Evden Ek İş Boşanan Hanımefendilere Devlet Yardımları ve Toplumsal Yardım İmkanları

Boşanan Hanımefendilere Devlet Yardımları ve Toplumsal Yardım İmkanları


Boşanmak, yaşanabilecek en stresli beş vakadan biri olarak kabul edilir. Boşanmış hanımefendiler için, bu stres yeni finansal durum ile uğraşırken daha da kötüleşebilir. Eğer siz de boşanma sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayanlara tanımış olduğu hakları ve bu hakları almanızı elde eden devlet kurumlarını merak ediyor iseniz, lütfen makalemizi okumaya devam ediniz.

Bu yardımların çoğunu, belediyeler ve valilikler bünyesinde yardımlarını sürdüren Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları vermektedir. Ek olarak eğer hak almaya hakkınızın bulunduğunu düşünüyor iseniz bu kurumlardan dul maaşı için talepte de bulunabilirsiniz. Mali durumunuz incelendikten sonrasında dul maaşı almaya hak kazanıp kazanmadığınız size kısa süre içinde bildirilecektir. Bu kurumlar haricinde bazı sivil cemiyet kuruluşları da, boşanmış ve dul bayanlara ciddi anlamda mali destek sunar yapmaktadırlar.

Peki boşanan bayanlara devlet yardımları nedir? İsterseniz derhal özetlemeye başlamış olalım:

Genel olarak eşi vefat etmiş bayanlara meydana getirilen bu yardım, kısa bir süre önceye kadar 2 ayda bir 550 TL kadardı. Devletimiz tarafınca meydana getirilen yeni düzenlemeler sonrası,  bu ücret 2 ayda bir 650 TL’e sabitlendi. 2020 senesinde güncel olarak devlet tarafınca dul bayanlara meydana getirilen yardım miktarı, 2 ayda bir 650 TL’dir. Eğer siz de eşinizin vefatı sonrası dul maaşı almayı talep ediyor iseniz, lüzumlu kurumlara müracaat yapmanız ve başvurunuzun onaylanması dul maaşı almaya hak kazanmanız için yeterlidir. Başvurunuz onaylandıktan sonrasında derhal dul maaşı almaya hak kazanabilirsiniz.

Belirtmek isteriz ki, eğer dul maaşı almaya başladıktan sonrasında toplumsal ve maddi durumunuzda ciddi iyileşmeler gözlenirse, dul maaşı alma hakkınızı kaybedebilirsiniz. Bunun sebebi ise bu yardımın desteğe muhtaç bayanlara verilmesi gerekliliğidir. Boşanan bayanlara devlet yardımları içinde en oldukça dikkat çeken yardımlardan biri dul maaşıdır.

Dul Maaşı Almak İçin Hangi Şartlar Var?

Dul maaşı almaya hak kazanmanız için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar ise özetlemek gerekirse:

  • Hanım kişinin dul olması, eşin vefatından sonrasında herhangi biriyle evlenmemesi,
  • Sigortalı olarak herhangi bir yerde çalışmıyor olunması,
  • Herhangi bir gelire yada ek gelire haiz olunmaması.

En mühim kriterler olarak sıralanabilir. Bu kriterleri taşıyor iseniz ve dul maaşı almaya hak kazanmak istiyorsanız, derhal lüzumlu başvuruları yapabilirsiniz.

Muhtaçlık Aylığı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafınca verilen bu yardım, boşanan bayanların en oldukça tercih etmiş olduğu maddi yardımlardan biridir. Geçtiğimiz yıllarda 679,64 TL olan bu yardım, 2020 senesinde meydana getirilen yeni düzenlemeler ile 914,49 TL’e güncellendi. Meydana getirilen müracaat sonrası yürütülen incelemeler sonucunda, siz de kolay bir halde muhtaçlık aylığı almaya hakkınızın bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

  • Müracaat esnasında herhangi bir gelirinizin yada ek gelirinizin bulunmaması gerekmektedir,
  • Muhtaçlık aylığı için başvuran fert, herhangi bir sigortalı işte çalışmamalı ve toplumsal güvencesi bulunmamalıdır,
  • Gayrimenkul üstünden gelir elde ediliyorsa, bu elde edilmiş gelir muhtaçlık aylığı miktarını geçmemelidir.

Muhtaçlık aylığının şartları özetlemek gerekirse bu şekilde özetlenebilir.

Ne olursa olsun okuyun: Nafaka Hesaplaması Iyi mi Yapılır?


Evde Boşanan Hanımefendilere ek işi nasıl yapılır ?

Evde Boşanan Hanımefendilere Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Boşanan Hanımefendilere ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Boşanan Hanımefendilere ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Boşanan Hanımefendilere ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Boşanan Hanımefendilere ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Boşanan Hanımefendilere ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir