Evden Ek İş Evde Salça Yaparak Para Kazanmak

Evde Salça Yaparak Para Kazanmak


Ev hanımları konserve, turşu ve salça yaparak para kazanmak için marifetleri ellerini kullanıyor ve artık eşlerinin eline bakma devrini kapatıyorlar. Birbirinden leziz ve bolca çeşitlerle hazırladıkları ev yapımı ürünlerini gerek kendi çevrelerine gerekse çeşitli satış platformlarında satarak hatırı sayılır bir gelir elde ettikleri bir gerçek. Bilhassa büyük şehirlerde yaşayan kişilerin son yıllarda hazır gıdalar yerine ev yapımı lezzetlere rağbet göstermesi bu sektörün oldukça yaygınlaşmasını da bununla beraber getirmiştir.

Dolayısıyla taze sebzelerle sezonda hazırlanan konserve, turşu, reçel, salça vb. gıdalar, yok satıyor desek abartmış olmayız. Peki, evde konserve, turşu ve salça yaparak iyi mi para kazanılır? Bir tek salça yaparak para kazanmak mümkün mü? Evde hazırlanan gıdalarla ayda kaç para kazanılır? Şeklinde soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Evde Konserve, Turşu ve Salça Yaparak Iyi mi Para Kazanılır?

Hepimizin malumu ki; ev kirası, evlatların okul harcamaları, faturalar, kışın ısınmak için lüzumlu olan yakacak temini ve öteki temel ihtiyaçların artması yaşam şartlarını gittikçe zorlaştırmış ve geçim sıkıntısı çekmenize niçin olmuştur. Eğer halihazırdaki gelirinizle ay sonunu bir türlü getiremiyorsanız ister istemez ikinci bir ek işe gerekseme duyacaksınız. Daha oldukça ev hanımlarının eşlerine destek olmak ve aile bütçesini bir nebzede olsa rahatlatmak için tercih ettikleri evde ek iş fırsatları, artık oldukça çeşitli alanlara yayılmış durumda. Bundan dolayı siz de kendi yeteneklerinize gore belirleyeceğiniz işlerde çalışabilir, kendi paranızı kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Ev hanımlarının evde yapabilecekleri ekiş fikirlerinden kabul edilen salça yaparak para kazanmak ise hem keyifli hem de oldukça iyi bir kazanç yöntemi. Eğer bu iş tam bana gore diyorsanız işin detaylarını öğrenip derhal kolları sıvayıp bu işe başlayabilir, aile bütçenize mühim seviyede maddi katkı sağlayabilirsiniz. Ne şekilde mi? İşte size evde salça yaparak para kazanabileceğiniz bazı ipuçları…

Ne olursa olsun okuyun: Evde Ekmek Yaparak Para Kazanmak

Evde Salça Iyi mi Yapılır?

Ilk olarak altını çizmeliyiz ki besin satışı yapmak size büyük sorumluluklar yükleyecektir. Bundan dolayı üretim aşamanızdan salça için kullanacağınız malzemelere kadar her şeyi dikkatlice belirlemeli ve inşa sağlığına zararı dokunan herhangi bir katkı maddesi kullanmamalısınız. Aksi halde hem insanların sağlığını tehlikeye atmış olmuş olursunuz hem de bazı yasal prosedürlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sadece siz evinizin steril ortamında bu işe başlayacağınız için kendi ailenize yedirmeyeceğiniz hiçbir ürünü satmayacağınıza eminiz.

Uyarımızı yaptıktan sonrasında şimdi gelelim evde salça yaparak iyi mi para kazanacağınız mevzusuna. Bildiğiniz benzer biçimde vatanımızda hem domates salçası hem de biber salçası kullanılmakta. Bazı yörelerde bir tek biber salçası tercih edilse de ağırlıklı olarak domates salçasının daha oldukça tüketildiğini tamamımız biliyoruz. Bundan dolayı bu aşamada bir karar vermeniz gerekiyor. Bir tek domates mi yoksa biber salçası mı satacaksınız. Doğal olarak eğer imkânınız var ise her iki çeşidi de hazırlayabilir ve satın alan portföyünüzü artırabilirsiniz. Burada karar tamamen size kalmış.

Kararınızı verdikten sonrasında mevsiminde dalından kopartılmış domatesleri alıp, geleneksel yöntemlerle salçalarınızı hazırlayıp satışa hazır hale getirebilirsiniz. Satışınızı çoğaltmak için salçaları cam kavanozlara koyun ve kapaklarını şirin kumaş parçalarıyla süsleyin. Böylece ürünleriniz hem daha hijyenik hem de daha şık bir görünüme haiz olur.

Hemen sonra kendine bir satış stratejisi oluşturmalısınız. Örneğin, ürünlerinizi bir tek çevrenizdekilere mi satacaksınız yoksa dünya ya mı açılacaksınız? Eğer daha geniş bir gösterime sahipseniz organik olarak el emeği ürünlerinizi dünyanın dört bir yanına ulaştırmak isteyeceksiniz.

Çevre ülkelerde yaşayan gurbetçilerimiz bu tür bölgesel ürünler bayağı fazla ilgi göstermekte ve gerek Türkiye’ye geldiklerinde gerekse yurtdışında ev yapımı lezzetleri tercih etmektedir. Doğal olarak bunu uzun solukta gerçekleştirebilirsiniz. Bundan dolayı bu şekilde büyük çaplı satışlar için bazı resmi prosedürleri izlemeniz gerekebilir. Siz en iyisi ilkin çevrenizdeki kişilere bu işi yaptığınızı bildirin ve ev yapımı salça arayan kişilerin size ulaşmasını sağlayın. Esasen yaptığınız salçanın lezzetini tadanlar size yeni yeni müşterileri de yönlendirecektir.

Ne olursa olsun okuyun: Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

Evde Salça Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Evde salça yaparak para kazanmak için ilk olarak ürettiğiniz salçaların kıvamı, rengi ve kalitesinin oldukça iyi olması gerekir. Bundan dolayı leziz ve organik kırmızı renkli ev salçaları bilhassa çalışan hanımların dikkatini çekecek ve devamlı müşteriniz olacaktır. Bunun yanı sıra kendi çevrelerini de sizi tavsiye edeceklerini düşündüğünüzde her bir müşteriniz aslına bakarsak sizin için iyi bir referans olacaktır. Günümüz şartlarında bir kavanoz ev yapımı domates salçasının fiyatı ortalama olarak 15-20 liradan, biber salçasının ise 20-25 liradan satıldığını biliyoruz. Dolayısıyla kaç kilo domatesten ya da kaç kilo salçalık biberden kaç kavanoz salça çıkacağını belirlediğinizde elde edeceğiniz net karı da öğrenmiş olacaksınız.

Kazancınızın artmasını sağlayacak bir öneride bulunacak olursak şunu söyleyebiliriz. Salça yapımı için kullanacağınız domatesleri ve biberleri mahalle manavlarından değil de toptan satan hal vb. yerlerden almalısınız. Bunun yanı sıra eğer evinizin bahçesi uygunsa salçanızın pişirme aşamasını geleneksel bir odun ocağında da pişirebilirsiniz. Böylece salça maliyetini bu şekilde düşürebilir ve elinize geçecek olan kar oranını artırabilirsiniz. Aksi halde hem oldukça zahmetli bir iş yapmış olmuş olursunuz hem de kazandığınız para verdiğiniz bu zahmete değmeyecektir.


Evde Evde Salça ek işi nasıl yapılır ?

Evde Evde Salça Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Evde Salça ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Evde Salça ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Evde Salça ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Evde Salça ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Evde Salça ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir