Evden Ek İş Boya Badana Yaparak Para Kazanmak

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak


Son yıllarda hem tam zamanlı hem de part time olarak boya badana yaparak para kazanmak oldukça yaygın bir iş kolu haline gelmeye başladı. Ekonomik şartların giderek ağırlaşması ve geçim derdinin her ailenin büyük problemlerinden biri olması ek iş arayışına girenlerin sayısını da arttırdığı bir gerçek. Bu yüzden bilhassa resmî tatillerde ya da hafta sonu yapılabilecek işler içinde olan boya badana işleri, oldukça yüksek getirisiyle ön plana çıkıyor. Peki, boya badana yaparak iyi mi para kazanılır? Boyacı olmak için neler gereklidir? Boya badana yaparak kaç para kazanılır? benzer biçimde soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Boya Badana Yaparak Iyi mi Para Kazanılır?

Devletimizde pek fazlaca şahıs tarafınca meydana getirilen badana boya işi, daha fazlaca yazları yoğun talep görse de su basması, yangın, soba isi vb. durumların yaşandığı zamanlarda da yapılmaktadır. Bu yüzden yalnız mevsimlik bir iş benzer biçimde görmek yanlış olacaktır. İnsanlar çoğu zaman 2 ya da 3 yılda bir evlerini badana yaptırırlar. Bu size uzun bir süre benzer biçimde görünebilir. Sadece evlerini boyadığınız kişilerin size referans olmaları ve yaptığınız işi beğenmeleri sonucu yeni müşteriler kazanabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

Boya badana yapma mevzusunda birazcık el beceriniz var ise ya da el kabiliyetinizi geliştirerek bu işi kolayca öğrenebileceğinizi düşünüyorsanız siz de boya badana yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer asla deneyiminiz yoksa kendi evinizin belli alanlarını boyayarak el becerinizi geliştirebilirsiniz. Ya da çevrenizde geçimini boya badana işini meydana getiren bir tanıdığınız var ise onun yanında birkaç gün kalfalık yaparak da bu işi kolayca öğrenebilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Rahatına Düşkün Olanlara Para Kazandıracak İş Önerileri

Boya Badana Mevzusunda Kendinizi Kanıtlayın

Boya badana yaparak para kazanmak için sektörde bir isim yapmanız fazlaca önemlidir. Mesela; bazı ustalar fazlaca fazla talep edilir ve müsaitlik durumunu sorduğunuzda size bir ay sonraya kadar buluşma verebilirler. Sadece yaptıkları iş o denli kalitelidir ki insanoğlu o ustaya boya yaptırabilmek için bu kadar uzun bir süre beklemeyi bile göze alırlar. Bu yüzden hangi iş olursa olsun işinizi sağlam ve muntazam yaptığınız takdirde devamlı daha fazlaca talep görürsünüz.

Eğer siz de piyasada talep edilen bir boyacı olmak istiyorsanız yaptığınız işi önemsemeli ve en iyisini yapmalısınız. Böylece hem işi olmayan kalmazsınız hem de tertipli bir kazanca haiz olmuş olursunuz. Ek olarak boyacı olmak için de o şekilde yüksek meblağlara ihtiyacınız olmaz. Sözgelişi, işe ilk başladığınızda kendinize derhal bir dükkân açmak zorunda değilsiniz. Ilkin çevrenizde bu işi halletmeye başlarsınız hemen sonra aslına bakarsan satın alan sayınız artınca gerekirse kendinize bir dükkân tutabilirsiniz. Mühim olan boya badana sektöründe kendinizi kanıtlamanızdır. Bunun haricinde hem iç mekân hem de dış mekân boya işlerine başat olursanız daha çok iş alma ihtimaliniz olacaktır. Sadece bizim tavsiyemiz ilk olarak iç mekân boyamaya yönelmeniz olacaktır.

Ne olursa olsun okuyun: Kısa Sürede fazlaca para kazandıran işler

Boya Badana Kurslarına Katılın

Boyacı olmaya karar verdiniz diyelim. Bu işte en iyisi olabilmek için oluşturulan boyacı kurslarına katılabilir, işin uzmanlarından boya badana işlerinin inceliklerini öğrenebilirsiniz. Bu mümkün değilse başta da belirttiğimiz benzer biçimde iyi bir boyacının yanında bir süre çalışabilir ve işin teknik detaylarını kavrayabilirsiniz. Bunların haricinde web ortamında paylaşılan boya badana videolarını izleyebilir, evinizde yapacağınız birkaç denemeyle işin püf noktalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Gerisi sizin marifetli ellerinize ve kabiliyetinize kalmış.

Boya Badana için Lüzumlu Malzemeleri Temin Edin

İyi bir boya badana ustasının en büyük yardımcılarından biri boya malzemelerinin doğru ve kaliteli olmasıdır. Bilhassa bir boyacının eğer olmazsa olmazı olan fırçalar, bu işteki başarıyı etkileyen en mühim etkenlerden biri olarak kabul edilir. Bu yüzden, dip-köşeleri boyamak için ince uçlu fırçalara, kapılar için hususi fırçalara, duvarları boyamak için değişik fırçalara ihtiyacınız olacaktır. Bu fırçaları kendiniz temin ettiğinizde işini hem daha sevmiş olarak meydana getirecek hem de ortaya daha güzel işler çıkacaktır. Bu da organik olarak sektörde adınızın duyulmasını sağlayarak gelirinizi artıracaktır.

Boya mevzusuna ulaşınca; bazı müşterileriniz sizin tecrübelerinize dayanarak boyaları sizin almanızı isteyebilir. Sadece çoğu zaman boya yaptırmak isteyen kişiler boyaları kendileri temin etmeyi tercih eder. Her iki durumda da sizden yardım istediklerinde onları geri çevirmeyin ve lüzumlu teknik desteği ne olursa olsun verin. Bu size karşı olan itimatı artıracaktır.

Boya Badana Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Boya badana yaparak para kazanmak için lüzumlu tüm adımları attınız ve yavaş yavaş sektöre girdiniz diyelim. İyi hoş da bu işten ne kadar para kazanacağınız merak ediyor olabilirsiniz. Boya badana yaparak ne kadar para kazanacağınızı sektördeki bilinirliğiniz, hizmet kaliteniz, hizmet verdiğiniz semtler ve aldığınız boya işleri belirleyecektir. İlk başlangıçta ücretinizi birazcık düşük tutup daha sonraları piyasa şartlarına getirirseniz bu işte ki bilinirliğinizi artıracaktır.

Bununla beraber bu işten kazanacağınız parayı, müşteriyle yaptığınız anlaşmada belirleyebilir. Mesela, bazı müşteriler tüm malzemeyi sizin getirmenizi ister ve toplam bir hizmet bedeli öder. Bazıları ise boya malzemelerini kendileri alır ve size günlük işçilik parası öder. Günümüz şartlarına baktığımızda bölgeden bölgeye değişse de bir evin boya badana işçilik maliyeti 500 lira ile 1500 lira arası değişmektedir. Bir evi ortalama 2-3 günde tamamladığınızı düşünürseniz bu sayı hiçte kötü sayılmaz.


Evde Boya Badana ek işi nasıl yapılır ?

Evde Boya Badana Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Boya Badana ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Boya Badana ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Boya Badana ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Boya Badana ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Boya Badana ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir