ABD’ya Gitme ve Kalmanın Şekilleri

[ad_1]

Dostlar bugun sizlere ABD’ya Gitme ve Kalmanın Şekilleri ile ilgili aydınlatma yapacağım. Geçmiş nadiren istediğimiz gibidir gelecek ise hemen hemen belirsiz şimdiki zamanı planlayabilirsiniz..

O yüzden biliyorum birçoğunuz düşünüyorsunuz geçmişte Keşke şöyleki Olsaydı keşke bu şekilde olsaydı diyorsunuz. Şu okula gitseydim yada şöyleki olur mu acaba şeklinde deli sorular.

Hangi işi yapıyorlar acaba varlıklı olabilecek misin. Acaba istediğim konuma gelebilecek miyim. Fakat bununla zaman kaybetmeyin.

Şundan dolayı şu an mühim olan tek şey şimdiki süre. geçmişi aslına bakarsanız değiştiremezsin. Süre makinen yoksa.

ABD’ya en ucuz yolla gelip kalmanın yolları.

Amerikaya iyi mi gidebilirim?,

Amerikada iyi mi kalabilirim?,

Iyi mi Amerikan vizesi alabilirim ?,

Amerikaya gitmek için bütçem ne olmalı?,

şeklinde sorularınız vardır

Evden Ek İş ABD'ya Gitme ve Kalmanın Şekilleri

ABD’ya iyi mi gelebilirim sorusunu tartışacağız. ABD gelmenin en kolay yolu nedir en oldukca aldığım sorulardan. Bugün bu soruları cevaplayacağım.

Sizler için ABD’ya en kolay yoldan iyi mi gelebilirim. Arkasındaki aslolan Mesele ne doğrusu ABD’ya iyi mi gelirim. ABD’yı gezip geri dönmek isterim mu yoksa ABD’ya iyi mi gelebilirim ve ulaştıktan sonra orada iyi mi kalabilirim.

Aslolan Sormak istediğin sual Bunlardan hangisi. Eğer ABD’ya gelip burayı gezip görmek istiyorsanız. Gezgin vizesi alıp gezgin olarak gelebilirsiniz bu birinci yol.

Ikinci yol ABD’ya talebe olarak gelmek için dil okullarına başvurup talebe vizesi alabilirsiniz.

ABD’da emek verme programı olan Work and Travel programına başvurup yazın ABD çalışıp arkasından emek verme süresi sonunda 1 ay süresince ABD’da gezebilirsiniz.

Aslolan Sormak istediğin sual ABD’ya gelip orada iyi mi kalabilirim ise gezgin vizesi olan bir F Van Vizesi’nde 6 ay maksimum kalabiliyorsunuz. Ya da WT programında maksimum 4 ay kalabiliyorsunuz.

ABD da kalmanın yolları

Fakat talebe vizesi olan FONE vizesi ile ABD’da 8 yıl süresince kalabilirsiniz. Peki iyi mi alabilirsiniz.

Bir tanesi ülkenizde bulunurken ABD’daki herhangi bir dil okuluna başvurup kabul aldıktan sonrasında Amerikan konsolosluklarına gidip talebe vizesine alabilirsiniz. Fakat kolay değildir.

ABD’ya gezgin olarak gelip. ABD içerisindeyken vizenizi talebe vizesine; çevirebilirsiniz vize türüdür yada programı bittikten sonrasında ülkeye dönmek; yerine vizenizi talebe vizesine çevirmek için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu iki yol yardımıyla ABD’da talebe statüsüne haiz olup uzun süre ABD’da kalabilirsiniz.ABD’ya Gitme ve Kalmanın Şekilleri inceleyelim.

Sizde amerika ile ilgili detaylı data almak ve burada iş bulmak amacı ile amerikaya gitmek isterim diyorsanız.

Nerede ise amerika yı ve amerika daki çalışabilecek işler mevzusunda data sahibi olmanız lüzumlu.

18 yaşındaki bir fert buraya zor gelir dostlar bunu açıklıkla belirtelim. Para kazanmak için ilk olarak vize ücretini yatırmak gereklidir. Amerikan vizesi almak ve amerika ya gitmek mevzusundan sonrasında.

Emek harcama izni planlamanız ihtiyaç duyulan lüzumlu evrakları amerika nın konsolosluklarının istediği şeklinde ibraz etmektir.Birçok dostum burada şu an Yüksek lisans yapmaktadır.

ABD ya gitme ve kalmanın şekilleri birazcık zor olsa gerek. ABD’ya gitmek ise zor olsa gerek.

Vize Türleri

Burada doğrusu amerika da Temelli kalmak istiyorsanız. O halde bunun en kestirme yolu. Eğer bir Amerikan vatandaşı ile yada Green Card sahibi ile evlenirseniz.Amerikan hükümeti size burada yasal olarak emek verme ve oturma Hakkı elde edecektir.

Burada evli olmak ABD’da Temelli kalmanın en kestirme yollarından bir tanesi. Eğer şansınıza güveniyorsanız her yıl ABD’nın açmış olduğu Green Kartlar. Doğrusu yeşil kart çekilişine de katılabilirsiniz. Yeşil kart çıkma olasılığı oldukca düşük küçük bir ihtimal olmasına karşın şansınızı Denemekte yarar var.

 

Eğer kafanızda bütçeni izle maddi durumunuzla ilgili sual işaretleri var ise ABD’ya gelmenin en ucuz yolu hangisidir diye soracaktır olursanız.

Bence ABD yenmenin en ucuz yolu Work and Travel programı bazı kriterlere var doğrusu. Yaş kriterleri var talebe olma kriterleri var vesaire vesaire. Programını pozitif yanları Ne doğrusu niçin en ucuz ; yolu o Şundan dolayı her ne kadar bu programa katılmak için belli bir miktar harcama yapmış olsanız bile .

Okulda ABD’ya gelip burada çalışıp fakat safınızı çıkarıyorsunuz Doğrusu cebinizden ; para Aslına bakarsak çıkmamış oluyor ikinciyol okuldan sonrasında En kestirme yol nedir gezgin vizesine başvurmak gezgin Müzesi’nde de gene Yalnız bizlere masrafın olacak.

ABD Düşsel Yeşil Kart Green Card

Onun haricinde ABD’ya tayyare biletini almış olacaksın yaptığım harcama ; bu kadar olacak ABD’ya ulaştığında gezgin vizesini talebe vizesine çevirme şansım var.

Peki değil okulun harcamaları iyi mi olacak diye sorarsan. Eğer dil okulu ; harcamaları şu şekilde vize tutarı vereceksin. okulun ücretini yatıracaksın. tayyare biletini alacaksın ve ABD’ya geleceksin.

Doğrusu her üç durumda da kesinlikle belli bir bütçe olması gerekiyor. Gene oldukca sorulan ; en oldukca merak etmiş olduğu cevaplardan bir tanesi de bu vize türlerine başvururken.

Bankada para göstermem ; gerekiyor mu. Hangi vize türünde Bankada para göstermek problem olmaz. Work and Travel programında bu gerekmez.

Size gezgin vizesine başvuruyorsanız. O halde ABD’ya ulaştığında sizi geçindirecek Parayı yerine kavur meydana getirecek doğrusu harcamalarını karşılayabilecek şekilde bir miktar parayı bankada göstermek zorundasın.

Bu oranda oldukça yüksek Dolayısıyla Eğer Maddi durumun iyi değilse ve birilerinden borç alamıyorsan son 3 ayda bankanda para gösterilmeyecek vaziyette ise . O süre tavsiyemiz 28 yaşlarının altında iseniz üniversite talebesi olarak Work and Travel programını kesinlikle denemeniz olacaktır.

Eğer bunu yapamıyorsan o halde gezgin vizesine başvurup burada onu talebe vizesine çevirmek tek deva olacaktır. Yalnız burada kalacağım süre içindeki harcamalarını karşılayacak miktarı banka hesabına koyman gerekiyor.

Talebe Vizesi ve Gezgin Vizesi Arasındaki Farklar

Talebe vizesi ile gezgin vizesini karşılaştırdığımızda bankada göstermen ihtiyaç duyulan miktar gezgin dizisinde daha azca olacaktır.

Eğer Maddi durumun iyiyse herhangi bir finansal probleminin yoksa o süre oldukca rahat bir halde talebe vizesine ABD’daki iyi okullardan bir tanesi ile yazışıp onlardan kabul mektubunu alıp konsolosluğa vize görüşmesine girebilirsin.

Gene oldukca sorulan sorulardan dil okuluyla ABD’ya iyi mi gelinir. Bunu daha detaylı bir halde açıklayacağım. Eğer Kafanıza takılan başka sorularınız olursa yazının altında yorumlara bırakabilirsiniz.

İngilizce ile ilgili sorularınız var ise onları da yorumlara bırakabilirsiniz. Bugun ABD’ya Gitme ve Kalmanın Şekilleri ni inceledik.

Amerikada çalışanlar ne kadar kazanıyor.Ne olursa olsun Okuyun

 [ad_2]

Evde ABD’ya Gitme ek işi nasıl yapılır ?

Evde ABD’ya Gitme Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? ABD’ya Gitme ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına ABD’ya Gitme ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili ABD’ya Gitme ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. ABD’ya Gitme ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için ABD’ya Gitme ek işi için yorum yapmanız.

No comment