Evden Ek İş Cafe Açarak Para Kazanmak İstiyorum

Cafe Açarak Para Kazanmak İstiyorum


Cafe açarak para kazanmak isterim diyenler ilk olarak bu işin bir ek iş fikri olmadığını bilmelidir. Bu süreçte maliyet hesaplanmalı ve gelir – gider tablosu oluşturulmalıdır. Ek olarak kafe işletmeciliğinde tüm yasal süreçler gözden geçirilmelidir. Başlangıçta iş ve pazarlama planlarını hazırlamak zorunda olan girişimciler ek olarak işletme sermayesini güvence altına almalıdır. Sırasıyla logo, kartvizit, görseller ve öteki tanıtım malzemelerini hazırlatmanız gerekirken değişik mekanları da gözden geçirmeniz önemlidir. Şimdi sırasıyla kafe açarak para kazanmak isteyenlerin yapması gerekenleri paylaşıyoruz.

İş Planı Geliştirme

Kafe açmak isteyenler kapsamlı bir iş planı hazırlamalıdır. Etkinlik gösterilecek iş koluyla birlikte pazar durumu çözümleme edilmelidir. Şu sebeple kafe açtıktan sonrasında birkaç ayda değil daha uzun solukta beklentilerinizi ortaya koymanız şarttır. Bir iş planında olması gerekenler ise aşağıdaki şeklinde sıralanmaktadır;

  • Kapak sayfası
  • İçindekiler sıralaması
  • Firmanın vizyonu
  • Sunulan hizmetler
  • Ürün hizmetler kısmı
  • Pazarlama planı
  • Şirket yapısı ve kültürü
  • Günlük operasyon planı

Yasal Koşullara Uyum Sağlama

Yasal koşullar belirlenirken şirketinizin türünü de açıklamanız gerekiyor. Vatanımızda anonim, limited ve benzeri şekilde etkinlik gösteren firmalar bulunmaktadır. Her şirket türünün avantaj ve dezavantajları olduğundan lüzumlu ruhsat ve izinleri almanız gerekiyor. Ek olarak güvenlik ve sıhhat şartlarını da yerine getirmeniz önemlidir.

Maddi Kaynak Bulma

İş planı yapılırken maddi kaynak mevzusu kesinlikle gözden geçirilmelidir. Biriktirdiğiniz paranın bir kısmını kaynak olarak kullanabilirsiniz. Ufak işletmeler için sunulan kredileri inceleyebilir ve faizsiz kredilere başvurabilirsiniz.

Marka Kimliği Oluşturma

Cafe açarak para kazanmak isterim diyenler işletmeyi açmadan ilkin dikkat çekici bir marka kimliği oluşturmalıdır. Kartvizit basımı, logo tasarlama ve görsel oluşturma bu sürecin en mühim aşamalarındandır.

Hazırlık Aşaması

Tüm bu süreçleri başarı göstermiş bir halde tamamladıktan sonrasında doğru mekan seçimi yapmalısınız. Kalabalık cadde ve semtleri tercih ederek kazançlı bir işletme sahibi olabilirsiniz. Gene bu aşamada mekanın seviye ve dekorasyonunu markanıza bakılırsa ayarlamanız gerekiyor. Kafe için lüzumlu tüm mutfak, temizlik ve öteki ekipmanları da aldıktan sonrasında menü oluşturarak açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Birazcık yorucu ve maliyetli bir iş olan kafe işletmeciliği, satın alan memnuniyetini sağlamanız halinde oldukca güzel kazançlar sunacaktır.


Evde Cafe Açarak ek işi nasıl yapılır ?

Evde Cafe Açarak Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Cafe Açarak ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Cafe Açarak ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Cafe Açarak ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Cafe Açarak ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Cafe Açarak ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir