Evden Ek İş Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?


Bu yazıda asgari ücretli en fazla ne kadar gereksinim kredisi çekebilir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız bu ülkemiz açısından ele alındığında son aşama mühim olan bir olgudur. Bundan dolayı vatanımızda birçok insan asgari ücret ile çalışıyor. Bu yüzden de toplumun en geniş kesimi gereksinim duyduğu vakit ne kadar gereksinim kredisi çekebileceğini organik olarak öğrenmek istiyor. Ikimiz de bu yazıda bu mevzunun detaylarına yer vereceğiz. 2020 yılı için asgari ücret kıymetini net 2324 TL baz alarak hesaplamalarımızı ve bilgilendirmelerimizi yapacağız.

Asgari Ücretliden Kredi Kullanırken Aranan Şartlar Nedir?

Asgari ücretli kredi kullanmaya karar verilmiş olduğu vakit bankaların aramış olduğu en temel şart kredi notunun ne kadar olduğudur. Eğer geçmişte çekmiş olduğu kredileri zamanında ödemiş ise kredi kartlarında gecikme vb. problemler yaşanmamış ise o vakit en üst rakamdan kredi çekmesi mümkün olabilecektir. Gene de şu da unutulmamalıdır ki sonuçta asgari ücretli için çekilebilecek olan kredi üst limiti yasal mevzuatlar uyarınca bellidir.

İhtiyaç Kredisi Miktarı Neye Gore Hesaplanır

Asgari ücretli en fazla ne kadar gereksinim kredisi çekebilir? Sorusunun yanıtını üstte bu temel detayları verdikten sonrasında neye nazaran belirlenebilir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise en genel tabir ile ailede olan toplam gelirin yüzde ellisi aylık ödenecek halde üst sınırdan kredi çekilmesine izin verilmektedir. Doğrusu şahıs tek başına yaşıyor ya da ailede kendisinden başka çalışan bir şahıs yok ise o vakit 1.160 TL ödeyecek halde gereksinim kredisi çekmesine izin verilmektedir.Asgari ücretli en fazla ödeyebileceği aylık taksit hesaplaması da buna bağlı olarak yapılmaktadır. Fakat ailede birden fazla çalışan var ise o vakit rakamlar değişmektedir.

Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Gelelim işin kim bilir en mühim püf noktasına. Bu probleminin yanıtı da şu şekilde verilebilir. Devletimizde yasal mevzuatlar uyarınca kim olursa olsun toplam  çekilen gereksinim kredisi için vade oranı 48 aydır.  Üst limit bankadan bankaya ve kişinin durumuna nazaran değişmekle birlikte maksimum 40 bin Türk Lirası değerindedir.

Aşağıda yer edinen cetvel herhangi bir asgari ücretli için 0.96 aylık faiz oranı çekeceği krediye dair geri ödeyeceği miktarı ve çekilen miktara aylık ne kadar ödeyeceğini gösteren bir tablodur. Yaşanmış olan şartlara nazaran bu aylık faiz oranlarında değişimler olabilir. O yüzden son olarak halinin ne işe yaradığını sadece ilgili bankalar ile görüşecek öğrenmek mümkündür.

Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
5.000 TL 12 448,52 TL 5.382,26 TL
10.000 TL 12 897,04 TL 10.764,51 TL
15.000 TL 24 718,95 TL 17.254,70 TL
20.000 TL 24 958,60 TL 23.006,35 TL
30.000 TL 48 832,37 TL 39.953,73 TL

Kesinlikle okuyun: Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (50 Bin TL)


Evde Asgari Ücretli ek işi nasıl yapılır ?

Evde Asgari Ücretli Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Asgari Ücretli ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Asgari Ücretli ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Asgari Ücretli ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Asgari Ücretli ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Asgari Ücretli ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir