Evden Ek İş Almanya'da Tır Şoförü Arayan Firmalar

Almanya’da Tır Şoförü Arayan Firmalar


OBM İnsan Kaynakları Yöneticisi Osman Taş, Türkiye’de İŞKUR ile anlaşmaları bulunduğunu ve Almanya’ya bilhassa sıhhat, Almanya’da Tır Şoförü Arayan Firmalar lojistik ve havalimanı yer hizmetleri pazarında 10 bin işçi götürmeyi planladıklarını söylemiş oldu.

OBM Türkiye binlerce işçiyi Almanya’ya göndereceğini duyurduktan sonrasında, müracaatların alındığı web sitesi yoğun ilgi sebebiyle çöktü. 10 senedir Almanya’da 15 değişik hava limanıyla bağlantılı çalışan, etken olarak 3 büyük hava limanında yer hizmetleri bölümünde binlerce şahsa istihdam gerçekleştiren OBM Türkiye binlerce Türk vatandaşına Almanya’da emek verme olanağı sağlayacak. Yaşanmış olan gelişmelerin sonrasında OBM Türkiye’den yeni izahat geldi

 

OBM Türkiye Genel Müdürü Osman Taş, Almanya’ya götürecekleri Türk işçilerle ilgili olarak “Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman gereksinimiz var. Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık” diyerek götürecekler işçilerin tüm masraflarının da karşılanacağını söylemiş oldu. Taş, Almanya’ya götürecekleri işçilerle ilgili şartları şu şekilde deklare etti:

 

“Tüm masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üstüne basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve hiç kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay süresince yalnızca bizim yanlarımızda çalışır. Emek harcama vizesini de bu şekilde alıyoruz. O amaçla Almanya kendisini sigortaya alıyor ve bu amaçla işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan benzer biçimde ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu hal kanunen bu şekilde. Eğer öteki yerle anlaşırsa, 6 sonrasında bizlerden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yine yapabilir. Almanya’daki emek verme koşullarına da değinen Taş, “Hemşirelerin 3 bin euro maaşı olacak, kamyon şoförlerinin de 2 bin 500 euro artı mesaileri olacak. Toplamda 4 bin euro’yu buluyor. Yer hizmetleri, havalimanı maaşları da 2 bin euro’yu buluyor“ dedi.

 

OBM TÜRKİYE’DEN YENİ AÇIKLAMA

Meydana getirilen bu açıklamanın sonrasında OBM Türkiye’nin resmi web sitesi yoğunluktan dolayı çöktü. OBM Türkiye, bunun üzerine yeni bir izahat yapmış oldu.

Şirketimizin Almanya’da yeni istihdam imkanları sağlayacağı mevzusu ile ilgili gösterilen haberler üzerine oldukca yoğun bir müracaat süreciyle karşı karşıyayız. Bu hususta gerçekleşen yoğunluk sebebiyle, müracaatların yapıldığı web sitemizde teknik problemler ortaya gelmiştir.

Teknik problemlerin süratli bir halde giderilmesi amacıyla çalışmalarımız hızlıca devam etmektedir. Sitemiz en kısa sürede etkinliğe geçecektir.

 

Başvurular yalnızca web sitemizde tespit edilen formun doldurulmasıyla alınmaktadır.

Yoğunluğun getirmiş olduğu teknik mesele giderildikten sonrasında müracaat süreci her gün devamlılığı sağlanmış bir halde sürecektir.

Başvurularda kesinlikle ve kesinlikle hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz iş ilanlarını Yayınlar mesuliyet kabul etmez.Hiçbir kurumla da bu hususta antak kalmamız yoktur. İtibar etmeyiniz.”

Ek olarak Güncel Almanya ülkesi iş ilanları için Internet sitemizden ilanlar bölümünü MUTLAKA İNCELEYİN

 


Evde Almanya’da Tır ek işi nasıl yapılır ?

Evde Almanya’da Tır Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Almanya’da Tır ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Almanya’da Tır ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Almanya’da Tır ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Almanya’da Tır ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Almanya’da Tır ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir