Evden Ek İş Ev Alıp Satarak Para Kazanmak

Ev Alıp Satarak Para Kazanmak


Para kazanmak için değişik işler var. Ev alıp satarak para kazanmak da kişinin kendi işini yaparak para kazanabileceği işlerin başlangıcında geliyor. Bunun ana sebebi ise günümüzde ev en temel gereksinimlerden bir tanesi ve insanoğlu kira ödemek yerine fakat ellerinde olan para ile fakat azca ya da oldukca kredi çekerek kendi evlerinin sahibi olmak istiyorlar.

İnsanlar ev sahibi olur iken kimi zaman kapı kapı dolaşıyorlar fakat böylesi bir durumda bile kimi vakit bu işi meydana getiren bir şahıs ya da kurumun telefon numarası karşılarına çıkıyor. Kimi vakit web siteleri üstünden, kimi vakit da sahibinden de olsa ev alma yoluna gidebiliyorlar. Fakat öyleki ya da bu şekilde herhangi bir kişiden alınması gerekiyor. İş olarak bakıldığında ise aşağıda belirtilen ifadelerden de anlaşılacağı suretiyle oldukça karlı olan işlerden bir tanesi. O yüzden de günümüzde yan yana bir masa bir iskemle olan emlak ofislerini görmek mümkün fakat her ne kadar oldukca kolay benzer biçimde görünse de {hiç de} o denli kolay olan bir iş değil.

Ev Alıp Satarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Her işte olduğu benzer biçimde ev alıp satarak para kazanmak için de atılması ihtiyaç duyulan belli başlı adımlar ve izlenmesi ihtiyaç duyulan yöntemler var. Bunlar adım adım şu şekilde ifade edilebilir. Öncelikli olarak kişinin bu işi yapabilmesi için doğru bir adreste, görünür bir alanda emlak ofisi kiralaması gerekir. Kiralamadan sonrasında benzerlerine benzemeyen şekilde ofisin içini dekore etmelidir. Bu aşamada şahıs kendi emlak firmasını açabileceği benzer biçimde Remax, Turyap benzer biçimde global bazlı firmaların bayiliğini alarak da bu işi yapabilir. O vakit almış olduğu bayilik için senelik bir ücret ödemesi gerekecektir. Her ne kadar malum bir firmanın çatısı altında bu şekilde bir işi yapmak avantajlı ve prestijli olsa da işin maliyetleri de unutulmamalıdır.

Bu aşamadan sonrasında ister eşe dosta sorarak, ister kapı kapı dolaşarak satılıp evleri bulmak gerekir. Plazalar, rezidence olanlar, inşaat firmaları bu bağlamda bu işi yapacakların kapsama alanında olacaktır. Bunun yanında yalnız vakası ev ile sınırlamamak gerekir. Zira gayrimenkul oldukça kapsamlı olan bir mevzudur. Dükkan, arsa tarlar benzer biçimde şeyler de satış kapsamı içinde olmalıdır. Bu işi meydana getirecek kişilerin ne olursa olsun bir aracı olması da gerekmektedir. Satılacak olan gayrimenkuller bulunduktan sonrasında şimdi bunun tanıtımı yapılmalıdır, Sahibinden.com, Hurriyetemlak, Zİngat benzer biçimde emlak platformlarından şahıs bu gayrimenkulleri satışa sunabilir. Bununla birlikte satılacak binaya da kendi bilgilerinin olduğu satılık duyuru levhalarını asmalıdır.

Kimler Ev Alıp Satarak Para Kazanabilir?

Ev alıp satarak para kazanmak kimlerin harcıdır diye bir sual da sorulabilir ve ikisinin de yanıtı aynı şekildedir. Emlak alım satım işi de benzer öteki işler benzer biçimde tamamen kişinin bireysel yetkinliği ile direkt ilgili olan bir durumdur. Kısaca ikna kabiliyeti yüksek, insan ilişkilerinde pozitif ve çözüm odaklı, işini dürüst ve etik değerlere bağlı olarak meydana getiren hepimiz hanım adam, genç yaşlı fark etmeksizin bu işi yapabilir.

Burada kişinin ev alıp satabileceğine dair bir özgüveni olması gerekir. Satacağı evi oldukca iyi tanıması ve değerinde satılmasını sağlaması gerekir. Kısaca sırf daha oldukca kazanabilmek için satılacak olan evi olduğundan daha yüksek bir değere satmaya çalışmamalıdır. Bu işi sevmek de eğer olmazsa olmaz olan olguların önderlik yapar. Ek olarak çevresi olan, doğru bir lokasyonda emlak ofisi açan, toplumsal medya araçlarını bu alanda doğru bir şekilde kullanan, gezmeyi, araştırmayı seven hepimiz bu işi rahatça yapabilir.

Ev Alıp Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Üstte yer edinen bu temel detayları verdikten sonrasında insanların ev ya da öteki gayrimenkul alım satımlarından ne kadar para kazanabileceğine cevap vermek gerekir ise şunlar net bir şekilde ifade edilebilir. Öncelikli olarak bu mevzuda net bir kazanç rakamı verilmesi mümkün değildir. Bu sayı satılan gayrimenkulün değerine, kişinin aylık performansına göre değişiklik gösterir fakat ev ya da öteki gayrimenkullerin satışından emlakçilik meydana getiren kişiler hem alıcıdan hem de satıcıden ayrı ayrı yüzde iki, toplamda yüzde 4 komisyon alırlar.

Bunu bir örnek ile açıklamak gerekir ise 200.000 Türk Lirasına satılan bir evden bu evi satan kişinin elde edeceği kazanç 8 bin Türk Lirası benzer biçimde bir sayı olacaktır bu da asla kötü bir sayı değildir. Ayda benzer şekilde üç tane daire satma aylık kazancı 24 bin Türk Lirası benzer biçimde oldukca ciddi bir kazanç olacaktır. Lakin bu aşamada şunu da unutmamak gerekir. Vatanımızda yaşanmış olan ekonomik kriz, bölgesel özellikler, kimi mevsimlerde insanların ev değerleri yükselişe geçmiş olduğu için almak istememesi benzer biçimde nedenlerden dolayı devamlı için böylesi rakamlar elde edilecek diye bir kaide yoktur. Gayrimenkul piyasası oldukça değişken bir piyasa olduğundan durağan(durgun) bir kazançtan söz etmek mümkün değildir.


Evde Ev Alıp ek işi nasıl yapılır ?

Evde Ev Alıp Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Ev Alıp ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Ev Alıp ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Ev Alıp ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Ev Alıp ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Ev Alıp ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir