Evden Ek İş Fakirlere Yardım Meydana getiren Kurumlar Devlet Destekleri

Fakirlere Yardım Meydana getiren Kurumlar Devlet Destekleri


Bu makalemizde, desteğe muhtaç ve dar gelirli yurttaşlarımız tarafınca web üstünde en oldukça aratılan sorulardan kabul edilen fakirlere yardım icra eden devlet kurumları sorusunu cevaplayacağız. Eğer sizin de desteğe muhtaç vatandaşlara devlet tarafınca meydana getirilen yardım türleri ve bu yardımları icra eden kurumlar hakkında sual işaretleriniz var ise, makalemizin devamını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye Cumhuriyeti, toplumsal bir devlet olmanın yükümlülüklerini yerine getirerek, desteğe muhtaç vatandaşlarına her ay çeşitli şekillerde yardım hayata geçirmeye devam etmektedir. Doğal şüphesiz ki, bu yardımlar bununla beraber bazı kriterler getirmektedir. Bu kriterleri yerine getiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, muhtaçlık belgesi alarak, bunun bununla beraber her ay tertipli olarak bazı yardımları almaya hak kazanırlar. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafınca, desteğe muhtaç vatandaşlarımza birçok şekilde tertipli olarak yardım yapılmaktadır.

Bu yardım çeşitlerini sıralamamız gerekirse, şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Maddi Yardım,
 • Barınma Yardımı,
 • Besin Yardımı,
 • Elbise Yardımı,
 • Yakacak Yardımı,
 • Eğitim Yardımı.

Yukarıda da belirttiğimiz şekilde, desteğe muhtaç yurttaşlarımıza her ay çeşitli şekillerde birçok yardım yapılmaktadır. Peki bu yardımları birazcık daha açmamız gerekirse, fakirlere yardım icra eden kurumlar hangileridir? Desteğe muhtaç olan yurttaşlarımızın alabileceği devlet yardımları nedir?

Desteğe Muhtaç Vatandaşlar Hangi Yardımları Alabilir?

Besin Yardımı: Eğer desteğe muhtaç bulunduğunu düşünen hane halkının maddi geliri, asgari ücretin 1/3’ünden azca ise, bu yardımı almaya hak kazanabilirler. Bilhassa Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı dönemlerinde, Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafınca besin yardımı anlamında ciddi destek sunar yapılmaktadır.

Barınma Yardımı: Eğer bu desteğe muhtaç bulunduğunu düşünen hane halkı, barınılmayacak kadar eski ve fena durumda olan bir evde ikamet etmekte ise, bu yardımı almaya hak kazanabilirler. Fakirlere yardım icra eden devlet kurumlarının en oldukça dikkat etmiş olduğu hususlardan biri barınma yardımıdır. Bu yardım kimi süre kira yardımı, kimi süre ise direkt olarak barınma yardımı olarak yapılabilmektedir.

Yakacak Yardımı: Eğer hane halkının aylık maddi geliri gene asgari ücretin 1/3’ünden azca ise, bu yardımı almaya hak kazanabilirler. Kış periyodu süresince desteğe muhtaç aileye 500 kilogram kadar kömür desteği yapılmaktadır.

Ne olursa olsun okuyun: Devletten Kira Yardımı Iyi mi Alınır?

Fakirlere Yardım Meydana getiren Devlet Kurumları

fakirlere yardım icra eden kurumlar devlet kurumu bulunduğunu belirtmiştik, bu devlet kurumlarını sırasıyla listelememiz gerekirse, size şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü,
 • Aile Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı,
 • Toplumsal Hizmetler,
 • Türkiye Sokak Evlatları Vakfı,
 • İHH Vakfı,
 • Belediyelerden Alınan Maddi Yardım.

Desteğe muhtaç yurttaşlarımıza yardım icra eden devlet kurumlarından bazılarıdır. Eğer siz de muhtaçlık belgesi kriterlerini karşıladığınız sürece bu kurumlardan birine müracaat yapmış olursanız, Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşlarına yapmış olduğu yardımlardan almaya hak kazanabilirsiniz.  Bu yardımlar ile ilgili en mühim kriterin muhtaçlık belgesi bulunduğunu lütfen unutmayınız.


Evde Fakirlere Yardım ek işi nasıl yapılır ?

Evde Fakirlere Yardım Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Fakirlere Yardım ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Fakirlere Yardım ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Fakirlere Yardım ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Fakirlere Yardım ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Fakirlere Yardım ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir