Evden Ek İş Fotoğraf Satarak Para Kazanabilir miyim?

Fotoğraf Satarak Para Kazanabilir miyim?


Son zamanlarda fotoğraf satarak para kazanabilir miyim sorusu sık sık gündeme gelmektedir. Öteki adı yığın fotoğrafçılığı olan bu iş fikrinde güzel kazanç elde etmek mümkündür. Sadece işe başlamadan ilkin neler yapılması gerekenleri ve ihtiyacınız olan ekipmanları bilmenizde yarar var. Ilk olarak fotoğraf çekmeyi sevenler online fotoğraf satışı yaparak bu işe başlayabilir. Birazcık profesyonellik de gerektiren online fotoğraf satışı web üstünden yapılmaktadır.

Yığın Fotoğrafçılığı Ne Demek?

Yığın fotoğrafçılığı en rahat tanımıyla, ücret karşılığında telif hakkı alınan fotoğrafların öteki kullanıcılara satılmasıdır. Bir nevi daha ilkin stoklanan fotoğrafların toplu halde yada tek tek satılması anlamına gelir. Bu mevzuda fotoğraf çekmeyi seven bireyler web üstünden rahatça satış gerçekleştirebilmektedir.

Bu mevzuda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ilk şey, tecrübedir. Etkisi altına alan bir portföye sahipseniz fotoğraflarınız öteki profesyonellerle rekabet edebilir. Eşit şartlar altında satış yapabileceğiniz bu iş için isterseniz rekabet yollarını araştırabilir ve aksiyon alabilirsiniz. Fakat bu süreçte kopya tuzağına düşmemeniz önerilir. Kısaca yabancı bir platformda gösterilen fotoğrafları alarak kendi eserinizmiş benzer biçimde satışını yapmanız telif sorunlarını bununla beraber getirebilir.

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Fotoğraf satarak para kazanabilir miyim sorusunun yanıtı ‘evet’ olacaktır. Sadece bu hizmeti sunarken kişilere sağlayacağınız komisyon oranının düşük olması gerekir. Ek olarak yükleme ve erişim ile görüntüleri satın alma kolaylığı sunmanızda yarar var. Elbet hedef kesime erişebilmek için toplumsal medyada yeteri kadar reklam vermeniz de önerilmektedir. Günümüzdeki yığın siteleri averaj yüzde 30’luk bir komisyon teklif edebilir. Sadece bu sektördeki ustalaşmış olmanız minimum yüzde 40 oranında bir komisyon oranını gündeme getirebilir.

Bazı platformlar ise aşamalı olarak komisyon sunmaktadır. Mesela 10 tane fotoğraf satımı için yüzde 20 oranında, 30 tane fotoğraf satımı için de yüzde 30 oranında bir komisyon sunabilirler. Bu mevzuda yapmanız ihtiyaç duyulan şey başlangıç için kendi toplumsal medya hesabınızı oluşturmak ve oradan satış gerçekleştirmektir. Fakat bu sürçete fotoğraflarınızın başka kişiler tarafınca kullanılma ihtimalinin bulunduğunu ihmal etmeyin.

Genel olarak fotoğraf satarak para kazanabilir miyim sorusunun haricinde hangi sitelerde bu işlemlerin gerçekleştirilebileceği de merak ediliyor. Fotolia, Shutterstock, İstockphoto, Pond5 ve Adobe Stock benzer biçimde platformlardan işlem yapabilirsiniz. Aylık kazancınız ise fotoğrafın kalitesine bakılırsa değişecektir. Ek olarak ayda kaç tane fotoğraf sattığınız da kazancınızı belirleyen faktörler arasındadır. Günümüzde bir ek iş fikri olarak da meydana getirilen yığın fotoğrafçılığı için bireysel araştırmalarınıza başlayarak hobinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.


Evde Fotoğraf Satarak ek işi nasıl yapılır ?

Evde Fotoğraf Satarak Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Fotoğraf Satarak ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Fotoğraf Satarak ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Fotoğraf Satarak ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Fotoğraf Satarak ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Fotoğraf Satarak ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir