Evden Ek İş Amazon ve Trendyol’da Mağaza Açmak Ve Para Kazanmak

Amazon ve Trendyol’da Mağaza Açmak Ve Para Kazanmak


Günümüzde e-ticaret üstüne birçok yatırım yapılıyor. Bu yatırımlar sonucunda yeni oluşumlar meydana geliyor. Eski usul esnaflık artık yerini e-ticarete bırakıyor. Bu yol ile yapılacak alışverişlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kimi vakit bir besin maddesi kimi vakit bir temizlik malzemesi kimi vakit ise giyim ürünleri e-ticaret siteleri vasıtasıyla alınabiliyor. Bu şekilde yoğun kullanılan e-ticaret pazarlarında mağaza açarak para kazanmak mümkün. Siz de Trendyol mağazası açma metotları ile mağazanızı açabilir, mevcutta dükkanınızda bulunan ürünleri buraya yükleyerek binlerce kişiye satışını gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Amazon mağazası açarak Türkiye içi ve internasyonal satış gerçekleştirmeniz mümkündür.

Amazon’da Hesap Açmak

Amazon mağazası açmak için bazı adımları seyretmek gerekiyor. Ek olarak bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Ilk olarak bir şirket olmanız ehemmiyet taşıyor. Bu sürecin daha süratli ve doğru işlemesini sağlar. Bu şartı sağladıktan sonrasında ise sırasıyla şu adımları izleyerek mağazanızı açabilirsiniz:

 1. Ilk olarak Amazon satıcı hesap kaydı yapmanız gerekmektedir. Bu bölüme Amazon sitesinin ana sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer buradan bulamıyorsanız bu durumda arama çubuğuna amazon satıcı ol yazarak siz de kayıt ekranına ulaşabilirsiniz.
 2. Bu ekrana ulaştıktan sonrasında isim ve soy isim bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise e-posta bilginizi eklemelisiniz. Bu tarz şeyleri hatasız girdiğinizden güvenli olmalısınız. Zira Amazon bir doğrulama maili ile sizin robot olmadığınızı ispatlamak isteyecektir.
 3. Şifrenizi de belirledikten sonrasında kayıt ol butonuna basarak sanal mağazanıza ilk adımınızı atabilirsiniz.
 4. Bu aşamadan sonrasında üyeliğini aktifleştirmelisiniz. Aktifleştirme işleminizi de tamamladıktan sonrasında bir öteki aşama olan lüzumlu evrak bölümünü doldurmanız gerekiyor. Amazon bazı evraklar ve bilgiler isteyebilir. Bu tarz şeyleri eksiksiz doldurmanız mağazanızın onaylanması adına önemlidir.
 5. Kredi kartı bilgileriniz ilk istenen bilgilerinizdendir. Eğer bakiye kafi olmaz ise Amazon bu kart üstünden tahsilat gerçekleştirmek adına kredi kartı bilgisini istemektedir. Lüzumlu yere bilgilerinizi girerek ilerleyebilirsiniz.
 6. Şirket detayları ve telefon numarası öteki aşamadır. Burada iletişime geçilmesi ihtiyaç duyulan kişiler şeklinde mevzularda bilgiler talep edilmektedir. Eksiksiz doldurabilirsiniz.
 7. Banka hesap detayları ise gelirinizin hesabınıza aktarılması için gereklidir.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonrasında hesap onay aşamasına geçiliyor. Bu aşamadan sonrasında hesabınıza onay aldığınız bildirim olarak mailinize gelecektir. Onayın arkasından ürün listeleyebilirsiniz.

Amazonda Para Iyi mi Kazanılır?

Amazon üstünden para kazanmak için birçok yol mevcuttur. Bunlardan birisi mağazanızı açarak kendi ürünleriniz satmaktır. Amazon’un komisyon oranları da oldukça makuldür. Siz de mağazanızı açarak ürünleriniz Amazon’un binlerce müşterisine pazarlayabilirsiniz. Para kazanmak için bir öteki yol ise stoksuz tecim yapmaktır. Amazon bu mevzuda bilhassa ABD ve Kanada mağazalarında müşterilerine izin vermektedir. Eğer ürünle ilgili bir mesele oluşmaz ise bu durumda yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Amazon Kanada ürününü Amazon ABD sitesinde listeleyerek siz de belirli kazançlar elde edebilirsiniz.

Trendyol Mağazası Iyi mi Açılır?

Trendyol mağazası açmak da Amazon ile benzer bir yolla mümkün. Trendyol da şirket vakası isteyen bir e-ticaret sitesidir. Siz de kayıt olmak ve Trendyol üstünden satış yaparak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları seyredebilirsiniz:

 1. Trendyol satıcı hesap açma sayfasına girmelisiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 2. Lüzumlu kimlik ve ikamet bilgilerini eksiksiz doldurun.
 3. Satış yapılacak kısmı seçin. Bu mağaza onayı için oldukça önemlidir.
 4. C. numaranızı yada vergi numaranızı girin.
 5. Onay için istenen evrakları sistem üstünden yükleyin.

Bu aşamaları tamamladıktan sonrasında hesabınız onay aşamasına geçecektir. Siz de bu şekilde mağaza açarak satış yapabilir, Trendyol mağazası açarak para kazanma yöntemiyle gelirinizi artırabilirsiniz. Bununla birlikte stoksuz e-ticaret de yaparak değişik mağazalardan aldığınız ürünleri küçük kazançlar ile pazarlayabilirsiniz. Burada kargo tutarı ve komisyonları eklemeyi unutmamak ehemmiyet taşıyor.


Evde Amazon ve ek işi nasıl yapılır ?

Evde Amazon ve Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Amazon ve ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Amazon ve ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Amazon ve ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Amazon ve ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Amazon ve ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir