Evden Ek İş Ev Hanımlarına Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar


Başta Ziraat Bankası olmak suretiyle Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, Şekerbank, Güvence Bankası ve INGBank şeklinde birçok banka acil paraya gereksinim duyan kişilere finans desteği sağlamaktadır. Konut, taşıt ve bireysel gereksinim kredisi şeklinde birçok değişik türde kredi desteği sunan bankalar, bayanlar için çeşitli kredi desteği sağlamaktadır. Hatta birçok banka bir tek belirli sektörlerde kullanılmak suretiyle hazırladığı kredi ve kart seçenekleri ile de tüketicilerin ekonomik olarak rahatlamalarına destek olmaktadır. Bugünkü yazımızda ev hanımlarına maaş bordrosuz kredi veren bankalar hakkında yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar.

Hanımefendilere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Evde ek iş icra eden ya da herhangi bir yerde çalışmadığı için maaş bordrosu olmayan sadece paraya gereksinim duyan ev hanımlarının kredi alabilmeleri meydana getirilen bazı düzenlemeler olsa da kafi değildir. Günümüzde kredi kullanım oranlarında gözlenen süratli yükseliş ve bununla birlikte takibe düşen kredi alacaklarının artması sebebiyle bankalar eskisi kadar kredi çekecek yeni satın alan bulamıyor. Birçok aile ödeyemedikleri krediler sebebiyle senetle meydana getirilen alışverişlere ya da senetle para veren kişilerden bu gereksinimlerini karşılamaya çalışıyor.

Sadece son yıllarda bazı bankalar ev hanımları için hazırladıkları hususi kredi paketleri ile gündeme geliyor. Bu krediden yararlanmak isteyen bazı erkekler de gerek iş hayatında riske girmemek gerekse kara listeye düşmemek için eşleri vasıtasıyla banka kredisi kullanmak istiyor. BBDK bünyesinde etkinlik gösteren bankalar ise verecekleri kredinin geri ödenme teminatı olarak bilhassa ev hanımlarına verdikleri kredilerde ödeme taahhüttü yerine geçecek bir gelir belgesi talep ediyor. Bu gelir belgesini sunabilen ev hanımları ise bankanın uygun görmesi halinde krediden yararlanabiliyor.

Sadece günlük ev işleri ile uğraşan hanımefendilerin bu çalışmalarını maaş bordrosu olarak gösteremedikleri için bankalardan eli boş dönem ihtimalleri oldukça yüksek oluyor. Fakat bazı bankalar gelir belgesi talep etmeksizin verdiği düşük miktarlı kredilerde bulunuyor. 1.000 lira ile 5.000 lira içinde olan bu kredinin geri ödeme maliyeti de oldukça yüksek olabiliyor. Görüldüğü suretiyle gelir belgesi sunulmadığı için verilen bu düşük meblağlı kredilerin faiz oranları öteki standart kredi faiz oranlarından oldukça yüksek seviyelerde. Dolayısıyla paraya oldukca ihtiyacınız olduğundan hem düşük bir meblağa hem de yüksek bir faiz oranına razı olmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Gelir Belgesi Olmayan Bayanlar Iyi mi Kredi Çekebilir?

Ev hanımlarına maaş bordrosuz kredi veren bankalar, kredinin geri ödenmesi için değişik teminatlarda kabul edebiliyor. Eğer bordrolu olarak herhangi bir iş yerinde çalışmıyor sadece kendinize ilişkin bir konutun kira gelirini siz alıyorsanız bunu belgelendirerek bankaya kredi başvurusu yapabilirsiniz. Gene aynı şekilde iş yeri olarak kullanılan bir dükkanın kira gelirine haiz olan ev hanımları da bu gelirlerini ispatladıkları takdirde bankalara kredi başvusunda bulunabilirler.

Bu şartlar altında bankadan çekebileceğiniz kredi tutarı ise belgelendirdiğiniz gelirim %70’ini geçmeyecek şekilde hesaplanır. Bu şekilde gereksinim ya da tüketici kredis çekebilirsiniz. Bu kredide esas olan, kira geliri kazandığınız mülkün kredi taksitlerini ödeyecek süre zarfı içinde kira sözleşmesinin olmasıdır. Mesela, 1.000 lira kira geliriniz var  bu durunda aylık kredi taksidiniz 700 lira olacak şekilde ev hanımlarına verilen krediden yararlanabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar


Evde Ev Hanımlarına ek işi nasıl yapılır ?

Evde Ev Hanımlarına Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Ev Hanımlarına ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Ev Hanımlarına ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Ev Hanımlarına ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Ev Hanımlarına ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Ev Hanımlarına ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir