Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk


 

Amerikan Patent Dairesi Başkanı Charles Duell, bir zamanlar “Artık buluş edilecek bir şey kalmadı” demişti.  İnsanlık için yepyeni bir devir başladı. Bugün insansız makinelerden, fakat uzaya hareket eden araçlardan söz ediyoruz.

Bazı insanoğlu dünyayı değiştirir. Bu insanların fikirleri, hayatlarımızın birer parçası olurlar. İşte Elon Musk da bu insanlardan biri. Kurgusal fakat karakter Demir Adam’a benzettiğimiz Elon Musk’ın fakat başarı hikâyesi, her insana esin veriyor.  Gelin onun esin veren fakat başarı fakat hikâyesine bir göz atalım…


Kimdir?

Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

Cenup Afrikalı bir girişimci olan Elon Musk, Tesla Motors ve ticari uzay aracı üreten SpaceX’in kurucusudur. Elon Musk, 1971 senesinde hayata merhaba dedi. Daha fakat çocuk yaşta yazılım programlayıp fakat kodlama öğrenen Musk, 12 yaşlarındayken Blastar adlı uzay oyununu ortalama 500 dolara satarak ilk satışını gerçekleştirmişti.

Eğitim Süreci

Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

Elon Musk, Bryanston High School’da okula başladı, Pretoria Boys High School’a geçip buradan diplomasını aldı. 1988 senesinde Cenup Afrikadan ABD’ye taşınmak istiyordu. Hemen hemen 17 yaşına basan Elon Musk, ABD için şunu söylüyordu: “Orası görkemli şeylerin mümkün olduğu yer.”

The Wharton School of the University of Pennsylvania’da Iktisat alanında lisans mezuniyet belgesi aldı. . Thomas Edison, Nikola Tesla, Walt Disney, Bill Gates ve Steve Jobs fakat şeklinde adlardan almış olduğu ilhamla “insanlığın geleceğini en oldukça etkileyecek sorunlardan oluşan” üç alan tespit etti. Bu alanlar web, temiz fakat enerji ve uzaydı.

Kariyeri

Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

Elon Musk, kardeşi Kimbal Musk ile beraber yeni organizasyonlar için çevrimiçi içerik yayımlama yazılımı olan Zip2 projesine başladı. 1999 senesinde Compaq’ın AltaVista birimi olan Zip2’yu 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolarlık hisse senedi ile satın aldı.

Her şey oldukça süratli gelişiyordu. Musk, 1999 yılının Mart ayında çevrimiçi finans şu demek oluyor ki ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yapmış oldu. Ertesi yıl da bir açık arttırma sistemi olan Confinity’yi bünyesine katarak PayPal’ı oluşturdu. 

Elon Musk, hâlâ CEO’su ve CTO’su olduğu Space Exploration Technologies’i (SpaceX), 2002’nin Haziran ayında kurdu.

Musk’a gore uzayın keşfi insanlığın bilincini genişletmek için mühim bir adımdır.

Tesla Motors

Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

Elektrikli araçlar üreten, Silikon Vadisi merkezli otomotiv şirketi Tesla Motors, 2003.  Martin Eberhard ve Marc Tarpenning adlı mühendislerin oluşturduğu bir ekiple San Carlos’da faaliyete geçti. İlerleyen yıllarda da bilişim, elektronik ve otomotiv sektöründen mühendislerle beraber ekip gitgide büyüdü.

SolarCity

Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

SolarCity, 2006’da Peter ve Lyndon Rive kardeşler tarafınca kuruldu.  Firmanın yönetim kurulu başkanlığına geçti. SolarCity, bugün güneş panelinden şarj istasyonuna kadar çeşitli amaçlar için kullanılan sistemleri tasarlamaya devam ediyor.

Serveti

Evden Ek İş Dünyanın En Varlıklı İş Adamı Olan Elon Musk

Tesla Motors hissesi de 800 milyon dolar artış gösterdi. Elon Musk’ın son durumda servetinin 20 milyar doların üstüne çıkmış olduğu biliniyor.


Evde Dünyanın En ek işi nasıl yapılır ?

Evde Dünyanın En Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Dünyanın En ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Dünyanın En ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Dünyanın En ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Dünyanın En ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Dünyanın En ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir