Evden Ek İş Börekçi Dükkanı Açmak Börekçi Dükkanı Iyi mi Açılır?

Börekçi Dükkanı Açmak Börekçi Dükkanı Iyi mi Açılır?


Son yıllarda giderek popüler hale gelen iş alanları var. İşte onlardan bir tanesi de börekçi dükkanı açmak. O şekilde ki hangi köşeyi dönseniz karşınıza bir börekçi çıkıyor. Börek olgusu bizim kültürümüzde olan bir olgu. Meşhur Adana böreği, çi börek, Boşnak böreği şeklinde oldukça değişik börek çeşitleri var. İnsanlar da giderek popüler hale geldiği için bu işe girerek para kazanmak istiyor. Bu artık öylesine mühim ve kült bir sektör haline geldi ki oldukça meşhur börek markaları da arz talep meselesine bağlı olarak ortaya çıkmaya başladı. Ikimiz de bu yazıda, bayramların, sabah kahvaltılarının gözdesi olan bu oldukça hususi lezzetlerin mekanının iyi mi açılacağına dair bilgiler vereceğiz.

Börek Dükkanı Iyi mi Açılır?

Börekçi dükkanı açmak için ilk kez yola çıkacak olanların yanıtlaması ihtiyaç duyulan pek oldukça sual var. Şu demek oluyor ki oldukça sağlam bir fizibilite emek harcaması yapılması gerekiyor. Aşağıda ana başlıkları verilen kapsamların ileride zarar etmemek ve pişman olmamak için net bir halde verilmesi gerekir. Size nelerin lüzumlu olacağını, ne kadar bir maliyet ile işe girebileceğinizi, ne vakit kara geçebileceğinizi de kati bir halde öğrenmeniz ve sonrasında karar verip, adım atmanız gerekir.

Börek Dükkanı Nerede Açılır?

Öteki tüm benzer işlerde olduğu şeklinde böylesi bir iş alanında da açacağınız işyerinin konumu son aşama önemlidir. Börekçiler derhal her kesime ve öğrencilere de hitap etmiş olduğu için merkezi olan bir yerde, avmlerinde açabilirsiniz. Yok ben mahalle börekçisi olacağım ev yapımı naturel butik börekler yapacağım diyor iseniz o vakit popüler bu biçim ürünlere gereksinim duyan bir mahallede ve eğer mahallede başka börekçi yok ise kolaylıkla açabilirsiniz.

İşin en mühim olan değerlerinden bir tanesi de bu olgudur. Açacağınız bir börekçi için başta davranışlarında ölçülü adımlar ile gitmek adına yapacağınız konsept seçimine bakılırsa 25 ile 100 metrekare içinde bir yer kafi olacaktır. Gene açacağınız bu işyerinde sizin beklentilerinize uygun olarak 5 ila 10 masa arası koyabilirsiniz fakat bu sizin bütçeniz ile direkt ilgili olan bir durumdur. Ek olarak mutfak ekipmanları, üretim şeklinde bölümleri de kapasite analizi noktasında belirlemeniz gerekir.

Börek Eviniz İçin Konsept Seçimi

Konsept börekçi dükkanının pazarlama alanında en mühim olgularından bir tanesidir.Burada konsept seçimi yaparken hedef kitlenize uygun bir konsept belirlemeniz devamlı için yararlı olacaktır. Ek olarak sunum yapacağınız börekler ile de ilgili konsept belirlemeniz avantajlı olacaktır.

Kendi markanızı yaratmakla uğraşmak istemiyor bayilik almak istiyorsanız oldukça iyi araştırma yapmalısınız. Burada ilkin  börek bayiliği veren firmaları araştırmaları sonrasında sizin için en cazip koşulları sunan börek markaları içinden bir tanesini seçmelisiniz. Burada kendi markanızı yaratmak mı yoksa bayilik mi almak daha karlı onun iyi bir çalışmasını yapmalısınız.

Börek İşinden Ne Kadar Kazanırım?

Derhal bir hesaplama yapmak gerekir ise bir porsiyon böreği 10 TL rakamına sattığınız vakit bundan yüzde elli kar elde edersiniz. Bunun yanında extra çay vb. içecekler de satarsanız o vakit aylık kazancınız 8 bin ile 10 bin TL içinde olacaktır. Bu durum birazcık da aylık masraflarınız ile doğru orantılıdır. Dükkan kirası, elektrik su, personel giderleri sizin aylık maliyetlerinizi belirleyici olacaktır.


Evde Börekçi Dükkanı ek işi nasıl yapılır ?

Evde Börekçi Dükkanı Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Börekçi Dükkanı ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Börekçi Dükkanı ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Börekçi Dükkanı ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Börekçi Dükkanı ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Börekçi Dükkanı ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir