Evden Ek İş Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak - Parapik

Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak – Parapik


Son yılların en popüler işlerinden önde gelen danışmanlık yaparak para kazanmak, yüksek kazanç getiren mesleklerden biri olarak da ön plana çıkıyor. İnternet alanında yaşanmış olan gelişimler, emek verme şekillerinin çeşitlenmesi ve iş olanaklarının farklılaşmasıyla beraber her geçen gün karşımıza değişik sektörlerde yeni iş imkanları çıkıyor. Bu işlerden bir olan danışmanlık ise pek oldukça şahıs tarafınca hem merak ediliyor hem de tercih ediliyor. Peki, iş ilanlarında devamlı karşımıza çıkan, her insanın dilinde dolaşan ve bazı kişiler tarafınca imrenerek bakılan danışmanlık işi iyi mi bir iştir? Danışman olmak için hangi kriterler gerekiyor? Danışmanlık yapanlar kaç para kazanıyor? Benzer biçimde soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Danışmanlık Nedir, Iyi mi Yapılır?

Danışmanlık yaparak para kazanmak için izlenecek olan adımlara geçmeden ilkin danışmanlığın ne demek bulunduğunu özetlemek gerekirse açıklayalım. Danışmanlık; belirli bir mevzuda uzmanlaşmış, kendisinin fikirlerine gereksinim duyulan ve bu fikirleri yardımıyla daha güvenli adımların atılmasının kolaylaştığı kişilerdir. Öte taraftan pek oldukça alanda danışmanlık hizmeti alınabileceğini de belirtmek isteriz. Mesela; ruhsal danışmanlık, mali danışmanlık, eğitim danışmanlığı, yatırım danışmanlığı, emlak danışmanlığı, spor ve yaşam danışmanlığı benzer biçimde. Bu örnekler doğal olarak çoğaltılabilir.

Eğer sizde uzmanlaşmış olduğunuz bir alanda kendinize güveniyor ve yılların data birikimini başka insanlarla paylaşarak para kazanmak istiyorsanız danışmanlık iş ilanlarına müracaat yapabilirsiniz. Üstelik isterseniz tam zamanlı isterseniz de part-time olarak yapabileceğiniz bu iş size oldukça güzel bir kazanç kapısı açacaktır. Şimdi gelin danışmanlık yapabileceğiniz alanları tek tek inceleyelim ve bu alanların şartlarını öğrenelim.

Ne olursa olsun okuyun: Muhtemelen Daha Ilkin Aklınıza Asla Gelmeyen İş Fikirleri

1-Ruhsal Danışmanlık Yapmak

Danışmanlık alanında en oldukça tercih edilen kollarından önde gelen ruhsal danışmanlık, psikiyatr alanıyla çoğunlukla karıştırılsa da aynı şey değildir. Psikiyatri doktorları daha oldukça hastalıkla ve bunun tedavisiyle ilgilenirken ruhsal danışmanlar insanların yaşam kalitelerindeki düşü ve motivasyonları ile ilgilenirler. Aslına bakarsan ağır bir vakayla karşılaşırlarsa bu kişileri psikiyatr servislerine yönlendirenlerde gene ruhsal danışmanlardır. Günümüzde hastanelerden okullara iş yerlerinden birçok kurumsal firmaya kadar, çalışanlarının iş verimini çoğaltmak için bünyelerinde ruhsal danışmanlara yer veriyor. Üniversitelerin PDR bölümünden mezun olan Rehberlik ve Ruhsal Danışmanlar, kişilere yol gösterici olarak verdikleri hizmetlerle pek oldukça sektörde istihdam olanağını bulabiliyor.

2- Sıhhatli Yaşam ve Spor Danışmanlığı

Sıhhatli yaşam ve sporun öneminin her geçen gün arttığı günümüzde bu işi yapanların sayısı da oldukça çok diyebiliriz. Kilo probleminden beslenme problemlerine, kaza ve ameliyat sonrası yaşanmış olan travmalardan sportif faaliyetlere kadar birçok alanda danışmanlık hizmetine gereksinim duyan kişiler bu benzer biçimde süreçleri daha kolay bir halde atlatabilmekte ve geri kalan yaşamlarını daha sıhhatli bir halde geçirebilmektedir. İnsanın fıtratında olan ilgi ve önemsenmek duygusunu en iyi şekilde karşılayabilecekleri sıhhatli yaşam danışmanlığı yapabilmek için heralde bu alanda lüzumlu eğitimleri almanız ve alanında uzman olmanız gerekiyor. Sor danışmanlığı da gene aynı şekildedir. Spor yapmak isteyip de nereden başlayacağını bilmeyen insanlara bu mevzuda destek olarak oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Doğal olarak ki burada da eğitimin koşul bulunduğunu hatırlatmak isteriz.

3-Yönetim Danışmanlığı Yapmak

Kendi alanında büyümüş ve başarıya ulaşmış birçok şirket bu başarısını yönetim danışmanlarına borçludur. Bu yüzden bünyelerinde istihdam ettikleri yönetim danışmanlarına oldukça yüksek maaşlar ödedikleri de biliniyor. Şu sebeple devir değişmiş ve şirket vizyonunun ve şirket hedeflerinin belirlenmesinde ve bu yöntemlerin doğru bir halde uygulanmasında yönetim danışmanlarının oranı oldukça büyük. Bu da yeni bir iş kolunun ortaya çıkmasını elde etmiş ve yönetim danışmanlığının önemini artırmıştır.

Yönetim danışmanlığı yapmak o şekilde zannedildiği benzer biçimde kolay değildir. Evet bu kişiler oldukça yüksek bir gelire haizdir. Sadece bu pozisyona erişebilmeleri için sıkıntılı bir eğitim sürecinden geçmiş ve kendi alanlarında en iyi olduklarını kanıtlayan çalışmalara imza atmışlardır. Yönetim danışmanları; analitik fikir yapısında, çözüm odaklı, birkaç alanda uzmanlık becerisine haiz ve danışmanlık vereceği firmayı her yönüyle anlayabilen bu kişilerden oluşur. Siz de ilgili bölümlerin birinden mezun olduktan sonrasında kendinizi geliştirirseniz geleceğin aranan yönetim danışmanlarından biri olabilirsiniz.

4-Sanat Danışmanlığı Yapmak

Danışmanlık yaparak para kazanmak için izlenecek öteki bir yol ise sanat danışmanlığı yapmaktır. Son yılların en entelektüel işlerinden önde gelen sanat danışmanlığı yapmak hem zevkli hem de oldukça kazançlı bir iş koludur. Çeşitli kurum, kurum ve müzeler için çalışan sanat danışmanları belirli bir sanat dalı üstünde uzmanlaşmış ve kendilerini kanıtlamış kişilerdir. Ek olarak kurum ve kuruluşların haricinde kişisel sanat danışmanına gereksinim duyan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Evlerini, ofislerini ya da iş yerlerini dekora ettirirken, sanat danışmanlarının fikirlerine gereksinim duyan bu kişiler dekorasyon esnasında hangi eserenlerin kullanılıp kullanılmayacağı benzer biçimde mevzularda düşünce sahibi olmak için bir sanat danışmanı ile emek vermeyi tercih ederler. Bu benzer biçimde zevkleri olan kişiler tahmin edeceğiniz suretiyle oldukça seçkin bir kesimdir ve ekonomik anlamda hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar. Dolaysıyla sanat danışmanlığı yaparak aynı yönetim danışmanlığı benzer biçimde oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz.


Evde Danışmanlık Yaparak ek işi nasıl yapılır ?

Evde Danışmanlık Yaparak Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Danışmanlık Yaparak ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Danışmanlık Yaparak ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Danışmanlık Yaparak ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Danışmanlık Yaparak ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Danışmanlık Yaparak ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir