Evden Ek İş Bahreyn'de Çalışmak, Bahreyn İş İmkanları ve İşçi Maaşları

Bahreyn’de Çalışmak, Bahreyn İş İmkanları ve İşçi Maaşları


Türk işçilerin yurtdışında çalışmak için tercih etmiş olduğu Rusya, Katar, Türkmenistan ve Kuveyt’ten sonrasında Bahreyn’dir. Resmi sayılara gore Bahreyn’de çalışmak için ülkede bulunan Türklerin sayısı 3 bin civarındadır. 1,5 milyon nüfusa haiz olan ülkenin nüfusunun yarısını yabancı uyruklu vatandaşlar oluşturmakta. Öteki Arap devletlerinde olduğu benzer biçimde Bahreyn’de de inşaat sektörü en revaçta olan sektörlerin başlangıcında geliyor.

Türk yatırımcıların ülkede yapmış olduğu devasa yatırımlar neticesinde her yıl oldukca sayıda inşaat işçisine gereksinim duyuyor ve işçi açığını Türk vatandaşlarından karşılıyor.  Bahreyn işçi maaşları ise çalışılan sektöre ve pozisyona gore belirleniyor. Ülkede çalışan vasıfsız işçilerin bir çok Asya ülkelerinden karşılandığı için Bahreyn’de çalışan Türkler çoğu zaman usta ve yönetici pozisyonunda vazife alıyor. Buda Türklerin almış olduğu ücretleri oldukça etkiliyor diyebiliriz.

Eğer sizde Bahreyn’de çalışmak istiyorsanız ilk olarak Bahreyn’de emek verme şartları iyi mi? Bahreyn’de idame kolay mı? Bahreyn işçi maaşları ne kadar? benzer biçimde soruların yanıtlarını araştırarak karşınıza çıkan iş imkanlarını değerlendirmenizi öneriyoruz. Bahreyn’de çalışmak için merak ettiğiniz tüm mühim detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bahreyn’de Emek harcama Şartları Iyi mi?

Ülkedeki Bahreynli Araplar işveren statüsünde olduğundan Bahreyn’de 2 değişik tip çalışan profili olduğu dikkat çekiyor. Bunlardan birincisi; başta ABD ve İngiltere olmak suretiyle öteki Avrupa ülkelerinden gelen ve yabancı ortaklı şirketlerde yönetici pozisyonunda vazife meydana getiren kişileredir. Bu görevlerde olan kişilerin aldıkları aylık ücretler oldukça yüksek meblağlardadır.

İkinci işçi profili ise Asya, Afrika ve Uzak Doğu’dan gelen işçilerdir ki onların maddi anlamda pekte talihli oldukları söylenemez. Çoğu zaman hizmet sektöründe ve en alt kademlerde çalışan bu işçiler vasıfsız işçi statüsünde oldukları için oldukça düşük aylık maaşlara iş yapmaktadır. Sadece Türk işçiler Avrupalı statüsünde olduğundan çalışmış oldukları sektöre gore daha çok ücretler alabiliyor.

Bahreyn işçi maaşları her e kadar çalışılan sektöre ve firmaya gore değişim gösterse de çoğu zaman aşağıda verdiğimiz rakamlarda aylık bir gelire haiz olabiliyorlar:

  • Kalıpçı, fayans ustası, mobilyacı, elektrikçi benzer biçimde teknik uzmanlık gerektiren mesleklerde çalışanların aylık maaşları averaj 1.000 dolar ile 2.000 dolar arası değişmiş olur.
  • Mühendis, mimar, uygulaman yada uygulaman benzer biçimde daha üst düzey pozisyonlara çalışanların se aylık maaşları 2 bin dolardan ve 3 bin dolar arasındadır.
  • Yönetici pozisyonunda olanlar ve oldukca tecrübeli olan personel ise Bahreyn’de en talihli olan kişilerdir. Şundan dolayı bu kişilerin aylık gelirleri 3 bin dolardan adım atar ve hatta bazı firmalarda aldıkları aylık ücretler 10 bin doları bile geçer.

Ne olursa olsun okuyun: Yurt Haricinde Çalışmak İçin En İyi 4 Ülke

Bahreyn’de Idame Kolay Mı?

Bahreyn’de yaşamak hiçte o denli kolay değildir. Bunun sebebi ülkedeki yaşam pahalılığının oldukça yüksek olmasıdır diyebiliriz. Maaşların çoğu zaman Dolar üstünden ödenen ülkenin mahalli para birimi olan Bahreyn Dinarı oldukça değerlidir. Buna gore 1 Bahreyn Dinarı 3 Amerikan Dolarına denk gelir. Sadece ülkedeki konut kiralarının Türkiye’ye gore oldukça yüksek olması sebebiyle ülkede rahat bir halde geçinebilmek için yukarıda belirttiğimiz mesleklerde çalışmanız gerekir. Aksi halde Bahreyn’de geçinemeyeceğiniz benzer biçimde gurbette çalışmanız da size bir şey kazandırmayacaktır.

Tek kişilik stüdyo bir dairenin aylık kirasının 500-700 dolar, çocuklu ailelerin kalabileceği dairelerin aylık kiralarının 1.000 doların üstünde olduğu düşünüldüğünde ve öteki harcamalarında Türkiye’deki fiyatlara gore pahalı olduğu göz önünde tutulduğunda ülkede yaşamak için yönetici pozisyonunda bir iş bulmanız en zekice karar olacaktır.

Görüldüğü suretiyle Bahreyn’de konaklama, besin ve tekstil benzer biçimde alanlar ülkemize gore %50 daha pahalıdır. Bahreyn’de tek ucuz olan şey ise benzin ve sigara fiyatlarıdır. Bunun sebebi ise bu ürünlere uygulanan vergilerin oldukca düşük olmasıdır. Bu durumdan istifade etmeyi düşünen bazı kişilerin sigara kaçakçılığına yönlendiği görülür.

Tüm bu bilgiler ışığında eğer tek başınaysanız ve eğlence yaşamını sevmiyorsanız Bahreyn’de aylık 1000 dolar benzer biçimde bir rakama rahatça yaşayabilseniz bile bu sayı evli ve çocuklu kişiler için asla mümkün değildir. Bu yüzden yüksek gelirli işlerde çalışmanız gerekir. Eğer daha düşük ücretlerde emek verme durumunuz var ise harcadığınız emeğe yazık olacağını belirtmek isteriz.

Bunun için Bahreyn işçi maaşları ve ülkenin geçim şartlarının iyi mi olduğu benzer biçimde durumlarını oldukca iyi çözümleme ederek Bahreyn iş başvurusunda bulunmanız önemlidir. Aksi halde hem gurbetin bin bir türlü sıkıntısını yaşar hem de oldukca büyük hayal kırıklıkları ile Türkiye’ye geri dönmek mecburiyetinde kalabilirsiniz.


Evde Bahreyn’de Çalışmak, ek işi nasıl yapılır ?

Evde Bahreyn’de Çalışmak, Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Bahreyn’de Çalışmak, ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Bahreyn’de Çalışmak, ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Bahreyn’de Çalışmak, ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Bahreyn’de Çalışmak, ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Bahreyn’de Çalışmak, ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir