Evden Ek İş Bulgaristan’da Çalışmak İsteyenlere İş İmkanı

Bulgaristan’da Çalışmak İsteyenlere İş İmkanı


Bulgaristan’da çalışmak isteyenler için hazırladığım detaylı araştırmayı inceleyerek mevzu hakkında informasyon sahibi olabilirsiniz. Günümüzde insanoğlu artık bir dünya insanı olmak istiyor ve kendilerini bu alanda geliştirme yoluna gidiyor. Artık sınırlar kalkıyor. Bu bağlamda birçok insan oldukca değişik nedenlerden dolayı yurt haricinde emek vermeyi tercih ediyor. Bu çalışmanın tercih edilmiş olduğu ülkelerden bir tanesi de eskiden Doğu Bloğu olarak adlandırılan ve toplumcu bir rejimle yönetilen Bulgaristan. Şu an itibarıyla bir tek yüzde on civarında benzer biçimde oldukça düşük bir oranda işsizlik oranı bulunduğunu ifade etmek gerekiyor. Fakat gene de bilhassa nitelikli insanoğlu için çalışabilecek oldukca sayıda iş olanağı mevcut.

Bulgaristan’da Çalışmak iş Oluşturmak

Her ne kadar artık bir toplumcu bir yönetim biçimi ile bu yönetim biçiminin ülke ölçeğinde ciddi anlamda yansımaları bulunuyor. Bulgaristan’da çalışmak için en mühim sebeplerin başlangıcında bu senelerdir kurulmuş oturmuş seviye geliyor. Tam anlamıyla yaşamın kolay olduğu, her türlü kuralın öncesinde belirlendiği belli prensipler içinde yaşanılan bir ülke Bulgaristan. Trafik karmaşası yok zira birçok insan hangi statüde olursa olsun toplu taşıma aracı kullanıyor. Rastgele kornaya basmak yasak. İnsanların boş vakitlerini geçirebileceği oldukca sayıda park ve bahçe mevcut. Bu da işin bir öteki güzel yanı. İnsanlar bu ülkede insanca yaşıyor. Üstelik tüm bunların yanında öteki Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında son aşama uzun olan bir ülke ki bu bile Bulgaristan’da çalışmak için en mühim faktörler içinde geliyor.

Bulgaristan’ın komşu bir ülke olması, dünden bugüne gelen tarihsel bir bağımız olması, orada yaşayan ciddi bir oranda Türklerin olması, bu yüzden de bu ülkeye iş için gidecek olanların kendilerini yabancı benzer biçimde hissetmeyecek olmaları bu ülkenin tercih edilmek istenmesinin en temel sebepleri arasındadır.  Yiyecek kültürünün bizlere yakın olması ise başlı başına bir avantajdır.

Ne olursa olsun okuyun: Sırbistan’da Çalışmak, Maaşlar ve Yasam Koşulları

Bulgaristan’da Çalışmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Şahıs ister tek başına ister ailesi ile Bulgaristan’da çalışmak yaşamak istiyor ise ilk olarak çalışabilmek için D vizesi denilen vizeyi almalıdır. Bu vize alındıktan sonrasında rahatça çalışabilmek mümkün olmaktadır.

Bulgaristan’da çalışmak için web üstünden araştırma yaparak Bulgaristan firmalarında çalışmanız mümkündür. Fakat bunun yanında ülkemizden de oldukca mühim firmalar Bulgaristan’ın çeşitli kentlerinde iş yapmış olduğu için bu firmalara başvurarak da Bulgaristan’a giderek emek harcama olanağı mevcuttur.

Bulgaristan’da Maaş Düzeyi Nasıldır?

Bulgaristan’da çalışmak isteyenler için maaşlardan da anlatmak gerekir ise şunlar söylenebilir. Ilk olarak devletimizde de olduğu benzer biçimde mavi yakalı personel ile beyaz yakalı personel içinde maaş farkları mevcuttur. Mavi yakalı olan emek eksenli olarak çalışan insanların aldıkları maaşlar Bulgaristan para birimi olan leva düzeyinde şu şekildedir: Eğer şahıs bir inşaat işçisi ise averaj almış olduğu maaş 800 ile 1000 leva arasındadır. Gezim sektöründe çalışanlar için bu sayı birazcık daha düşük olup 600 leva civarındadır.

Bunun haricinde yer edinen sektörlerde ise bu sayı 1000 1200 leva içinde gel gitleri olmaktadır. Lakin deneyimli ve uzman bir beyaz yakalı çalışanın maaşı ise 2500 levadan başlamaktadır. Bilhassa yazılım ve grafikerler için maaşlar oldukça yüksek düzeylerdedir.

Ülkemiz ölçeğinde bugün ki kur itibarıyla bu tutarları yorumlamak gerekir ise 1000 ile 1200 leva içinde bir ücret alan kişinin devletimizde eline geçen para 3000 Türk Lirası olarak bugün ki güncel averaj kur üstünden  söylenebilir. Buradan da anlaşılabileceği benzer biçimde rakamlar oldukça yüksek düzeyde değildir. Lakin ülke genelinde konut, elektrik, su, ulaşım benzer biçimde olgular da oldukca ucuz olduğundan bu maaşlar ile insanoğlu rahatça yaşayabilmektedir.

Bulgaristan’da Yapılabilecek İşler Nedir?

Öncelikli olarak Bulgaristan’da yapılabilecek işlerin başlangıcında Türk ailelerinin çocuklarına bakıcılık yapmak vardır. Bu sebeple Bulgaristan’da senelerdir yaşayan aileler çocuklarına bakması için Türk bakıcı aramaktadır. Bu sebeple çoğu zaman burada yaşayan Türk ailelerde hanım da adam de iş yapmaktadır. Bunun yanında ülkemizin üstte de ifade edilmiş olduğu benzer biçimde firmaları orada değişik alanlarda iş yapmaktadır. Bilhassa inşaat, gezim sektöründe bizim firmalarımızda çalışabilir.

Tüm bunların yanında mühendislik, tıp, grafikerlik benzer biçimde alanların birinde uzmanlık ve edinim durumunuz mevcut ise o süre Türk ya da Bulgaristan firmalarında son aşama iyi olanaklar ile iş bularak çalışabilirsiniz. Fakat kendi işinizi yapmak isterseniz geleneksel Türk mutfağı ve Türk yiyecekleri üstüne bir iş yeri açmanız daima için karlı bir yatırım olacaktır.

Ne olursa olsun okuyun: Yurtdışı İşçi Alımı Icra eden Firmalar


Evde Bulgaristan’da Çalışmak ek işi nasıl yapılır ?

Evde Bulgaristan’da Çalışmak Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Bulgaristan’da Çalışmak ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Bulgaristan’da Çalışmak ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Bulgaristan’da Çalışmak ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Bulgaristan’da Çalışmak ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Bulgaristan’da Çalışmak ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir