Evden Ek İş Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak


Evde sabun yaparak para kazanmak hem kazançlı hem de keyifli ve yaratıcı bir hobidir. Sabunları istediğiniz malzemelerle özelleştirebilir, aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ek olarak sevmiş olarak yaptığınız bu keyifli uğraşla evinizin güzel kokmasını da sağlamanız da cabası… Sabun imalatçısı olmak, sevdiğiniz bir şey yapmanın ve bunu yaparak para kazanmanın mükemmel bir yoludur. Birçok şahıs, sert yağlar içeren ticari sabunlardan, organik yağlar ve nemlendiricilerle meydana getirilen el yapımı sabunlar lehine hareket ediyor.

Öteki becerilerde olduğu şeklinde, sabun yapımı da öğrenilebilir; azim, sabır ve kararlılıkla müşterilerinizin seveceği güzel, sıhhatli ve lüks sabunlar yapabilirsiniz. Sabun kullanılan bir üründür, bundan dolayı sabunu en sevdikleri karışımlar, kokular vb. İle doldurmak isteyen müşterileri kendinize çekebilirsiniz. El yapımı sabunları sizden tertipli olarak satın alan müşterilerinizin gereksinimlerine bakılırsa özelleştirilebilir ve tertipli bir gelir elde edebilirsiniz. Peki, evde sabun yaparak iyi mi para kazanılır?

Evde Sabun Iyi mi Yapılır?

Evde sabun yaparak para kazanmak, kendi sabun girişimini başlatmayı düşünen bir şahıs için parlak bir iş şeklinde görünmeyebilir. Sadece el yapımı, hususi sabunlara olan talebin son yıllarda arttığı ve insanların bu benzersiz ürünler için premium bir fiyat ödemeye hazır oldukları düşünüldüğünde oldukça parlak bir fikirdir. Sabun yaparak para kazanmak istiyorsanız karşınıza iki değişik yöntem çıkacaktır. Bu yöntemlerden ilki kendi sabununuzu kendiniz yapım etmeniz, ikincisi ise hazır sabunları alıp çeşitli süslemelerle satışa sunmanızdır. Bu iki yöntemin kendi içinde hem avantajları hem de dezavantajlarının bulunduğunu da bilmelisiniz. Aşağıda verdiğimiz bilgileri incelediğinizde size en uygun olan yöntemi seçebilir ve bu işe derhal adım atabilirsiniz. Eğer kendi sabununuzu kendiniz üretmek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz 2 yöntemi uygulayabilirsiniz.

1-Erime ve dökme yöntemi

İşleri başlatmanın en rahat yolu budur. Büyük bloklarda toplu, öncesinden üretilmiş sabun satın almaktan oluşur. Bu mütevazi baz bir sabundur ve kokulu değildir. Sabun eritildikten sonrasında, yaratılışınıza kişisel bir dokunuş verecek koku ve öteki katkıları eklersiniz. Sabun sonrasında kalıplara dökülür ve soğuduktan ve sertleştikten sonrasında hazırdır. Bu yöntemin en büyük dezavantajlarından biri, dökme sabunu oluşturan bileşenler üstünde hiçbir kontrolünüz olmamasıdır. Oldukça sayıda katkı maddesi içermesi için iyi bir talih var. Öte taraftan, zamanınız kısaysa, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Evet, sıfırdan yaptığınızı söyleyemezsiniz, sadece gene de oldukça benzersiz bir ürün yaratma özgürlüğüne izin verir.

2-Soğuk işlem yöntemi

Soğuk işlem yöntemi, sabunun sıfırdan yapılmasını ihtiva eder. Bir yağ bazı, kireç ve su kullanan bu eski sabun yapım tekniği, ürünleri üstünde tam denetim isteyenler için mükemmeldir. Bu işlem oldukça daha uzun sürmesine karşın (sabunun kullanılabilmesi için 3-4 hafta ilkin), sıhhatli bir talep bulunduğunu görmüş olacaksınız. İnsanlar bu yöntemi kullanarak saf, el yapımı sabun için yüksek ücretler ödeyebilecek.

Tarifi ise; bir tencerede ısıtılmış yağa eklenen bir miktar lye ile adım atar. Bunlar iki etken bileşendir; üçüncüsü sudur. Hemen sonra renk, koku ve katkı maddeleri ilave edilir ve karışım bir kalıba dökülür. Sabun 24 saat sonrasında kalıptan çıkarılır ve sonrasında 3-4 hafta saklanır. Bu süre zarfında, sabunlaşma asitleri ile reaksiyona girdiğinde sabunlaşma olarak malum bir işlem meydana gelir. Sertleşme süresinin sonunda, kireç tamamen nötralize edilir. Geri kalan ürün gliserin ve sabundur.

Ne olursa olsun okuyun: Evli ve Çocuklu Ev Hanımlarına Para Kazanabilecek Ek İşler

Evde Sabun Yaparak Iyi mi Para Kazanılır?

Sabun satılmaya hazır olduğunda, sergilemek için çekici bir halde paketlemeniz gerekir. Sabunun büyük olasılıkla kendi başına oldukça çekici olacağını ihmal etmeyin. Bundan dolayı, ambalaj minimum düzeyde olmalı ve ürününüzü gizlemek yerine geliştirmelidir. Bazı ev sabunu paketlemesi, sabunlarını her çubuğun çevresinde dekoratif bir kâğıt bantla çevreler. Bu şekilde, sabunun rengi ve dokusu hala alan kişi tarafınca görülebilir ve aşırı ambalajı kesersiniz. Aslına bakarsak, sabununuz o denli çekici olabilir ki onu olduğu şeklinde göstermek isteyeceksiniz. Doğal ki, ürün satın alındıktan sonrasında, sabunu müşteriniz için güvenli bir halde sarmak için daha ergonomik bir paketleme yöntemine haiz olmalısınız. Bu vazife için düz kâğıt yada selofon satın alın. Ufak kâğıt yada plastik alışveriş torbaları tedarik etmeniz de gerekecektir.

Ne olursa olsun okuyun: Evde Konserve, Turşu, Salça Yaparak Para Kazanmak

Ürününüzü satmak

Evde sabun yaparak para kazanmak için ilk envanterinizi bir araya getirmeyi başardıktan sonrasında, ürününüzü iyi mi pazarlayacağınızı düşünmenin zamanı geldi. Bu işin en keyifli kısmıdır diyebiliriz. İşte size hazırladığınız sabunları satabileceğiniz yöntemler:

Konsinye satış: İşe girmenin ve isminizi oraya götürmenin en iyi yollarından biri, mahalli hediyelik eşya dükkanlarıyla kontakt kurarak ve ürününüzü konsinye satıp satmayacaklarını sormaktır. Bu tür işletmeler çoğu zaman sabun işlerini evlerde yaptırmakta ve işini beğenmiş olduğu kişilerle tertipli olarak iş koşturmacasındadır. Bu şekilde bir işletmeyle anlaşarak derhal para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mahalli pazarlarda satış: Mahalli pazarlarda bir tezgâh kiralamak, yeni süregelen sabun yapımı imparatorluğunuz için öteki yöntemlerden oldukça daha çok maruz kalma ve dolayısıyla daha çok gelir yaratacaktır. Bunun sebebi, oldukça fazla yaya trafiği oluşturmakla meşhur olmalarıdır. Mahalli pazarlar caziptir, bundan dolayı birazcık vakit ve çaba ile ürününüzü halkla karşı karşıya anında satmaya başlayabilirsiniz. Sabun, bu tür mekân için ideal bir üründür bundan dolayı insanoğlu dürtü ile satın alma eğilimindedir ve nispeten ucuzdur.

Online Satış: Evde hazırladığınız sabunları web üstünden satışa çıkartabilirsiniz. Bu yöntem için kendi web sitenizi oluşturabileceğiniz şeklinde, instagram, feysbuk şeklinde platformları kullanabilirsiniz. Ya da adeta devasa bir pazara dönen büyük alışveriş sitelerinde pazarlayarak daha büyük bir alan kişi kitlesine hitap edebilirsiniz.


Evde Evde Sabun ek işi nasıl yapılır ?

Evde Evde Sabun Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Evde Sabun ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Evde Sabun ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Evde Sabun ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Evde Sabun ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Evde Sabun ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir