Evden Ek İş Elektrik Faturası 75 tl den fazla geliyorsa

Elektrik Faturası 75 tl den fazla geliyorsa


Elektrik Faturanız 75 tl den fazla geliyorsa

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), özgür tüketici limitlerini düşürdü. 2020 yılı için 88 TL olan limit 75 TL’ye düşürüldü. Elektrik Faturası eğer Bu da ortalama 30 milyon tüketicinin Elektrik Faturası, cep telefonu operatörü değiştirir benzer biçimde elektrik tedarikçisini seçebilmesi anlamına geliyor.

Elektrik tedarikçisi değişiklik yapmak tüketicilere daha ucuz fiyat ve daha cazip koşullarla elektrik kullanma şansını veriyor. Yeni düzenlemelerle tedarikçiler, tüketicilere evvel kabul ettirmeden Elektrik Faturası tarife koşullarını değiştiremiyor,

 

sebepsiz yere tüketicilere hizmeti durduramıyor, Elektrik Faturası, tekrardan onay almadan sözleşmeyi uzatamıyor ve sağlanan indirimden daha yüksek ceza bedeli alamıyor. Mesafeli sözleşmelerle evraksız

olarak yapılabilen tedarikçi değişimleri işlemleri oldukça hızlanırken tüketiciler artık 5 dakikadan kısa bir sürede tedarikçi değişikliği yapabiliyor. Tüketicilerin elektrik tedarikçisi ile sözleşme kurduklarında her koşulda 14 gün parasız, koşulsuz ve şartsız cayma hakları bulunuyor. Tüketicilerin ilk başta yapmaları gerekenler şu şekilde açıklanıyor

 

Tüketicilerin ilk olarak tedarikçilerin sundukları birim fiyata dikkat etmeleri gerekiyor. Durağan(durgun) birim fiyatlı tarifelerde sözleşme süresi süresince birim fiyat değişmiyor. İndirim garantili tarifelerde ise durağan(durgun) bir indirim oranı belirleniyor ve sözleşme süresi süresince EPDK’nın açıklamış olduğu birim fiyatlardan o oranda düşük elektrik

 

Abonelere daha uygun koşullarda elektrik tüketimi imkanı sunan Özgür Tüketici Limitleri değişti. Aylık elektrik faturası 75 lira ve üstünde olan tüm aboneler özgür tüketici olarak kendi tedarikçisini kendisi seçebilecek.

Karar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun. Buna gore mevcutta bin 400 kilovatsaat olan özgür tüketici limitinin 2021 senesinde bin 200 kilovat saat olacak.

 

Özgür tüketiciler kendi tedarikçisini seçebildiği için en uygun fiyatta elektrik veren şirket ile anlaşabiliyor. İndirim oranı abonenin yapacağı anlaşmaya ve taahhüde bağlı olarak değişiyor. Böylece daha ucuza elektrik tüketebiliyor. Aboneler özgür tüketici kapsamında sözleşme imzalayabileceği tedarikçi firmaların listesine ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun web sitesi üstünden ulaşabilecek.

Yeni limitle beraber ilave olarak 2,7 milyon abone daha özgür tüketici oldu ve özgür tüketici limitlerine giren abone sayısı toplam 23,5 milyona ulaştı.

 

kullanıyor. Tüketicilerin bu iki koşuldan başka fiyatlandırma şekli sunan ve bilhassa de fiyat değişikliği hakkını saklı tutan tedarikçilerden kaçınmaları öneriliyor. Tedarikçiler, tüketicilerden bir güvence bedeli talep edebiliyor. Bunun düzenlemesi gene EPDK tarafınca yapılmış durumda ve sözleşme bitiminde güvence bedeli tüketicilere iade ediliyor.

Ek olarak tüketiciler, tedarikçi değişikliğinin derhal peşinden mevcut elektrik tedarikçilerine ödedikleri güvence bedelinin iadesini de banka hesaplarına alabiliyor.Sözleşmeyi fesih durumunda kimi tedarikçiler erken fesih bedeli talep edebilirken, bu ceza bedeli, sağlanan tasarrufu geçemiyor. Doğrusu tedarikçi değiştirince ne kadar tutum sağlandıysa erken çıkışta en fazla bu tutum geri alınabiliyor.


Evde Elektrik Faturası ek işi nasıl yapılır ?

Evde Elektrik Faturası Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Elektrik Faturası ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Elektrik Faturası ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Elektrik Faturası ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Elektrik Faturası ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Elektrik Faturası ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir