Evden Ek İş Halı Yıkama Atölyesi Açarak Para Kazanmak

Halı Yıkama Atölyesi Açarak Para Kazanmak


Temizlik insanların yaşamında son aşama mühim ki son yıllarda halı yıkama atölyesi açarak temizlik alanında bir iş yeri açarak oldukça ciddi kazançlar elde eden insanların sayısı da giderek artıyor. Niçin böylesine bir arz talep olgusu var öncelikli olarak ona bakmak gerekiyor. O meşhur sözde de ifade edilmiş olduğu şeklinde değişmeyen tek şey değişiklik.  Bunun yanında ekonomik şartların ne kadar ağır bulunduğunu anlatmaya bile gerek yok. O yüzden aile içinde yer edinen bireyler kendi kabiliyetleri doğrultusunda değişik işlerde çalışıyor. Bu da ev içinde yapılması ihtiyaç duyulan kimi işlerin yapılamaması anlamına geliyor ki halı yıkama da bunlardan bir tanesi.

Temizlik işini ister halı yıkama olsun, ister başka bir temizlik işi olsun kimi süre sıhhat problemlerinden dolayı da insanoğlu ( alerji, astım vb.) bu işlerin yapımı için başka şahıs ve/yada kurumlardan destek alıyorlar. İşte bunlara bağlı olarak da halı yıkama atölyeleri ülke genelinde nerede ise derhal her semtte düşük ana para ile açılıp para kazanılabilen işler içinde geliyor. Gene bu  noktada sıhhatli bir yaşam için halıların belli periyotlar doğru bir muntazam halde yıkanması ehemmiyet arz ediyor. Kimi süre da evde yer edinen halı yıkama makineleri istenen sonucu vermiyor o noktada gene halıların daha temiz olması için insanoğlu halı yıkama firmalarına başvuruyor.

Halı Yıkama İşi Yaparak Para Kazanmak

Halı yıkama atölyesi açmak isteyenler fakat hangi yöntemi izleyeceğini bilmeyenler bilmesi ihtiyaç duyulan belli başlı hususlar aşağıda ifade edilmiş olduğu gibidir. Öncelikli olarak bu işi yapmak isteyenlerin öteki tüm işlerde olduğu şeklinde yasal mevzuatları oldukça iyi bilmesi gerekir. İşyeri açmak için lüzumlu olan şartlar, evraklar neler bu tarz şeyleri öğrenmesi gerekir. Bu alanda yasal mevzuatlar kesinlikle oldukça iyi bir halde anlaşılmalı ve sonrasında öteki adımlara geçilmelidir. Ruhsat, belediye tarafınca istenen evraklar öğrenilmeli ve bunlar hazırlanmaya başlanmalıdır.

İkinci aşamada firmanın kurulması gerekir ki ortaklı, ortaksız mı, anonim mi, limited şirket açılacağı kararları verilmelidir bu aşamada da bir muhasebeci ile görüşülerek işlemlere başlanmalıdır. Gene bu süreçte işin en majör noktası olan imalathane mevzusu vardır. Halı yıkama atölyelerinin oldukça işlek alanlarda olmasına gerek kalmamıştır. Zira halıları ilgili adresten alıp, yerine götürecek olan gene siz olduğunuzdan depo seçimi, kolayca halıları indirebileceğiniz bir dükkan olması kafi olacaktır. Burada ne büyüklükte olacağı ise gene size kalmış olan bir durumdur. Başlangıçta ufak bir imalathane ile işe adım atmak daima için yatırım maliyetlerini düşürmek noktasında akılcı olan bir yaklaşımdır.

Imalathane yeri de seçildikten sonrasında sırada halı yıkama yapabilmek için lüzumlu olan ekipman ve temizleme kimyasallarının alınması gelir. Gene bu aşamada tabela yaptırılmalıdır. Hepsi tamamlandıktan sonrasında sıra artık halı yıkama atölyesinin tanıtımına gelmiştir. Bunun için görkemli, açılışa hususi kampanyalar ile bir açılış yapabilirsiniz. Normal olarak maddi gücünüz yetiyor ise bilboard reklamları verebilirsiniz. Basına vereceğiniz reklamlar, el ilanları, sticker ve broşürler, kimi bölgelere promosyon olarak dağıtacağınız magnet seçimi ürünler son aşama etkin olacaktır. Eşi dostu bilgilendirme de normal olarak unutulmamalıdır. Binaların giriş kapılarına tanıtım materyalleri koymanız son aşama etkili olacaktır.

Son olarak bu işi yapmanız için halıları taşımak için bir araca gereksinimiz bulunduğunu da unutmamalıdır. Bunu ikinci el olarak son aşama uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Evcil Hayvan Sektöründen Para Kazanmak

Kimler Halı Yıkama İşi ile Para kazanabilir?

Bu iş şu demek oluyor ki halı yıkama atölyesi açma her insanın yapabileceği bir iş midir sorusunun yanıtı göreceli olarak değerlendirebilir. Zira bu birazcık da kişisel yetkinlikleriniz ile ilgili olan bir durumdur. Eğer atölyede tek başınıza siz çalışacak ve eleman çalıştırmayacak iseniz o süre kesinlikle bu işi hayata geçirmeye engel bir sıhhat sorununuz olmamalı ve bir gücünüz bulunmalıdır. Normal olarak temizlik yapmayı da sevmeniz gerekir. Halı yıkamanın püf noktalarını bilmeniz gerekir. Sonuçta halının yıpranmaması ve renk kaybetmemesi için doğru bir halde yıkanması ve doğru temizlik kimyasallarının kullanılması gerekir.

Tüm bu yetkinlikleri taşıyan hepimiz hanım adam cinsiyet fark etmeksizin bilhassa de kendisi bu işi bizzat yapmayacak ise rahatça yapabilir fakat bu işin de bir ekip işi olduğu ve siz hariç minimum iki şahıs olması gerektiği unutulmamalıdır. Burada müşteriye verilecek görüntü de son aşama önemlidir.

Halı Yıkama İşi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

İşin en can alıcı sorusu bu normal olarak ne kadar kazanç elde edileceği ki burada örneklerden gitmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Bilinmiş olduğu suretiyle halı yıkaması metrekare üstünden yapılmalıdır. Bir metrekaresi için yapınak halıları için 7 TL, kilim için 5 TL, hususi dokuma halılar için 10 TL şeklinde bir sayı verirseniz ve halının toplam metrekaresi  2o metrekare ise yapınak halılarında 140 TL, kilimlerde 100 TL, hususi dokuma halılarda ise 200 TL kazancınız tek bir halıdan olacaktır ki günde 10 halı yıkandığında kazanç minimum 1000 TL olacaktır ki bu da oldukça ciddi bir rakamdır. Maliyetleri çıkardığınızda günlük karınız oldukça yüksek olacaktır.

Ne olursa olsun okuyun: Temizlik Şirketi Açarak Para Kazanmak


Evde Halı Yıkama ek işi nasıl yapılır ?

Evde Halı Yıkama Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Halı Yıkama ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Halı Yıkama ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Halı Yıkama ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Halı Yıkama ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Halı Yıkama ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir