeyleri karşılamaktır. Eğer her gün yemeğinizi evinizde pişirirseniz, oldukca fazla dışarıya çıkmazsanız, alışveriş ve eğlence hayatına oldukca fazla özenmezseniz, aylık 1000 pounda bile geçine bilirsiniz. Aksi halde 2 bin-3 bin pounda da alsanız eğer harcamalarınızı dengelemezseniz ne yazık ki İngiltere’de yaşamanız oldukça zorlaşacak. Ve hayatınız adeta bir kâbusa dönüşecektir. Bu yüzden aylık gelir gider dengenizi oldukca iyi yapmalı ve öncelikli ihtiyaçlarınız belirleyerek harcamalarınızı denetim altında tutmalısınız. Bu şekilde bir programla hem İngiltere’de hem de istediğiniz öteki ülkelerde idame oldukca kolaylaşacaktır.

Ne olursa olsun okuyun: İngiltere’de Çalışmak Yaşam ve İngiltere’de İş İmkanları


Evde İngiltere’de İş ek işi nasıl yapılır ?

Evde İngiltere’de İş Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? İngiltere’de İş ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına İngiltere’de İş ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili İngiltere’de İş ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. İngiltere’de İş ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için İngiltere’de İş ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir