Evden Ek İş Otomobil Kredisi Almadan Ilkin Bilinmesi Gerekenler

Otomobil Kredisi Almadan Ilkin Bilinmesi Gerekenler


Yeni bir vasıta almak ya da aracınızı değişiklik yapmak mi istiyorsunuz? Fakat bunu yapabilmek için elinizde kafi bir ana para ne yazık ki yok. Bu durumda bankaların sunmuş olduğu finansman desteğine müracaat hayata geçirmeye kara verdiniz. O halde bankadan otomobil kredisi çekerken dikkat etmeniz gerekenleri bilmeniz gerekiyor. Faiz oranları, ödeme koşulları, vade oranları ve aylık taksitler şeklinde birçok detayı inceleyerek vasıta kredisine müracaat yapmanız yararınıza olacaktır. Ikimiz de bugünkü yazımızda çekeceğiniz kredinin size getireceği avantajları ve dezavantajları araştırdık. Gelin şimdi vasıta kredisi çekerken uzmanların verdiği tavsiyeleri inceleyelim.

Ödeme Planınızı Değerlendirin!

Vasıta kredisi çekemeye karar verdiğinizde ilk olarak ödeme planınızı belirlemelisiniz. Gelir-gider dengenizi ve daha evvel yaptığınız tasarruflarınızı gözden geçirin. Şu sebeple taşıt kredilerinde genel olarak 100 bin liraya kadar olan vasıta alımlarında aracın satış değerinin %30’u, 100 bin lira ve üstündeki kredi tutarlarında ise vasıta fiyatının %50’si peşin istenebiliyor. Bu durumda yeteri kadar birikmiş paranızın olması son aşama mühim.

Aylık Ödeme Tutarınızı Belirleyin!

Alacağınız otomobil kredisi için aylık ödeme tutarınızı belirlemeniz de ileriki zamanlarda sorun çekmenizi önleyecektir. Bu durumda gelir durumunuzu yine değerlendirin ve eğer gelirinizin artmasını düşünüyorsanız artan, gelirinizin düşeceğini tahmin ediyorsanız da azalan aylık taksit miktarı seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Doğal banka ile yapacağınız kredi sözleşmesi gereği durağan(durgun) taksitli kredi alternatifini de düşünebilirsiniz. Ek olarak aylık taksit ödemesiyle beraber çekeceğiniz kredinin vadesi de oldukca önemlidir.

Eğer taksit ödemelerini oldukca uzun vadelere yayarsanız oldukca daha çok faiz ödeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Bu şekilde bir durumda karşınıza iki seçenek çıkar. Bunlardan birincisi; taksit tutarı düşük sadece ödeme süresi uzun, ikinci yol ise; taksit tutarı yüksek fakat vadesi düşük. Mevcut gelirinizi göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz. Sadece uzmanların verdiği önerilerde, aldığınız fiyattan satamayacağınız bir vasıta için alınacak kredinin kısa vadeli olması yönündedir.

Kredi Notunuz Mühim!

Yeni bir vasıta ya da ikinci el bir vasıta almak için başvuracağınız kredinin onaylanması için kredi notunuzun önemi büyük. Eğer kredi geçmişinizde herhangi bir problem yoksa, daha önceki kredilerinizi tertipli olarak ödediyseniz, o halde endişelenmenize gerek yok. Bankanızın öteki kriterlerini de taşıdınız mı rahatça vasıta kredisi alabilirsiniz.

Otomobil Kredisi Iyi mi Alınır?

Otomobil kredisi için birçok banka cazip faiz oranları ve uygun ödeme koşullarında finansman desteği sağlıyor. Tercih edeceğiniz bir bankanın en yakın şubesine giderek vasıta kredisi hakkında tüm detaylara haiz olabilirsiniz. Şu sebeple sıfır araçlar ve ikinci el araçlar için sunulan kredilerin faiz oranları ve kredi alma şartları birbirinden farklılık gösteriyor. Bazı bireysel müşteriler taşıt kredisi yerine düzgüsel tüketici kredisi alarak da vasıta almayı tercih edebiliyor. Sadece bu seçenek her durumda oldukca fazla da avantajlı görünmüyor. Fakat eğer kısa vadeli bir borçlanma yapmak istiyor, vade ve faiz oranları daha düşük olan kredi avantajlarını değerlendirmek istiyorsanız bankanızdan bu mevzu hakkında tavsiye alabilirsiniz.

Bilhassa ikinci el bir vasıta almak istiyorsanız, alacağınız aracın minimum 5 senelik ya da bazı bankalar 8 yıla kadar kredi verdiğini ihmal etmeyin. Dolayısıyla istediğiniz her model aracı kredi ile alamayabilirsiniz.


Evde Otomobil Kredisi ek işi nasıl yapılır ?

Evde Otomobil Kredisi Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Otomobil Kredisi ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Otomobil Kredisi ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Otomobil Kredisi ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Otomobil Kredisi ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Otomobil Kredisi ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir