Evden Ek İş Bir Milyoncu Pazarı Iyi mi Açılır?

Bir Milyoncu Pazarı Iyi mi Açılır?


Bir milyoncu pazarı, hanımefendiler başta olmak suretiyle birçok hedef kesime aynı anda hitap etmektedir. Derhal her insanın gereksinimlerini bulabileceği bir milyoncu pazarı açmak istiyorsanız, ilk olarak satacağınız ürünlere karar vermeniz gerekmektedir. Ürünlerin peşinden maliyet analizi yaparak gider ve gelirlerinizi hesaplamanız oldukça önemlidir. Bilhassa ufak ve uygun fiyatlı dükkan bulmanız bir milyoncu pazarı açmanızda oldukça önemlidir. Ek olarak ürün çeşidi ve stoku da maliyeti etkileyen faktörler arasındadır. Bundan dolayı japon pazarı açarken ürün stokunuzu azca tutarak maliyeti düşürmeniz mümkündür. Satış halletmeye başladıktan sonrasında yeni ürün çeşitleri ile beraber stoklarınızı da fazlalaştırabilirsiniz. Minimum 30.000 TL den süregelen Japon pazarı maliyeti getireceğiniz ürün çeşitliliği ve birer giderlerinize nazaran artış göstermektedir. Bir milyoncu japon pazarı Açmadan ilkin yapmanız gerekenler şu şekildedir;

Ürün Analizi Yapın: Bir milyoncu japon pazarı açmadan ilkin iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Satmak istediğiniz ürünlerin çevrede ne kadara satılmış olduğu mevzusunda data sahibi olduktan sonrasında nereden temin edildiklerini öğrenmeniz önemlidir. Ek olarak web vasıtasıyla ürün analizi yaparak Çin ve Hindistan benzer biçimde ülkelerden ilgi çekici ürünleri daha ucuza getirerek satış yapabilirsiniz. Hedef Kitle Analizi Yapın: Hitap edeceğiniz kesimi evvelinde belirleyin. Oldukça mühim bir kısım olan hedef kitle satış planlarınızın netleşmesini elde edecektir. Mesela; yalnız bayanlara hitap edecekseniz,  ev eşyaları, aksesuarlar ve mutfak vasıta gereçlerini tercih edebilirsiniz.

Mekan Analizi Yapın: Bir milyoncu japon pazarı açacaksınız, bulduğunuz dükkanın vasıta trafiğini değil yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede olmasına dikkat edilmelidir. Ek olarak orta ölçekli marketlerin çevresine oluşturulan bir milyoncu pazarlarının oldukça iyi meblağlar kazanmıştır bilinmektedir. Maliyet Analizi Yapın: Maliyet devamlı kafa karıştıran konulardan birisidir. Sadece orta derslik bir milyoncu pazarı açmak istiyorsanız, dükkan kirası, dekorasyon, ürün ve yığın harcamalarını göz önünde bulundurarak planlama yapmanız gerekmektedir. Ek olarak çalıştıracağınız personellerin maaş ve sigorta harcamalarını göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

Japon Pazarı Franchise

Günümüzde Japon Pazarı ve Şahane Pazar  benzer biçimde isimlerle karşımıza çıkan bir milyoncu pazarı açmak istiyorsanız, Japon pazarından franchise alabilirsiniz. Made in China ve Made in Japan logolu ürünlerle sık sık karşılaştığımız bu zamanda sizden Japon pazarının isim hakkını alarak kendi şubenizi açabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında alacağınız isim hakkının peşinden eksiklerinizi giderecek faaliyete başlayabilirsiniz. Sadece franchise aldığınızda karşılıklı imzaladığınız sözleşme sebebiyle indirimler, satılacak ürünlerin tutarları ve kampanyalar firmanın bilgisi dahilinde düzenlenmektedir. Ek olarak barkod sistemi de kullanmanız istenen franchise sisteminde Ürünleriniz bittiğinde toptancıya gitmenize gerek kalmadan şirket tarafınca ürünleriniz yenilmem temin edilecektir.

Bir Milyoncu Pazarı Ürünleri Nereden Alınır?

Eğer herhangi bir firmanın isim hakkını almadıysanız, ucuzluk pazarı için ürünlerinizi kendiniz temin etmeniz gerekmektedir. Devletimizde bulunan birçok toptancıdan ufak ev aletleri, dekoratif objeler, ergonomik malzemeler, banyo malzemeleri ve elektronik eşyalar benzer biçimde birçok ürünü toptan fiyatına satın alabilirsiniz. Piyasanın fazlaca daha altında fiyatlar sunan toptancıları bulabileceğiniz bölgeler şu şekildedir;

  • İSTOÇ Tecim Merkezi
  • Eminönü bölgesindeki Tahtakale
  • Kantarcılar
  • Mercan
  • Yeşildirek
  • Küçükpazar
  • Süleymaniye
  • Sirkeci
  • Cağaloğlu
  • Beyazıt

Bunların yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa ve daha pek fazlaca ilde toptancılar bulunmaktadır.

Bir Milyoncu Pazarı Kar Marjı Ne Kadardır?

İktisatta ilk öğretilen “ürünler kıt Sadece insan gereksinimleri sınırsızdır” kuralı bir milyoncu pazarlarının mottosudur. Neredeyse her kategoriden ürün bulunan bir milyoncu pazar yerine giren kişiler bir çok vakit ürün almadan çıkmamaktadır. Süs eşyalarından makyaj malzemelerine, mutfak vasıta gereçlerinden hırdavat ürünleri ne varıncaya dek ürün bulundurduğumuzda satın alan kitleniz aniden artacaktır.

Satın alan kitlenizin artması ile beraber aynı oranda kar etme aracınızda terfi edecektir. Bundan dolayı bir milyoncu pazarlarını yalnız hanımefendilerin tercih etmiş olduğu yönündeki düşüncelerinizi bir kenara kaldırarak adam müşterilere de hitap edecek ürünler sunmalısınız. Mesela; tornavida, matkap,  yapıştırıcı ampul benzer biçimde ürünler bulundurmanız, şu ürün sizde var mı diye sorulduğunda müşteriyi geri çevirmemenizi elde edecektir.  Bu da mağazanızın kulaktan kulağa popüler olmasını ve kar marjınızın artmasını elde edecektir.

Bir Milyoncu Pazarı Açmak İçin İstenen Belgeler Nedir?

Ucuzluk pazarı açmaya karar verdiyseniz ilk olarak bağlı olduğunuz belediyeden ruhsat almanız gerekmektedir. Sadece işletme ruhsatına kanunen aranan şartların işyerinizde bulunması durumunda alabilirsiniz. Sonrasında vergi dairesine giderek işe başlama bildirim formunu doldurmanız ve sizden vergi levhası için istenen belgeleri eksiksiz bir halde temin etmeniz gerekmektedir. Belediye ve Vergi Dairesi işlemlerini bitirdikten sonrasında Tecim Sicil kaydını yaptırmanız gerekir. Bunun için de gene lüzumlu evrakları temin ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kesinlikle okuyun: Muhtemelen Daha Ilkin Aklınıza Asla Gelmeyen İş Fikirleri


Evde Bir Milyoncu ek işi nasıl yapılır ?

Evde Bir Milyoncu Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Bir Milyoncu ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Bir Milyoncu ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Bir Milyoncu ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Bir Milyoncu ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Bir Milyoncu ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir